لیبل اموال

برچسب اموال

بر چسب اموال

یکی از مواردی که از نظر چاپی  بسیار در شرکت ها مهم می باشد و نظم به شرکت می دهد برچسب اموال می باشد . برچسب اموال مانند شناسنامه برای یکی از اجزای شرکت عمل می کند . شما اموال شرکت خود را از طرق برچسب اموال مرتب می نمایید .

مثلا شما در شرکت خود 100 عدد ماشین حساب دارید . شما برای هر یک از ماشین حساب های خود یک کد تعریف می نمایید و پشت 100 ماشین حساب می چسبانید ، به مرور زمان ممکن است یک ماشین حساب مفقود شود یا خراب شود شما اینگونه مشخص نموده اید که کدام ماشین حساب دارای مشکل شده است . برای مثال ماشین حساب که دست یکی از کارمندان شرکت به نام آقای x مفقود شده است . خسارت جانبی بر عهده همان فرد می باشد .

یک دلیل دیگر استفاده  این می باشد شما دیگر میدانید از هر چیزی چه مقدار در آن مکان موجود دارید . برای براورد هزینه بسیار امری مهم می باشد و لازم نمی باشد شما هر بار تعداد را بشمارید چون یکبار شما این زحمت را به خودتان داده اید و تمام اموال را صورت گرفته اید .

کد گزاری بر چسب اموال

به عکس زیر دقت نمایید ، شما برای برچسب اموال می توانید از روش های گوناگون کد گزاری نمایید این کاملا سلیقه ای می باشد اموال یک کد گذاری مرسوم در بین شرکت ها وجود دارد و بهتر است از آن استفاده کنیک که اگر روزی کسی غیر از ما خواست به آنها دسترسی داشته باشد برایش فهمیدن آن سخت نباشد .

لیبل اموال

لیبل اموال

در قسمت نام شرکت نام شرکت خودتان را مختصر بنوسید . شماره اموال باید قبلا در سیستم شما تنظیم شده باشد .

مثلا شما تقزیبی می دانید 20 منگنه در شرکت موجود دارید پس 0001 تا 00050 را برای منگنه در یک شیت کد گزاری می نمایید . چرا گفتیم 00050 نگفتیم 00020 مگر ما 20 منگنه بیشتر داریم ؟ به هر دلیلی ممکن است شما تعداد منگنه را افزایش دهید پس بهتر است که برای آن تعداد بیشتر در نظر بگیرید چون تعداد ما از یک جایی دیگر بسته می شود 00051 را ما برای یک سر فصل دیگر کالا استفاده می نماییم . پس جانب احتیاط را رعایت فرمایید

گذاشتن لوگو اختیاری می باشد ولی بهتر است که لوگو شما هم در برچسب اموال گذاشته شود .

چسباندن برچسب اموال

حال که متوجه شدیم که برچسب اموال چیست، خیلی از موضوع اصلی دور نشویم. بهترین جا برای چسباندن برچسب اموال کجاست؟ در اینجا لیستی از وسایل رایج و مورد استفاده در شرکت‌ها را خواهیم دید و با بهترین محل برای چسباندن برچسب اموال روی هر یک آشنا خواهیم شد:

کامپیوتر، لپ‌تاپ و سایر تجهیزات مشابه:

از آنجا که کامپیوترها اغلب یک مانیتور و یک کیس دارند، شما باید برای هر بخش به طور مجزا  در نظر بگیرید. برای مانیتورها، برچسب را در قسمت پشتی بچسبانید؛ جایی که به راحتی می‌توان به آن دسترسی داشت و در صورت لزوم بتوان با یک اسکنر اپتیکال دستی، برچسب را اسکن کرد. برای کیس‌ها، می‌توانید برچسب را در قسمت جلو، بالا یا پشت کیس بچسبانید. برچسب اموال برای لپ‌تاپ‌ها هم بهتر است در قسمت زیرین آنها چسبانده شود.

مبلمان اداری:

مبلمان اداری یکی از اجزای جدانشدنی شرکت‌ها و سازمان‌ها به حساب می‌آیند. این اموال هم باید برچسب داشته باشند اما به لحاظ ماهیتشان، برچسب باید جایی قرار بگیرد که به زیبایی آنها صدمه‌ای وارد نشود. به علاوه به خاطر اندازه بزرگشان، این وسایل کمتر در خطر سرقت هستند. برای قفسه‌ها، کتابخانه‌ها و سایر اجزای به نسبت کوچک‌تر، برچسب اموال را در بالاترین قسمت و گوشه سمت راست بچسبانید. برای صندلی‌های اداری، کاناپه‌ها و موارد مشابه، تک اموال پشت قسمت تکیه‌گاه، گوشه سمت راست از بالا یا وسط پشتی چسبانده می‌شود. برای میز، میز تحریر، میز کار و سایر آیتم‌های مبلمان اداری که کاربردی مشابه این موارد دارند، برچسب اموال باید در بالاترین نقطه از پایه سمت راست یا نزدیک به گوشه سمت راست چسبانده شود.

لوازم آشپزخانه و لوازم کوچک اداری:

برای لوازم کوچک آشپزخانه و دستگاه‌هایی مثل فکس، فتوکپی و همه انواع تجهیزات مشابه، برچسب اموال باید جایی چسبانده شود که امکان مشاهده و اسکن آن به راحتی وجود داشته باشد. محل قرارگیری معمول برچسب روی این نوع وسایل، گوشه بالا سمت راست است. برای تجهیزات و لوازم بزرگ‌تر آشپزخانه هم می‌توان برچسب اموال را روی گوشه بالا و سمت راست آنها چسباند.

تجهیزاتی که در معرض کثیفی، دوده و حرارت هستند:

ابزار برقی، ماشین‌آلات سنگین و سایر ابزار مشابه هم باید به عنوان اموال بسیار ارزشمند در لیست اموال هر سازمانی ثبت شوند. برچسب اموال برای این وسایل باید در محلی چسبانده شود که با حداقل میزان چربی، دوده، حرارت و کثیفی در تماس است.

 

فیلم برچسب اموال

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.