چاپ انواع پارچه

چاپ انواع پارچه شما با استفاده از این خدمات می توانید به سادگی انواع طرح های مد نظر خود را بر روی انواع پارچه ها به چاپ برسانید و پارچه هایی زیبا و جذاب را برای استفاده در موارد مختلف در اختیار داشته باشید.

شما می توانید از پارچه های چاپی برای دوختن انواع لباس ها، پرده و …. استفاده کنید و از زیبایی ظاهری این پارچه ها نهایت استفاده را ببرید.

اگر با خدمات چاپ پارچه آشنایی ندارید شاید برای شما جالب باشد که بدانید با استفاده از این خدمات شما می توانید انواع طرح ها را بر روی انواع پارچه ها به چاپ برسانید و هیچ محدودیتی در این زمینه برای شما وجود نخواهد داشت.

استفاده از این خدمات می تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد .

 

 چاپ مستقیم روی پارچه

یکی دیگر از روش‌ های چاپ روی پارچه همانطور که از نام آن پیداست، استفاده مستقیم از رنگ/رنگدانه روی سطح پارچه است.

چاپگرهای مورد استفاده برای این روش بسیار گران هستند اما کیفیت فوق‌العاده روش چاپ مستقیم می‌‌تواند هزینه بالای چاپگرها را توجیه کند.
یکی از معایب این روش چاپ روی پارچه، سرعت پایین دستگاه‌های پرینتر آن است که علت پایین بودن سرعت پرینترهای آن را می‌توان به دقت بالای چاپ توسط این دستگاه‌ها ربط داد.

چاپ حرارتی روی پارچه

چاپ حرارتی روی پارچه، یکی از روش های چاپ روی پارچه است که بسیار محبوب بوده و برای کسب و کارهای کوچک نیز مناسب است.

در این روش چاپ روی پارچه، طرح‌های مورد نظر روی کاغذهای مخصوصی که شفاف نیز هستند چاپ می‌شوند و توسط همین کاغذها و با استفاده از انتقال حرارت، طرح مذکور روی پارچه چاپ می‌شود.
روش چاپ حرارتی امکان چاپ هر طرح با کیفیت بالا را روی پارچه فراهم می‌کند.

پرینترهای این روش چاپی، از حرارت بالغ بر ۱۸۰ درجه سانتیگراد استفاده می‌کنند و می‌توانند طرح‌هایی بسیار پیچیده را روی پارچه به چاپ برسانند.

نکته‌ای که در استفاده از این روش چاپ پارچه باید مد نظر داشته باشید آن است که اگر پارچه یا لباسی که قصد چاپ روی آن را دارید ضخیم باشد ممکن است طرح چاپی شما از رنگ پارچه تاثیر بگیرد.
چاپ حرارتی بهترین روش برای ایجاد سریع طرح روی پارچه است، اما باید در نظر داشته باشید که سرعت این امر ممکن است باعث جدا شدن طرح روی پارچه در کوتاه مدت شود.

نوع پارچه قابل چاپ

حتما این سوال برای شما پیش می آید که چه پارچه هائی با این روش چاپ سابلیمیشن قابل چاپ می باشد تا بتوانید نسبت به خرید پارچه ی مورد نظر برای چاپ اقدام نمائید.

در واقع این مهم ترین و بیشترین سوالیست که مشتریان شابلون از ما می پرسند.

در جواب این سوال باید گفت که برای دریافت نتیجه ی مطلوب از این نوع چاپ نیازمند دو شرط ویژه است.شرط اول اینکه رنگ پارچه روشن باشد و شرط دوم این است که درصد پلی استر پارچه بالا باشد.

اگر هر یک از این شروط برقرار نباشد امکان چاپ مقدور نیست.

در واقع این نوع چاپ برای پارچه هائی مناسب می باشد که اولا دارای درصد پلی استر حداقل 70% و همچنین دارای رنگ روشن و ترجیحا سفید باشند.

حال به تفصیل نسبت به شرح موارد فوق می پردازیم. شما نیز حتما نسبت به مطالعه ی موارد فوق اقدام نمائید تا نتیجه ی دلخواه چاپ برای شما حاصل آید.

چاپ دیجیتال پارچه 

چاپ دیجیتال پارچه جدیدترین نوآوری در صنعت چاپ پارچه می‌باشد. تعداد بیشتری از چاپخانه‌ها به دلیل مزایای رقابتی که این چاپ به آن‌ها می‌دهد و همچنین به دلیل سرعت بالای چاپ پارچه و امکان چاپ طرح های پیچیده روی پارچه در حال تبدیل دستگاه‌های خود به چاپگر‌های دیجیتال هستند.
پیش از تصمیم گیری در خصوص اینکه آیا چاپ دیجتال پارچه مناسب صنعت است یا خیر بهتر است با این نوآوری و پارچه‌هایی که قابلیت استفاده از این روش چاپ را دارند آشنا شوید.

چاپ دیجیتال روی پارچه و مزایای آن

 • دوستدار محیط زیست

 • خشک شدن سریع جوهر

 • بدون محدودیت در طرح و رنگ

 • قابلیت اجرا به صورت سه بعدی و برجسته

 • دارای قابلیت پشت نور، برای استفاده در تابلوهای تبلیغاتی

 • مقاوم در برابر عوامل محیطی؛ مانند رطوبت، باران، نور آفتاب، گرما و …

 • انعطاف پذیری بالای جوهر یووی و مقاوم در مقابل ترک خورگی

 • عدم نیاز به روکش خاص بعد از انجام کار

 • بدون محدودیت در استفاده از رنگ و طرح

 • واضح، شفاف و شادابی رنگ

 • ماندگاری، کیفیت و دوام بالا

 • حفظ بافت نرم، و اصلی پارچه

 • دارای رزولوشن بالا بعد از تثبیت رنگ

 • ضد آب و قابل شستشو بودن پارچه بعد از اجرای کار

 •   قیمت مناسب و مقرون به صرفه

 • دارای سطح صاف و یکدست

چاپ قالبی روی پارچه  

در چاپ قالبی از شابلون های مخصوصی برای این کار استفاده می‌شود. این شابلون ها برای انتقال طرح مورد نظر روی پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جنس این شابلون ها می‌تواند از چوب، فلز یا کاغذ و پلاستیک باشد. در واقع این نوع

چاپ نیاز به تخصص و مهارت خاصی نداشته و بسیار آسان است اما در عوض بسیار زمان بر می‌باشد و معمولا برای طرح های خاص و تک استفاده می‌شود.

چاپ اسپری روی پارچه

همان گونه که از نام آن پیداست، در این روش شابلونی که طرح مورد نظر روی آن قرار دارد را روی پارچه قرار می‌دهند و با اسپری کردن رنگ به صورت کاملا کنترل شده و دقیق روی آن طرح به پارچه منتقل می‌شود.

این نوع چاپ معمولا برای طرح های آبرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چاپ باسمه چاپ روی پارچه  

این نوع چاپ از طرح هایی با تم اسلامی و ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای این نوع چاپ از قالب هایی از جنس مس یا چوب استفاده می‌شود به این صورت که طرح مورد نظر روی این قالب ها کنده کاری می‌شود و بعد این قالب ها روی پارچه فشرده می‌شود و طرح مورد نظر به پارچه انتقال می‌یابد.

این قالب ها بار ها می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

چگونگی عملکرد دستگاه چاپ پارچه
ابتدا لباس یا پارچه مورد نیاز روی میز متحرک دستگاه قرار می‌گیرد.
دستور چاپ متن یا تصویر مورد نظر از طریق کامپیوتر به دستگاه صادر می‌شود.
پس از کار با دستگاه و انجام چاپ می‌توان پارچه را از آن برداشت.
نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، میزان ماندگاری چاپ می‌باشد. این کار از طریق استفاده از پرس حرارتی پس از چاپ انجام می‏شود.
دستگاه چاپ پارچه بصورت حرفه‌ای کار می‌کند و قابلیت چاپ با سرعت 50 لباس روشن و یا 15 لباس با رنگ تیره در هر ساعت را دارد.
به واسطه این دستگاه می‌توان روی انواع پیراهن، حوله، شلوارجین، پیش بند، ساک پارچه‌ای و سایر پارچه‌های نخ پنبه و کتان یا ترکیب پنبه و پلی استر نیز چاپ کرد.
جوهرهای باکیفیت بالای این دستگاه موجب شده تا چاپ با قدرت فوق العاده‌ای روی پارچه ماندگاری داشته باشد.
جوهر سفید این دستگاه نیز که برای پارچه‌های تیره و رنگی استفاده می‌شود؛ چسبندگی بالایی به پارچه می‌دهد که در مقابل شستشو مقاوم می‌باشد.
روش چاپ کاغذی تنها برای پارچه‌های پلی استری ماندگاری مناسبی را دارد اما با استفاده از این دستگاه می‌توان بر روی پارچه‌های نخ پنبه و
کتان یا ترکیب پلی استر یا پنبه، بدون نیاز به کاغذ چاپ‌های رنگی انجام داد.
کار با دستگاه چاپ پارچه به آسانی صورت می‌گیرد بطوری که هر اپراتوری می‌تواند با آن کار کند.
دستگاه چاپ پارچه در اروپا ساخته می‌شود و از اینرو گواهینامه معتبر CE برای فروش در اروپا دارد.

انواع جوهر مورد استفاده دستگاه چاپ روی پارچه :
یکی از مهم‌ترین فاکتورها در چاپ سابلیمیشن جوهر مرغوب و باکیفیت است. با پیشرفت تکنولوژی در چاپ سابلیمیشن جوهر مرغوب و باکیفیت است.
با پیشرفت تکنولوژی هدهای جوهرافشان، مجموعه مرکب‌های جدیدی به بازار عرضه شده‌اند. نکته مهم این است که هر نوع مرکب متناسب با نوع رسانه خاصی تولید شده‌اند. 

به طور معمول جوهر دستگاه چاپ روی پارچه  با الیاف پلیمر یا روکش پلیمر یا پلی استر استفاده می‌شود. جوهرها برای هدهای مختلفی استفاده می‌شوند.
 1. مرکب‌های تصعیدی
 2. مرکب‌های اسیدی
 3. مرکب‌های بر پایه آب
 4. مرکب‌های پیگمنتی
 5. مرکب‌های واکنشی
تهیه شده در چاپ بهار

yekparche

irankohan

shablon

newart

yekparche

pmodern

Photobahman

tehran-print

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *