این نوع پرینت مخصوص دانشجویان و دانش آموزانی است که تمایل دارند جزوات یا کتب خود را پرینت شده مطالعه نمایند. اگر عضو سازمان یا ارگانی هستید و تصمیم دارید با قیمت تمام شده باورنکردنی یک پرینت سیاه و سفید حرفه ای و با کیفیت بگیرید با چاپ بهار همراه شوید.

معیارهای مهم در مقایسه پرینتر رنگی با سیاه و سفید

قیمت، نوع چاپ و هزینه نگهداری و مواد مصرفی، مهم ترین معیارهایی هستند که برای خرید پرینتر رنگی یا سیاه و سفید باید به آنها توجه کنید. بسیار مهم است بدانید که یک چاپگر رنگی از نظر هزینه نگهداری و قیمت و حجم مواد مصرفی، چه تفاوتی با مدل سیاه و سفید دارد. از نظر قیمت، باید بدانید که دستگاه های رنگی معمولا گران تر هستند. هزینه نگهداری از این پرینترها هم بیشتر است چون کارتریج های رنگی معمولا گران تر هستند.

در خصوص نوع چاپ هم نیاز به توضیح نیست؛ پرینترهای رنگی از چند کارتریج در رنگ های مختلف برای چاپ محتوا استفاده می کنند در حالی که چاپگرهای سیاه و سفید، تنها یک کارتریج سیاه دارند. مقایسه پرینتر رنگی با سیاه و سفید با بررسی مزایا و معایب هریک از این مدل ها ساده تر است.

چاپ سیاه و سفید

پرینت سیاه و سفید امروزه طرفداران مخصوص به خود را دارد، از چاپ جزوات دانشگاهی و اعلامیه گرفته تا دکوراسیون فضاهای زیبا و هنری تا چاپ کتاب دیجیتال و تراکتها و فاکتورها و ….کاربرد فراوان دارد.

زمانی که نیاز باشد هزینه ها را تا حد امکان کاهش دهیم و به عبارتی چاپ سیاه و سفید ارزان یا اقتصادی مورد نیاز است سراغ چاپ سیاه و سفید می رویم. همچنین، گاهی کمیت آن قدر بالاست که اصطلاحا صرف ندارد رنگی کار کنیم، در این شرایط هم پای چاپ سیاه و سفید به میان می آید.

کاربردهای چاپ سیاه و سفید  

چاپ سیاه و سفید برای کسب و کارها بسیار موثر است ، مواردی که این نوع چاپ کاربرد فراوانی دارد عبارتند از :

-چاپ کتاب

-چاپ پایان نامه

-کپی در تعداد بالا از یک نسخه

-کاتالوگ و بروشور و تراکت و غیره

-تصاویر گلاسه برای تزیین دکور

-چاپ دفترچه یادداشت

دستورالعمل های برای چاپ سیاه و سفید با استفاده از پرینتر رنگی

برای انجام این کار دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

در صفحه کنترل پانل ، به بخش چاپگرها و دستگاه ها بروید.

چاپگر را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک راست کنید تا گزینه کشویی باز شود.

گزینه ها را انتخاب کرده و بر روی گزینه  colour کلیک کنید.

پس از اتمام رنگ مشکی ، گزینه های  colour را انتخاب کرده و  Apply را انتخاب کنید.

این یک روش سریع برای چاپ فوری هنگام چاپ است.

چاپ سیاه و سفید و یا چاپ فقط با جوهر سیاه:

برای چاپ سیاه و سفید، پرینتر فقط از کارتریج جوهر سیاه استفاده می‌کند و همه‌ی رنگ‌های موجود به سیاه و سفید تبدیل می‌شوند. این گزینه را تنها هنگاهی که می‌خواهید تصاویر با کارتریج جوهر سیاه چاپ شوند، انتخاب کنید.

چاپ سیاه و سفید:

پرینتر برای پرینت یک تصویر سیاه و سفید با کیفیت بالا، از ترکیب جوهرهای رنگی استفاده می‌کند. این گزینه را هنگامی که می‌خواهید یک تصویر و یا سند باکیفیت چاپ کنید، تنظیم کنید.

نکته: برخی از پرینترهای اچ پی باید تعدادی جوهر از رنگ‌های مختلف برای چاپ داشته باشند. برای این نوع از پرینترها، باید به صورت دوره‌ای با دستگاه چند صفحه چاپ کنید. این امر به جلوگیری از مسائلی مانند مسدود شدن هد پرینتر و کیفیت ضعیف چاپ کمک می‌کند.

سخن آخر

پرینت رنگی و سیاه و سفید

پرینت رنگی و سیاه سفید به چاپی اشاره دارد كه مراکز متخصص چاپ دیجیتال این کار را به صورت حرفه ای و انجام می دهند.

چاپ بهار، برای سفارش پرینت رنگی، یک فرایند سفارش آسان و ساده ایجاد کرده ایم. در زمان سفارش، شما میتوانید نوع کاغذ، گرماژ و اندازه دلخواه و سایر جزئیات لازم را انتخاب کنید. شما میتوانید سفارشات خود را به صورت یکرو و دورو همراه با صحافی سفارش دهید.

در مراحل سفارش، نکات و اطلاعاتی وجود دارد که باید هنگام تهیه فایل چاپی خود مورد توجه قرار دهید. شما میتوانید بدون نیاز به مراجعه حضوری جزوات آموزشی، مجلات، مدارک و پایان نامه های دانشجویی را به راحتی در سایت آپلود کرده و سفارش خود را به صورت غیر حضوری دریافت نمایید.

 

irankohan

chaproom

emdadchapgar

printfeed

chapama

sharpservice

ricohservice

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *