چاپ پلی کربنات

چاپ پلی کربنات از مواد اولیه بسیار با کیفیتی تهیه و طراحی می شود که بالاترین مقاومت را در برابر شرایط سخت داشته و شما می توانید با خیال راحت اقدام به استفاده از این مدل لیبل ها داشته باشید.پلی کربنات به دلیل مقاومت در برابر دماهای بالا و ثبات ابعادی و رنگ عالی، یک ماده بسیار محبوب است. در نتیجه، این ماده برای چاپ چند لایه برای لیبل های با کارایی بالا مناسب است و علاوه بر آن بسیار بادوام است.

جنس مربوط به این لیبل ها از طلق پلیمر بوده و ضخامت مربوط به این لیبل نیز در حدود 200 تا 500 میکرون است.برای طراحی و چاپ لیبل پلی کربنات از دستگاه های بسیار متفاوتی از جمله اکوسالونت یووی استفاده می کند که این دستگاه دارای جوهری با نور یووی بوده و می تواند بهترین و باکیفیت ترین لیبل ها را برای شما عزیزان به چاپ برساند.فیلم پلی کربنات یک طرف مخملی، یک طرف فیلم شفاف صیقلی است. ما دو گزینه تولید ارائه می دهیم – چاپ صفحه و چاپ دیجیتال معکوس با استفاده از جوهرهای خشک کننده سنتی مبتنی بر حلال و UV.

اگر شما نیز قصد دارید تا از تاثیرگذارترین و مقاوم ترین انواع لیبل ها استفاده کنید، می توانید چاپ و طراحی لیبل های پلی کربنات را در اولویت های خود قرار دهید.

چاپ پلی کربنات

 

اگر شما نیز قصد دارید تا از تاثیرگذارترین و مقاوم ترین انواع لیبل ها استفاده کنید، می توانید چاپ و طراحی لیبل های پلی کربنات را در اولویت های خود قرار دهید.

بر روی پلیمری با دوام انجام می‌گیرد که به خاطر ترکیبات منحصر به فرد و ویژگی‌های برجسته اش از جمله سبک و کم هزینه بودن، قابلیت عبور نور، شکل پذیری آسان، مقاومت در برابر حرارت و مواد شیمیایی و دوام در برابر سایش و ضربه در صنایع مختلفی کاربرد داشته و متریالی مورد استفاده در چاپ دیجیتال است.

پلی کربنات‌ها به صورت ورق و رول در فیلم‌های شفاف، مات و بافت دار یافت می‌شوند و چاپ پنل دستگاه در ابعاد و ضخامت متفاوت انجام می‌گیرد.ورق های پلی کربنات نیازی به پیش سازي سطح ندارند و داراي ویژگی بسیار خوب چسبندگی جوهر هستند.مواد در ضخامت 250 یا 500 میکرون موجود است. ما برش دقیق داریم تا آنها را تقریباً به هر شکلی تولید کنیم. برچسب‌های پلی کربنات ما برای طیف وسیعی از کاربردها مناسب هستند و در صنایع مختلف، از الکترونیک گرفته تا هوافضا، و در کاربردهای پزشکی استفاده می‌شوند.

کاربرد چاپ لیبل پلی کربنات

چاپ لیبل‌ پلی کربنات برای کارگاه‌ها و شرکت‌هایی کاربرد دارد که انواع دستگاه‌های صنعتی و الکترونیکی را تولید کرده و به‌منظور قابل استفاده شدن آنها توسط کاربر، نیاز به یک برچسب راهنما روی صفحه کلید آنها دارند.

علاوه‌ بر‌ این، چاپ لیبل‌ پلی کربنات به دستگاه‌های تولید داخل، ظاهر زیبا بخشیده و از آنها در برابر رطوبت و نور محافظت می‌کند. این لیبل‌ها به دلیل جنس پلی کربناتی که در ساختن آنها استفاده می‌شود -و اصولا کاربرد صنعتی دارد-، استحکام و بالایی داشته و در برابر کشیده شدن دست و سایش، مقاوم است.

نوع چاپ پنل پلی کربنات به طور معکوس بوده و از داخل انجام می‌شود، به همین دلیل رنگ و طرح آن به راحتی پاک نمی‌شود و تا سال‌ها ماندگاری خواهد داشت.

نکته: این پنل‌ها به دلایل گفته شده ( استحکام بالا و چاپ معکوس) نیازی به چاپ لمینیت سرد (لمینیت‌کشی) ندارد.

کاربرد چاپ لیبل‌ پلی کربنات یا بعبارتی چاپ روی پلی کربنات برای کارگاه‌ها و شرکت‌هایی میباشد که انواع دستگاه‌های صنعتی و الکترونیکی را تولید کرده اند. به‌ همین منظور برای قابل استفاده شدن دستگاه توسط کاربر، نیاز به یک برچسب راهنما روی صفحه کلید دارند.

علاوه‌ بر‌ این موضوع، نه تنها لیبل‌ های پلی کربنات به دستگاه‌های تولید داخل، ظاهر زیبا و شکیل خواهند داد. بلکه از دستگاه در برابر رطوبت و نور مخرب محافظت خواهد کرد.

این نوع لیبل به دلیل متریال پلی کربنات که در ساختن آنها استفاده می‌شود؛ عمدتاٌ کاربرد صنعتی دارند. استحکام و بالایی دارند. در برابر کشیده شدن دست و سایش، کاملا مقاوم اند.

لیبل‌های پلی کربنات یا برچسب‌های پلی کربنات، لیبل‌های محکمی هستند که معمولا برای پانل دستگاه های صنعتی و الکتریکی استفاده می‌شوند.

قابل انکار نیست که از استحکام بسیار بالایی هم برخوردارند. چاپ لیبل پلی کربنات یا همان چاپ برچسب پلی کربنات از جنس پلیمر است. به همین دلیل در برابر سایش، انواع حلال، حرارت و اختلاف دما زیاد کاملا مقاوم هستند.

مشخصات محصول : 

مواد:استوک صورت پلی کربنات 0.010.
انواع:براق، مات، مخملی (بافت).
مشخصات:چسب دائمی حساس به فشار و/یا سوراخ برای اتصال مکانیکی.
گرافیکبسیاری از فونت ها و عناصر طراحی و همچنین لوگوی شرکت شما در دسترس هستند.
رنگ ها  :گزینه های رنگ موجود است. توجه: رنگ ها مقاومت محدودی در برابر اشعه ماوراء بنفش دارند. برای استفاده طولانی مدت در فضای باز توصیه نمی شود
سایز:انتخاب گسترده ای از اندازه های استاندارد؛ اندازه های سفارشی نیز موجود است.
چاپ  :در کمترین زمان ممکن چاپ می شود

مزایای استفاده از پلی کربنات :

 • وضوح یا شفافیت نوری عالی
 • قدرت مکانیکی
 • به راحتی قابل چاپ
 • جذب رطوبت کم
 • مقاومت در برابر سوراخ شدن
 • خواص دوام ثابت در طیف وسیعی از دما و رطوبت.
 • از نظر ابعادی پایدار است
 • مقاومت شیمیایی خوب
 • همچنین در برابر لکه، سایش، رطوبت، مواد شیمیایی خورنده، حرارت و شعله مقاوم است.
 • خواص دی الکتریک خوب
 • دامنه پایداری حرارتی گسترده
 • بازتولید رنگ عالی
 • به راحتی برجسته می شود
 • قابلیت طراحی و برش در طرح و اشکال دلخواه شما

 • چسبندگی بسیار بالا به دلیبل داشتن چسب با کیفیت

 • مستحکم  و  مقاومت در برابر ضربه و شکننده نبودن این نوع لیبل

 • موجودی متریال در انواع  مات و  براق

 • قابل چاپ در تعداد کم

 • استحکام مکانیکی بالا، مقاومت در برابر ضربه و ثبات ابعادی را ارائه می دهد.
 • ساخته شده از استوک پلی کربنات 0.010 اینچی با چاپ سطح دوم گرافیکی برای حداکثر دوام.
 • عمر بیرونی مورد انتظار تا پنج سال. برای کاربردهای طولانی مدت در فضای باز توصیه نمی شود.
 • انتقال نور بالا و مقادیر مه کم کیفیت فیلم استثنایی را ارائه می دهد.
 • چسب ها و/یا سوراخ هایی با کارایی بالا برای اتصال مکانیکی.

پرسش های متداول در مورد چاپ لیبل پلی کربنات

آیا می توانم اطلاعات متغیر را روی برچسب های خود قرار دهم؟
مطمئنا. ما می‌توانیم هر مقدار اطلاعات متغیری را که نیاز دارید، شامل شماره سریال، بارکد، اطلاعات شناسه تجهیزات منحصربه‌فرد و غیره اضافه کنیم.آیا برچسب های پلی کربنات دوام بیشتری نسبت به پلاک های آلومینیومی شده دارند؟
نه. آنها در رتبه دوم قرار دارند. برچسب های پلی کربنات قیمت کمتری دارند و انعطاف پذیری رنگ بیشتری دارند. لیبل‌های در مقایسه با برگردان ظاهری مجلل‌تر خواهند داشت.آیا لیبل های پلی کربنات می توانند در برابر انواع دما و سایر عوامل محیطی مقاومت کنند؟

بله کاملا. دارای تعدادی گزینه سهام مختلف است که می توانند دماهای منفی 80 تا 250 درجه سانتیگراد را تحمل کنند. هنگام بحث در مورد درخواست خود، بسیار مهم است که هر یک از اثرات زیست محیطی را توضیح دهید زیرا این امر ما را در انتخاب مواد، چسب و لمینت راهنمایی می کند.

میزان مقاومت حرارتی چه مقدار می باشد ؟
Hello World ...
آیا به دلیل مقاوم بودن وزن بالایی دارد ؟
علیرغم اینکه این ماده بسیار بادوام است و تقریباً در برابر هر نوع عنصر آسیب‌رسان مقاوم است، در مقایسه با سایر مواد چسبنده به طرز شگفت‌آوری سبک هستند.
آیا می توان در اشکال مختلف لیبل پلی کربنات را چاپ نمود ؟
Hello World ...

بررسی اجمالی چاپ لیبل پلی کربنات

 چاپ مستقیم پلی کربنات یک محصول با دوام پلیمری است که به خاطر ترکیبات منحصر به فرد در وزن سبک استحکام زیادی داردو برای محیط های سخت و کاربردهای مهندسی در نظرگرفته شده است.

چاپ لیبل پلی کربنات بستر انتخابی است که برای اکثر کاربردهای روکش گرافیکی استفاده می شود،زیرا در مقایسه با سایر لیبل های موجود، هزینه آن در مقابل مزایای ناشی از آن است.

روش های مختلفی برای چاپ لیبل پلی کربنات وجود دارد.چاپ برچسب پلی کربنات را می توان بصورت چاپ مسقیم پلی کربنات،چاپ دیجیتال،چاپ سیلک پلی کربنات،چاپ فلکسو انجام داد.

میزان ماندگاری چاپ پلي کربنات

همانذرطور که اشاره کردیم جنس پلی کربنات از پلمیر می باشد. و لذا از لحاظ مقاومت جنس مستحکمی دارد. در حال حاضر برای چاپ پلي کربنات از دستگاه پیشرفته فلت بد استفاده می شود. که این دستگاه با اشعه یووی به گونه‌ای عملیات چاپ را انجام می دهد که کیفیت و ماندگاری چاپ تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.

چاپ توسط دستگاه فلت بد به این صورت است که جوهر پس از پاشیده شدن روی سطح کار با سرعت بالا به وسیله نور یووی خشک می شود. این امر کمک می کند تا جوهر روی سطح کار پخش نشود و تثبیت بدون نقصی داشته باشد.

البته لازم به ذکر است برای افزایش مقاومت و ماندگاری جوهر روی پلی کربنات از پوشش وارنیش استفاده می‌کنند. که باعث می شود پلی کربنات در برابر شرایط مختلف آب و هوایی آسیب نبیند.

موارد استفاده

از کاربردهای لیبل ها و صفحات چاپ پلی کربنات ایجاد روکش روی کلیدها و ال-سی-دی های انواع دستگاه های سنگین الکترونیکی است.
– در صنایع بهداشتی جهت ساخت بطری های شفاف برای بسته بندی مواد غذایی تزیینات و پوشش کامپیوتر ها،
-در صنایع نظامی جهت ساخت شیشه های مقاوم جلو هواپیما ها و ساخت شیشه های ضد گلوله
-در اتومبیل ها جهت تزیینات داخلی خودرو ها و غیره کاربرد دارد.مزیت پوشش پلی کربنات به جای شیشه هزینه کم و سبک بودن آن  می باشند.
همچنین مورد استفاده شرکت ها و کارگاه هایی می باشد که دستگاه تولید می کنند و برای پنل آن نیاز به لیبل پلی کربنات دارند که بر چسب های این لیبل به صورت رنگی بوده و قسمت هایی از آن برای دگمه های دستگاه ها برش می خورد .
با توجه به قابلیت عبور نور پلی کربنات و انعطاف پذیری بالا و شکل پذیری آسان ، بیشترین کاربرد این متریال مربوط به پنل صفحه نمایش دستگاه های صنعتی اعم از تجهیزات پزشکی ، الکترونیکی و لوازم خانگی می باشد.
برجسته سازی کلیدها و بخش های مختلف از دیگری قابلیت هایی است که این متریال را پرکاربرد می کند.
همچنین می توانید با استفاده از پوشش پلی کربنات ظاهری زیبا با طرح دلخواه و برند خود به دستگاه داده تا در کنار زیبایی ظاهری دستگاه های خود را در برابر سایر عوامل محیطی و سایش مقاوم کنید.

معایب چاپ پلی‌کربنات

چاپ پلی‌کربنات، یکی از جدید ترین و بهترین چاپ‌هایی است که تا کنون طراحی شده است و کارایی خیلی خوبی دارد. اما نمی‌توان مدعی شد که کاملاً بدون نقص است و هیچ عیبی ندارد. چرا که این نوع چاپ نیز دست‌ساز بشر است و مانند خیلی دیگر از دستاوردهای او معایبی دارد.

یکی از مهم‌ترین معایب این مدل چاپ نیز این است که زمانی که برای یک مدت طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرد گرما تولید می‌کند. البته، به هیچ وجه باعث بروز آتش‌سوزی نمی‌شود ولی دودزا است و می‌تواند برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند خطر آفرین باشد.

مزایای استفاده از چاپ لیبل پلی کربنات

مزیت های مربوط به چاپ و طراحی لیبل های پلی کربنات می توان به موارد زیر اشاره داشت:

–  از وزن بسیار سبک تری برخوردار هستند
– هزینه های مربوط به چاپ و طراحی این لیبل ها بسیار مناسب می باشد
– مقاومت شیمیایی بسیار بالایی دارند
–  دارای پوشش ضد مواد مضر و اشعه های فرابنفش می باشد
–  می توانند تا مدت بسیار طولانی تر شفافیت خود را حفظ کنند
–  دارای مدل های رنگی بسیار متنوعی نیز می باشد
– کاربرد مربوط به استفاده از این لیبل ها بسیار بالاست

هزینه های مربوط به چاپ لیبل پلی کربنات

 

یکی از مهمترین آیتم هایی که در خصوص چاپ لیبل پلی کربنات وجود دارد، هزینه ها و تعرفه های مربوط به چاپ و طراحی لیبل های پلی کربنات می باشد.

شما می توانید به راحتی از همین وب سایت ما، راجع به بروزترین و آخرین تعرفه های مربوط به چاپ و طراحی لیبل های پلی کربنات، اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورده و سپس با نظر گرفتن، بودجه ای که برای تبلیغات و بازاریابی خود در نظر گرفته اید، اقدام به ثبت درخواست خود داشته باشید.

همچنین در نظر داشته باشید که عمر مفید مربوط به لیبل های پلی کربنات بسیار بیشتر از دیگر لیبل ها بوده و در نتیجه شما نگران پرداخت هیچ گونه هزینه های اضافه در این خصوص نباشید.

 

روش چاپ لیبل های پلی کربنات

روش چاپ لیبل های پلی کربنات با لیبل های معمولی و کاغذی متفاوت است. چاپ لیبل های پلی کربنات به دو صورت انجام می شود. اصلی ترین روش، چاپ سیلکی بر روی ورق پلی کربنات است.

چاپ سیلکی روی پلی کربنات

در این روش چاپ، لیبل دارای مقاومت بالایی در برابر سایش و ضد آب می شود. همچنین می توان طرح آن را به صورت برجسته چاپ کرد.

چاپ به روش نمونه زنی

روش دوم روش نمونه زنی است که این روش تنها برای چاپ لیبل های نمونه استفاده می شود و هیچ گونه مقاومتی در برابر آب و سایش ندارد.

چاپ دیجیتال

این نوع چاپ معمولا برای سفارش های نمونه با تعداد پایین انجام میشود ، اگرچه محدودتی برای تولید تعداد بالاتر هم وجود ندارد . حداقل میزان سفارش در این روش یک برگ A4 می باشد.
مزایا:

۱. زمان تولید کوتاه (۱ تا ۷ روز)
۲. توانایی چاپ انواع طیف رنگی
۳. امکان نصب مدار (کی پد)
معایب:
۱. عدم امکان برجسته سازی در این روش
۲. کیفیت پایین تر نسبت به دو روش دیگر
۳. مات بودن قسمت هایی که نیاز به شفاف سازی دارد
۴. مدار قابل استفاده در این روش مسی بوده که عمر محدودی دارد
۵. عدم امکان شفاف سازی اشکال ها خاص و کوچک

فیلامنت پلی کربناتPolycarbonate:

فیلامنت پلی کربنات (PC) ترکیبی ترموپلاست به عنوان مستحکم ترین متریال پرینتر سه بعدی شناخته شده است. اگرچه بافت بسیار سفتی دارد ولی خشک و سخت نیست. به دمای بالا مقاومت خوبی داشته و تقریبا شفاف می‌باشد. تا به امروز این فیلامنت به عنوان متریالی برای پرینترهای سه بعدی صنعتی گران‌قیمت کاربرد داشت .

به تازگی تولید‌کننده‌های بسیاری این فیلامنت باارزش را حتی برای پرینترهای سه بعدی رومیزی نیز عرضه کرده‌اند. همانند فیلامنت ABS و PLA، فیلامنت پلی کربنات می‌تواند دمای بالای ۱۰۰ درجه سانتیگراد را تحمل نماید. بنابراین برای ساخت قطعاتی که در معرض احتراق، فشار مکانیکی و دمای بالا هستند، مناسب است.

فیلامنت پلی کربنات برای قسمت‌های مهندسی ساخت با کیفیت بالا که نیاز به استحکام، ضربه‌پذیری دارند کاملا ایده‌آل می‌باشد.

ویژ‌گی دیگری‌ که متریال پلی کربنات دارد در وضوح بصری آن بوده که جسم ساخته شده با آن همانند بلور درخشان به نظر خواهد رسید. فرآیندهای پس از پرینت همانند سنباده‌کاری و اسپری لاک الکلی، شفافیت شیشه‌ای را ایجاد می‌کند

14 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *