این فولدر جیب دار یا همان پوشه های بازاریابی برای ارائه محصولات و خدمات خود به مشتریان بالقوه می تواند یک فضای بازاریابی منحصر به فرد برای اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار شما فراهم کند.

مشتریان بالقوه را با فولدر جیب دار که اسناد، سی دی ها و کارت های کسب و کار را به صورت منظم نگه می دارند، تحت تاثیر قرار دهید.

آنها برای کارگزاران وام مسکن، عوامل املاک و مستغلات، پرسنل بیمه و دیگر صنایع که نیاز به ارائه چندین بخش اطلاعات را دارند، بسیار مفید هستند.  دیگر شرکت های خدمات منزل اغلب از آنها برای چاپ بروشورها و فروش ورق به مشتریان در یک بسته ی حرفه ای و حرفه ای استفاده می کنند.
چاپ دیجیتال فوری فولدر چاپ بهار در کمترین زمان ممکن با بهترین کیفیت انجام می گیرد.

کاربرد چاپ فولدر

کاربرد چاپ فولدر را به دو دسته تبلیغاتی و اداری می توان تقسیم نمود. بسیاری از شرکت ها برای ارائه کاتالوگ خدمات و محصولات به مشتریان خود به صورت هدفمند عمل می کنند. بدین صورت که از بین خدمات و محصولات ارائه شده توسط مجموعه، با توجه به نیاز مشتری آن گروه محصول را که مورد نظر مشتری می باشد داخل فولدر قرار داده و به مخاطب خود ارائه می دهند. این امر باعث تسریع انتخاب مخاطب با توجه به نیاز خود می شود.

فولدر تبلیغاتی

چاپ فولدر تبلیغاتی همچنین از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد. با توجه به اضافه یا کم شدن محصولات هر مجموعه در طی یک سال شما دیگر نیازی به چاپ کل کاتالوگ محصولات خود ندارید و با اضافه نمودن محصولات جدید در قالب کاتالوگ های تک برگی به داخل فولدر محصولات جدید خود را معرفی می نمایید.

فولدر اداری

کاربرد اداری فولدر در مکاتبات اداری، ارائه پیش نویس قراردادها، بایگانی اوراق اداری، ارائه پروپزال شرکت و … می باشد. بدین منظور باید مقوای استفاده شده در چاپ فولدر از مقاومت بالایی برخوردار باشد. از این رو عموما کاغذ استفاده شده در چاپ فولدر مقوای گلاسه 300 گرم می باشد و از روکش سلفون مات یا براق نیز استفاده می شود. همچنین به منظور بایگانی اداری از منگنه لوپ نیز در فولدر استفاده می شود.

این شیوه ارائه برگه ­ها در جلسات اداری، در واقع نظم و هویت سازمانی را بیان کرده و نشانه احترام گذاشتن به طرف مقابل می ­باشد. علاوه بر این موارد، استفاده از فولدر و این نحوه ارائه و پرزنت کردن، در نظر مخاطبان جلوه بسیار خوبی دارد و تاثیر به سزایی در تصمیم­ گیری در رابطه با برند مورد نظر خواهد داشت.

در واقع زمانی که مراجعه کنندگان، سازماندهی و نظم را در شرکت ببینند، به پیشرفت و موفقیت برند کمک زیادی شده و احتمال همکاری و خرید افزایش خواهد یافت.

فرق چاپ پوشه اداری با چاپ فولدر جیب دار:

چاپ پوشه اداری و فولدر دارای تفاوت هایی میباشد که لازم است در این قسمت به انها اشاره نماییم تا در هنگام سفارش دچار اشتباه نگردید.

اولین تفاوت در نوع طراحی فولدر و طراحی پوشه میباشد. داخل طراحی فولدر دستک هایی قرار داده شده است که از ریختن اوراق و برگه های داخل ان می شود. یکی دیگر از تفاوت ها بین چاپ پوشه اداری و فولدر تبلیغاتی در نوع روکش این دو محصول میباشد. روکش فولدر تبلیغاتی به صورت یکرو و دورو  سلفون میگردد. اما چاپ پوشه اداری برای داشتن فضا جهت نوشتن معمولا بدون روکش چاپ میگردد.

اما فرق سوم بین چاپ پوشه اداری و چاپ فولدر تبلیغاتی در تعداد رنگ چاپ این 2 محصول میباشد. چاپ پوشه اداری به صورت تک رنگ میباشد اما چاپ فولدر درب دار یا ساده به صورت 4 رنگ  انجام میپذیرد. چهارمین فرق در 2 محصول چاپ پوشه اداری و چاپ فولدر تبلیغاتی در جنس کاغذ میباشد. معمولا جنس چاپ پوشه اداری مقوای پشت طوسی و جنس کاغذ در چاپ فولدر تبلیغاتی گلاسه 250 یا 300 گرم میباشد.

ویژگی های فولدر

 • چاپ فولدر جیب دار روی کاغذهای 300 گرم انجام می شود که خروجی برای دوام بیشتر نیاز به روکش سلفون دارند.
 • در صورتی که از خدمات و چاپ فولدر های جیب دار استفاده کنید، علاوه بر نگهداری کاغذ می توان در پکِ فولدر، سی دی، خودکار، کارت ویزیت و دیگر موارد کم حجم را قرار داد.
 • بسیاری از اساتید و سخنرانان برای تکمیل اطلاعات جلسات معارفه یا ماندگاری در اذهان از چاپ فولدر جیب دار بسیار استقبال می کنند.
 • در این فولد، بروشور یا کاتالوگ، کارت ویزیت و دیگر هدایای تبلیغاتی قرار داده می شود تا با مخاطبان خود ارتباط بهتر و قدرتمندتری برقرار نمایند.
 • چاپ فولدر با توجه به انتخاب گرماژ کاغذ و جنس آن در قیمت های مختلف انجام می شود که می توانید این کاغذ را از میان گلاسه های 250، 300 و 350 گرم انتخاب کنید.
 • هر چه گرم کاغذ بالاتر باشد از دوام و استحکام بیشتری برای حمل و نگهداری محتویات برخوردار است.

انواع چاپ فولدر

قبل از اینکه برای چاپ فولدر اقدام کنید، لازم است چندین فاکتور را از قبل در نظر داشته باشید. برای مثال خیلی از شرکت ها از فولدرها برای بایگانی و همینطور ارسال اسناد اداری خود استفاده می کنند. در صورتی که شما نیز قصد انجام این کار را دارید، لازم است تا نسبت به چاپ فولدر باکیفیت اقدام کنید چون فولدر هایی که از مواد اولیه نامرغوب ساخته شده باشند با گذر زمان دچار فرسودگی و تجزیه می شوند.

در مرحله بعدی لازم است در مورد ابعاد فولدر نیز دقت کنید؛ در صورتی که قصد دارید از فولدرها برای نگه داری برگه های بزرگ تر استفاده کنید، می بایست فولدرهایی تهیه کنید که به خوبی این برگه ها را در خود جای دهند.

چاپ فولدر با جنس پلاستیکی یکی از متداول ترین انواع فولدر است که در موارد بسیاری به وفور مورد استفاده قرار می گیرد .

فولدر با جنس چرمی نیز جزو موارد بسیار خاص است که مشتریان ویژه معمولا برای اقلام ست اداری خود سفارش می دهند. این پوشه ها به دلیل چرم به کار رفته در آن معمولا قیمت بالاتری نسبت به همتایان پلاستیکی و مقوایی خود دارند.

چاپ پوشه و فولدر با جنس مقوایی نیز صورت می گیرد که پیشنهاد مناسبی برای افرادی که بودجه محدودتری دارند محسوب می شود.

از چاپ فولدر مقوایی چه می‌دانید؟

فولدر به ابزاری گفته می‌شود که جهت نگه‌داری مدارک مورد استفاده قرار میگیرد که در این میان پرکاربرد‌ترین آن‌ها چاپ فولدر a4 و همین‌طور فولدر a5 هستند. در واقع به کمک این پوشه مقوایی یا کاغذی جابه‌جایی اسناد اداری به‌خوبی و در امنیت کامل انجام می‌شود.
اصولا با چاپ فولدر a5 اسناد مهمی در ابعاد برگه a5 توسط آن جابه‌جا و نگه‌داری می‌شوند. سربرگ‌ها، تراکت‌ها، برخی کارت‌های ویزیت از جمله این اسناد هستند. این نکته را فراموش نکنید که فولدر‌ها می‌توانند نوعی بازاریابی پنهان برای کسب‌و‌کارتان به حساب آیند.
چاپ فولدر a4 کاغذی درحالی‌که حاوی اطلاعات، لوگو و آدرس یک سازمان یا شرکت است، نمونه‌ای از فولدرهای سفارشی به‌شمار می‌رود که طرفداران بسیاری دارد. این پوشه‌های پرکاربرد به بالا‌بردن سطح کاری‌تان کمک و شما را به‌عنوان فردی حرفه‌ای و فولدر چیست و چه کاربردی دارد؟

اکنون که با folder آشنا شده اید، قصد داریم کاربرد این روش تبلیغاتی را به شما معرفی کنیم. همان طور که اشاره کردیم، فولدر ها با برای کاربرد های مختلفی طراحی می شوند. در ادامه اصلی ترین کاربرد این روش تبلیغاتی را به شما معرفی می کنیم.

انواع فولدر

امروزه فولدرها نسبت به گذشته بسیار متنوع‌تر شده‌اند، زیرا علاوه بر مدل‌های سنتی، می‌توان این محصول را در اشکال و سایزهای مختلف با طراحی‌هایی جدید در بازار یافت. وجود تنوع بالا در انواع فولدر به سادگی نشان از کاربردی بودن آن می‌باشد و دست تولید کنندگان فولدر را باز گذاشته تا بتوانند، متناسب با نیاز بازار به این محصول تنوع و کارآیی بخشیده و آن را در اختیار متقاضیان قرار بدهند.

در حال حاضر یکی از مهمترین دسته‌بندی‌های صورت گرفته برای انواع فولدر، توجه به نوع کاربرد آن است. سایر تقسیم‌بندی‌های دیگر قابل اعمال برای فولدرها بر حسب جنس، رنک، اندازه، سایز و غیره صورت می‌گیرد که هر کدام به نوبه خود تنوع نسبتا خوبی به این محصول در بازار داده‌ و موجب افزایش کارایی آن شده‌اند. همچنین علاوه بر مراکز اداری و موسسات، کارایی آن را به سایر کسب و کارها نیز تسری داده است. برخی از مهمترین انواع فولدر، پوشه در بازار شامل موارد زیر است.

 • فولدر اداری
 • فولدر مخصوص مهندسان
 • فولدر جیب دار
 • فولدر پوشه ی آویز
 • فولدر سمیناری
 • فولدر کلیپ فایل
 • فولدر دکمه دار تبلیغاتی و طلقی
 • فولدر اکسپندینگ

 • نگهداری از اطلاعات

یکی از ساده ترین کاربرد فولدر، نهگداری از اطلاعات می باشد. شرکت ها برای نگهداری از اطلاعات خود اقدام به چاپ پوشه های مختلفی می کنند که معمولا با استفاده از کاغذ های ساده و بدون طرح و نگار های خاص می باشد. هدف از طراحی این folder تنها نگهداری از اطلاعات می باشد و در دسترس دیگران قرار نمی گیرد.

 • دسته بندی کردن مطالب
 • دسته بندی کردن مطالب یکی دیگر از کاربرد های folder می باشد. موسسه های تولیدی برای دسته بندی کردن و جدا کردن اطلاعات از یکدیگر، اقدام به چاپ فولدر می کنند که این پوشه ها نیز معمولا با استفاده از کاغذ های ساده و بدون طرح می باشند.
 • تبلیغات

یکی از اصلی ترین و البته مهم ترین کاربرد های فولدر، تبلیغات می باشد. همان طور که اشاره کردیم استفاده از folder می توان گزینه مناسبی جهت به نمایش گذاشتن نام تجاری یا لوگوی خصوصی شرکت شما باشد. امروزه شرکت ها با طراحی و چاپ فولدر، از کوچیکترین فرصت ها نیز برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنند.

از فولدر های تبلیغاتی معمولا در نمایش ها، نشست ها، کنفرانس ها و… استفاده می شود. این folder ها حاوی کاتالوگ ها و بروشور هایی می باشد که جهت ارائه ویژگی های یک محصول طراحی شده اند.

 • ارائه مطالب به مشتریان

یکی دیگر از کاربرد های folder، ارائه و نگهداری از اوراق و… شرکت می باشد. اگر فراموش نکرده باشید اشاره کردیم که فولدر ها بهترین گزینه جهت نگهداری و انتقال، کارت ویزیت، کاتالوگ ها، CD های تبلیغاتی و… می باشد.

عناوین نام برده ازجمله مهم ترین ویژگی های فولدر می باشد که باعث شده تا طراحی و چاپ پوشه های تبلیغاتی یکی از محبوب ترین و البته موثر ترین شگرد جهت رونق کسب و کار ها باشد.

نکات مهم طراحی فولدر

 • توجه کنید که طیف رنگی انتخاب شده برای فولدر باید با رنگ لوگو و ست اداری سازگار باشد.
 • اگر از فولدر برای هدف تبلیغات استفاده می ‌کنید، باید مشخصه‌ ها و نشان‌های تبلیغاتی خود مانند نام برند، شعار تبلیغاتی، آدرس ارتباطی و تصاویر مربوط به خدمات را بر روی آن چاپ کنید.
 • قاب فولدر و طرح آن باید به وسیله دستگاه لترپرس صورت بگیرد.
  پس از تولید فولدر برای زیبایی ‌بخشی، استحکام و جلوه بیشتر بر روی آن یو وی موضعی و یا سلیفون مات و براق می‌ کشند.
 • برای دور کندن فولدرها ابتدا با دست اقدام نموده و بعد طرح خط تا با دستگاه لترپرس جدا می ‌شود.
 • اندازه فولدر باید مطابق اوراق و اسنادی باشد که قرار است داخل آن جای بگیرند.
 • اگر از قطع A4 استفاده می ‌کنید، باید ابعاد فولدر را از هر طرف به اندازه 5 میلی‌متر بیشتر در نظر بگیرید.
 • در فولدرهای قفلی لبه ‌های اضافی بدون نیاز به استفاده از روش چسب‌ کشی به داخل خط تیغ صفحه روبرو می‌ روند.
 • در فولدرهای چسبی یک لبه فولدر باید چسب ‌کاری شود.
 • توجه کنید که برای ایجاد یک ابزار تبلیغاتی کارآمد باید از افراط پرهیز کنید. لذا بهتر است نوشتن متن و محتوای پرحجم بر روی جلد یا دیواره داخلی فولدر را فراموش کرده و تنها از عناوین تبلیغاتی کوتاه، نام برند و نشان لوگو استفاده نمایید.
 • استفاده از تصاویر بر روی پوشه تبلیغاتی تا جایی که به سادگی و جلوه فولدر آسیب نزند مجاز است.
 • شیوه طراحی فلت دیزاین و در کنار هم قرار گرفتن المان‌ هایی مثل لوگو، طیف رنگی مناسب و شکل‌ های موزون هندسی به واسطه برنامه‌ های گرافیک مناسب می ‌تواند بهترین گزینه برای ساخت فولدر تبلیغاتی و جلب نظر مشتریان باشد.
 • می ‌توانید در طراحی فولدر از رنگ ‌های مصنوعی و پنتون استفاده نمایید.
  توجه کنید که برای اجتناب از صرف هزینه‌ های اضافی و ایجاد روندی مقرون به ‌صرفه در تولید فولدر باید به گونه ‌ای عمل کنید که دورریز کاغذ کم باشد.
  برای به ‌صرفه ‌تر کردن هزینه‌ های چاپ، طرح اصلی و گسترده پوشه تبلیغاتی خود را در قطع‌ های استاندارد ۷۰ در ۵۰ یا ۶۰ در ۴۵ قرار دهید تا از به هدر رفتن کاغذهای اضافی و افزایش بی‌ دلیل هزینه چاپ ممانعت شود.
  به منظور قرار دادن جایگاه مناسب برای جاگیری لوح فشرده، کارت یا عکس می ‌توانید بر روی فولدر برش‌ های اضافی طراحی کنید.
 • الگوی برش‌ ها را به نحوی تعیین کنید که لبه ‌ها و دیگر قسمت‌های فولدر به‌ خوبی در هم قفل شوند و نیاز به چسب و مرحله صحافی محدود شود.

سخن آخر

قبل از سفارش طراحی و چاپ فولدر باید نوع استفاده از این پوشه‌ های تبلیغاتی و طرح کلی آن را در نظر داشته باشید؛ سپس مشورت با یک تیم طراحی مجرب مانند افراگرافیک را در دستور کار قرار داده و بهترین گرافیک را برای محصول خود در نظر بگیرید.

شما به جای مراجعه به مراکز چاپ و صحافی، می توانید طرح نهایی تائید شده خود را به افراگرافیک سپرده تا پس از براورد هزینه، چاپ فولدر نیز برای شما انجام شود.

 

منابع

irankohan

negaranco

silverrasaneh

resanehtasvir

shprint

mstprint

parnianchap

chapbazar

afragraphic

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *