44 ترکیب رنگ لوگو برای الهام بخشیدن به طراحی لوگوی بعدی شما

هر برندی به یک پالت رنگ برای لوگوی خود نیاز دارد. حتی اگر رنگ شما سیاه و سفید یا چند رنگ خاکستری باشد، یک پالت رنگی است.

برندها از ترکیب رنگ های لوگو برای بیان اینکه چه کسی هستند استفاده می کنند. رنگ در سطح اولیه کار می کند و احساسات خاصی را به بیننده نشان می دهد.

حتی قبل از اینکه کسی نگاه دقیق‌تری به لوگو بیندازد یا نام شرکت شما را بشنود، بر اساس پالت رنگ لوگوی شما تصمیم می‌گیرد که شما کی هستید و چه کاری انجام می‌دهید.
در ترکیب رنگ های لوگو، رنگ های جداگانه با هم کار می کنند تا برندها را به یاد ماندنی کنند. هنگام طراحی لوگو، رنگ هایی که انتخاب می کنید برای موفقیت آن و در نتیجه موفقیت برند شما بسیار مهم است
.
آیا می خواهید در مورد انواع مختلف طرح های رنگی لوگو اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ ویدیوی زیر را تماشا کنید یا ادامه دهید تا چند ترکیب رنگ عالی برای الهام بخشیدن به طراحی لوگو خود پیدا کنید
.

رنگ چه کار می کند؟

رنگ ها باعث ایجاد احساسات می شوند. بر اساس فرهنگ، سنت و حتی تکامل خود ما، هر رنگ دارای یک ارتباط روانی عمیق است. به عنوان مثال، رنگ زرد یادآور دوستی است، در حالی که قهوه ای ماندگارتر و طبیعی تر است.
رنگ ها سخت کوش هستند. آنها داستان می گویند، حال و هوا را منتقل می کنند، ارزش ها را به هم می رسانند و ایده ها را به هم متصل می کنند
.
از نظر زیبایی شناختی، رنگ می تواند نقش های مختلفی را در طراحی لوگو ایفا کند از رنگ می توان برای تقویت عناصر طراحی یا تنظیم یک لحن، تمرکز رنگ یا حفظ آن در پس زمینه استفاده کرد
.
استفاده از رنگ مشکی ممکن است رنگ های دیگر را در لوگوی شما برجسته کند. در سایر لوگوها مشکی رنگ اصلی است
.
رنگ می تواند همه چیز را انجام دهد – و در یک لحظه. به همین دلیل مهم است که تمام گزینه های رنگی خود را بررسی کنید و ترکیب مناسبی را برای لوگوی خود انتخاب کنید. در اینجا با مبانی تئوری رنگ بیشتر آشنا شوید
.

به چند رنگ لوگو نیاز دارم؟

هیچ قانون مشخصی در مورد اینکه چه تعداد رنگ باید در یک لوگو استفاده شود وجود ندارد. ممکن است فقط یک یا دو مورد نیاز داشته باشید. تعداد رنگ هایی که شما نیاز دارید بستگی به این دارد که لوگوی شما در مورد برند شما چه می گوید.
اکثر لوگوها از دو یا سه رنگ مختلف استفاده می کنند. به طور معمول، یک لوگو دارای یک رنگ اصلی و یک یا دو رنگ برجسته است تا ابعاد بیشتری به آن بدهد و شخصیت کلی برند را تعیین کند
.
شما لوگوهای فوق العاده ای را دیده اید که از یک رنگ استفاده می کنند. گاهی اوقات شما به یک رنگ یا چند رنگ مختلف نیاز دارید. در مواقع دیگر، استفاده از طیف گسترده ای از رنگ ها برای بیان بصری داستان یک برند منطقی است
.

چه رنگ هایی برای یک لوگو با هم هماهنگ می شوند؟

·        ترکیب های پررنگ (مثلا قرمز و آبی، یا سیاه و زرد)

·        ترکیبات شبیه به هم (مانند سبزهای طبیعی و قهوه ای)

·        ترکیبات آرام (مانند سبز، زرد و نارنجی)

·        ترکیبات طبیعی (مانند آبی، سبز و قهوه ای)

·        یک ترکیب سرگرم کننده (مانند رنگین کمان، یا صورتی و فیروزه ای)

·        ترکیبات خاص (مانند سیاه و سفید با لهجه)

·        ترکیبات مبتنی بر مخاطب (مانند صورتی رژگونه، خاکستری و زرد)

·        در اینجا 44 ترکیب رنگی الهام بخش از لوگو آورده شده است

ترکیب رنگ لوگوی جسورانه

رنگ های بسیار اشباع شده بهترین راه برای افزودن انرژی و زندگی به طراحی لوگوی شما و ساختن برند جسورانه عالی است.

قرمز، نارنجی و مشکی

دلیلی وجود دارد که چرا قرمز برای لوگوهای تیم های ورزشی بسیار محبوب است: پر از انرژی است! می خواهید رنگ فریاد بزنید؟ نارنجی روشن و قرمز روشن را با هم ترکیب کنید.

آبی و طلایی

با این حال، رنگ های گرم فقط رنگ های پررنگ نیستند. لوگوهای با کنتراست بالا اغلب پررنگ هستند، مانند لوگوهایی که دارای طلایی درخشان در مقابل آبی یخی هستند.

یاسی و زرد

یکی دیگر از ترکیب رنگ های مکمل، بنفش و زرد، یک تیم درخشان و رنگارنگ عالی می سازد.

قرمز و سیاه

به عنوان دو رنگ جلب توجه، قرمز و مشکی در کنار هم تاثیر جدی دارند. اگرچه برای برندهای سبک نیست، اما این ترکیب مناسب افراد جسور و جسور است.

قرمز، سیاه و سفید

اگر قرمز و سیاه به تنهایی خیلی بد هستند، اضافه کردن یک تعریف سفید می تواند کار را آسان تر کند. شما هنوز هم جاذبه و سرعت ترکیب قرمز و سیاه را دریافت می کنید، اما از لهجه های رنگارنگ استفاده کنید تا همه را برجسته کنید و لوگو را سنگین کنید.

سیاه و زرد

ترکیب رنگ زنبورها، سیاه و زرد در کنار هم می تواند مانند یک هشدار به نظر برسد زیرا هر دو جلب توجه می کنند. با این حال، در اقدامات درست، این دو رنگ می توانند بر روی نقاط قوت یکدیگر ایجاد کنند تا به لوگوی شما کمک کنند.

قرمز و آبی

آتش و یخ، گرم و سرد – ترکیب قرمز و آبی هر دو طرف طیف رنگ را ترکیب می کند.

بنفش و نارنجی

بنفش و نارنجی ممکن است دقیقاً متضاد نباشند، اما آنقدر به هم نزدیک می شوند که تضاد جذابی ایجاد کنند.

صورتی و زرد

صورتی و زرد رنگ‌هایی هستند که توجه را به خود جلب می‌کنند و به خوبی با یکدیگر همخوانی دارند، زیرا از نظر طیف از یکدیگر فاصله زیادی ندارند.

زمانی که می‌خواهید برندتان جسور و بازیگوش باشد، این انتخاب خوبی است – این رنگ‌ها به اندازه سایر انتخاب‌های جسورانه جدی نیستند، اما به همان اندازه قابل توجه هستند.

 ترکیب رنگ لوگو “یکسان به نظر می رسد

برخی از برندها ترکیب رنگ هایی را انتخاب می کنند که به معنای واقعی کلمه شبیه چیزها، افراد و مکان ها هستند.

یک روش رایج برای استفاده از چنین رنگ‌هایی این است که به شکل انتزاعی یک رنگ خاص بدهید تا به بیننده نشان دهد که چه چیزی را نشان می‌دهد، مانند خطوط مواج آبی برای نشان دادن آب یا نقاط گوشتی برای نماد یک شخص.

نارنجی، فیروزه ای و سرمه ای

نارنجی قرمز روشن همراه با آبی مانند فیروزه ای و سرمه ای ترکیب رنگی است که مطمئناً برجسته خواهد شد. بلافاصله خاطرات اقیانوس و غروب خورشید را تداعی می کند و به طور همزمان احساس گرما و طراوت می کند.

سبز و قهوه ای طبیعی

همچنین می‌توان از ترکیب‌های رنگی ادبی برای نشان دادن کاری که یک برند انجام می‌دهد، زمانی که نام آن مشخص نیست، استفاده کرد، به همین دلیل است که بسیاری از لوگوهای باغ سبز و منظره را می‌بینید.

نارنجی، زرد، قرمز

این شیب سه رنگ پر جنب و جوش از رنگ های گرم به خوبی غروب، گرما یا آتش را تداعی می کند.

قرمز/قرمز و سفید

رنگ های آب نبات مانند آب نبات ها شیرین و بی گناه به نظر می رسند. این رنگ صورتی/قرمز و سفید را به ترکیب رنگی عالی برای اسنک ها یا برندهایی تبدیل می کند که مخاطبان جوان را هدف قرار می دهند.

ترکیب رنگ آرام لوگو

رنگ‌های روشن را با افزودن رنگ سفید به رنگ‌های روشن‌تر کاهش دهید و یک تنوع گچی رنگی به نام رنگ ایجاد کنید. خاکستری و آبی نیز به خوبی کار می کنند.

آبی سرمه ای و صورتی روشن

این ترکیب بر نور آرام سحر تأکید دارد. هر دو رنگ گرم و سرد می توانند بخشی از یک پالت رنگی آرام باشند، جایی که استفاده از رنگ هایی که مکمل یکدیگر هستند، به جای کنتراست بالا مهم است.

سایه های سبز و آبی

ترکیب سایه های مختلف سبز و آبی در لوگوی شما اثر آرام بخشی دارد و برای برندهایی که می خواهند مشتریان خود را راحت کنند عالی است.

بنفش و بژ

بنفشه ها تصویر کاملی از آرامش هستند. اگر به دنبال رنگ اصلی عالی برای ایجاد یک پالت آرام در اطراف هستید، با رنگ بنفش اشتباه نکنید.

سبز، زرد و نارنجی

سبز و زرد درست در وسط طیف رنگ قرار می گیرند و آن را به ترکیبی عالی برای برندهایی تبدیل می کنند که بهترین ها را از هر دو دنیا می خواهند، مانند مشاغلی که طیف وسیعی از مصرف کنندگان را هدف قرار می دهند.
گرچه به اندازه سبز و زرد مکمل هم نیستند، سبز و نارنجی در کنار هم ترکیب رنگی ملایم و فراگیر را تشکیل می دهند. رنگ نارنجی به لوگو اضطراری بیشتری نسبت به زرد می دهد و به آن کمک می کند تا از بین دیگر متمایز شود
.

ترکیب رنگ طبیعی لوگو

با طرح‌های رنگی که زیبایی زمین را تداعی می‌کند، جادوی طبیعت را به تصویر بکشید، رنگ‌های زمینی الهام‌گرفته از جنگل و باغ به خوبی کار می‌کنند، اما از کاوش در فضای باز نترسید.

برای مثال، ترکیبی از سیه‌نا سوخته و زرد می‌تواند یک پالت طبیعت گرم با الهام از صحرا ایجاد کند و آبی تیره با نقره‌ای و سفید می‌تواند مانند یک سفر در سراسر دایره قطب شمال باشد.

اگر می خواهید لوگوی شما شبیه یک محیط طبیعی خاص باشد، از آن تنظیمات عکس بگیرید و برجسته ترین رنگ آن را انتخاب کنید.

·        زنگ های سنتی دنیا

·        صداهای غیر سنتی زمین

 زمینی نباید خسته کننده باشد! سعی کنید از رنگ های زمینی کمتر «سنتی» در نمادهای خود استفاده کنید. صورتی، قرمز و زرد می توانند پویایی و زمین را متعادل کنند.

آبی، سبز و خرمایی

با استفاده از رنگ‌های آبی خنک در لوگوی خود، کلاه خود را برای پاک کردن آسمان‌ها و دریاهای کریستالی قرار دهید. برای یک ترکیب عالی با سبز ترکیب کنید.

قهوه ای و مشکی

هیچ چیز مانند قهوه ای و مشکی روستایی را نمی گوید. این رنگ های طبیعی دوام و قابلیت اطمینان کامل را برای برندهای قدیمی (یا برندهای جدید که ظاهر قدیمی و قدیمی می خواهند) ارائه می دهند.

زرد و نارنجی

بدون قرمز، بقیه زرد و نارنجی گرم دوستانه و کمی آرام به نظر می رسند. این ترکیب ایده های روزهای آفتابی را تداعی می کند.

نارنجی و قرمز

به عنوان جایگزینی برای زرد و نارنجی، ترکیب نارنجی-قرمز از رنگ های گرم بدون زرد استفاده می کند و بیشتر بر جنبه های درخشان این رنگ ها تمرکز می کند.

ترکیب آتش ممکن است به اندازه زرد و نارنجی آرامش بخش نباشد، اما جدیت آن جلب توجه می کند.

ترکیب رنگی خنده دار لوگو

ناز + رنگارنگ = سرگرم کننده. اگر مطمئن نیستید که طرح رنگ شما “سرگرم کننده” است یا خیر، از خود بپرسید که آیا آن رنگ ها را در فروشگاه شیرینی فروشی پیدا می کنید.

رنگ‌های روشن، گرم و متضاد، مانند رنگ‌های نئونی و «غیرطبیعی» مانند صورتی و بنفش و سبز لیمویی بسیار سرگرم‌کننده هستند.

سبز، صورتی و زرد

برای داشتن یک لوگوی سرگرم کننده، سبز، صورتی و زرد به خوبی می آیند. با انتخاب سایه های جالب مانند سبز روشن یا صورتی، ترکیب رنگ خود را ایجاد کنید.

رنگین کمان

به طور معمول، لوگوها دارای یک رنگ و برخی جزئیات هستند. خوب، همه لوگوها معمولی نیستند. فاکتور سرگرمی خود را با رنگین کمانی از رنگ ها افزایش دهید.

فقط مطمئن شوید که از سایه ها و مقادیر صحیح هر رنگ استفاده می کنید تا لوگوی شما خسته کننده به نظر نرسد.

قرمز و سبز

با ترکیبی از انرژی قوی و آرامش طبیعی، قرمز و سبز مکمل یکدیگر هستند تا فضایی دلپذیر و بی دغدغه را ایجاد کنند.

فیروزه صورتی

صورتی و فیروزه ای در نهایت یک ترکیب رنگ لوگوی سرگرم کننده ایجاد می کنند. اگر می خواهید جسور، روشن و سرگرم کننده باشید، این مجموعه را انتخاب کنید.

آبی، سبز و زرد

زرد نهایت رنگ سرگرم کننده است و این ترکیب روشن آن را در جلو و مرکز قرار می دهد. سایه های آبی و سبز، طرح رنگ را برای یک طرح رنگی جالب، طبیعی و مطمئن متعادل می کند.

بنفش و صورتی

بنفش و زرد به خوبی یکدیگر را تکمیل می کنند، زیرا در طیف رنگی به یکدیگر نزدیک هستند. لوگوی صورتی و بنفش، لذت و جوانی صورتی را با آسمان روشن ترکیب می کند.

آبی و نارنجی

اگرچه این تفاوت به اندازه آبی و طلایی نیست، اما ترکیب آبی و نارنجی همچنان جلب توجه می کند، اما با فضایی جالب و جذاب تر.

سبز و بنفش

سبز و بنفش ممکن است به نظر نرسد که به هم تعلق دارند، اما چیزی در مورد آن کار می کند – فقط از بادمجان بپرسید! این رنگ سبز جدا شدن رنگ بنفش را کاهش می دهد و بدون از دست دادن عمق آن قابل دسترس تر می شود.

قرمز و فیروزه ای

مانند صورتی و فیروزه ای برای یک رنگ لوگوی سرگرم کننده، قرمز و فیروزه ای به خوبی جفت می شوند. مزیت استفاده از رنگ قرمز به جای صورتی به لوگو خاصیت مغناطیسی بیشتری می بخشد و کمی جدی تر به نظر می رسد.

صورتی، زرد و مشکی

صورتی و زرد در کنار هم ترکیبی شاد و دلپذیر به نظر می رسند، اما اگر مشکی را اضافه کنید، ترکیب کمی خاص تر و همچنین فراموش نشدنی می شود.

ترکیب رنگ جدی لوگو

اگر در امور مالی، حقوقی، پزشکی هستید – هر چیزی که جدیت یک نقطه فروش است – طرح رنگ ایده آل شما رنگی است که از رنگ های عمیق و خنثی استفاده می کند که نشان می دهد مخاطبان شما چقدر برند شما را جدی می گیرند.

ببینید و رنگ کنید

وقتی شک دارید، مشکی همیشه در مورد استایل جدی است. نشانگرهای پررنگ را برای پاشیدن رنگ اضافه کنید. به جای گیلاس به رنگ زرشکی و به جای فیروزه به رنگ سرمه ای فکر کنید.

آبی و مشکی

طرح‌های رنگی جسورانه، جسورانه‌تر هستند، اما جسورتر از جسارت در چهره شما هستند. این ترکیب آبی و مشکی شخصیت برند پویا و قابل اعتمادی را تداعی می کند.

قهوه ای، بژ، مشکی

رنگ های قهوه ای و بژ حس وینتیج خاصی دارند و به لوگوی شما اعتبار فوری می بخشند. از رنگ های متنوع برای افزودن عمق و جزئیات استفاده کنید.

خاکستری، خرمایی و طلایی

این ترکیب از سه رنگ خاموش یادآور خدمات حرفه ای عالی و برتر است. در کنار خطوط قوی فرم، شما یک لوگو با لحن ظریفی جدی دارید.

آبی تیره و آبی روشن

در تئوری رنگ، آبی تیره و آبی روشن به عنوان رنگ های جداگانه در نظر گرفته می شوند: آبی تیره نماد حرفه ای بودن و اعتماد است و آبی روشن نماد دوستی و مهمان نوازی است.

آنها را کنار هم بگذارید و یک لوگوی قابل اعتماد خواهید داشت که از تجارت مراقبت می کند، اما هنوز هم برای پیدا کردن دوستان جدید وقت دارد.

قهوه ای و طلایی/زرد

ترکیب رنگ لوگوی قهوه ای و طلایی یا زرد را می توان یک طرح رنگی “آنتیک” نامید. با رنگ قهوه ای مرتبط با قدرت و طلایی مرتبط با زندگی قدیمی، این ترکیب احساس “عصر طلایی” را تداعی می کند.

ترکیب رنگ با توجه به مخاطبان هدف

گاهی اوقات، کار یک پالت رنگ این است که بگوید برند برای مخاطب خاصی است. استفاده از رنگ هایی که با این جمعیت شناسی مطابقت دارند می تواند یک برند را از رقبای خود متمایز کند.

رنگ اصلی

رنگ‌های روشن و اصلی مانند این اغلب نشان می‌دهند که این برند مخصوص کودکان است. اما همیشه آنقدر کم نیست. آنها همچنین انتخاب های رنگی عالی هستند که لوگوی شما را برجسته می کنند.

لعنت بهت

پاستیل های نرم اغلب رنگ بندی مناسبی برای محصولات کودکان هستند. اما می توان از آنها برای لوگوهای سبک، زیبا و سرگرم کننده نیز استفاده کرد.

دریایی، سفید و زرد

رنگ زرد آسمانی و سفید را برای حسی اسپرت و پویا ترکیب کنید. نیروی دریایی یک پایگاه عالی برای نمایش رنگ های روشن و برجسته کردن آنها است.

رژگونه صورتی، خاکستری و زرد

اگر می خواهید ترکیب رنگ روشن تری داشته باشید، رنگ های ملایم و گرم را با رنگ های خنثی ست کنید. صورتی رژگونه و زرد آفتابی به خوبی با خاکستری هماهنگ می شوند تا ظاهری شاد و در عین حال زیبا داشته باشند.

صورتی، بنفش و آبی

Top of Form

بنفش تیره و صورتی تند در برخی افراد بیشتر از دیگران طنین انداز می شود، بنابراین اگر متوجه شدید که مخاطبان شما به سمت آنها گرایش دارند، این ترکیب هوشمندانه ای است. هایلایت های آبی نادر یک مکمل طبیعی را اضافه می کند.

روش های خلاقانه برای استفاده از ترکیب رنگ های لوگو

پس از انتخاب پالت رنگ، انتخاب بعدی نحوه ایجاد یک لوگو با آن است.

آیا یک رنگ تمرکز اصلی لوگو خواهد بود، در حالی که دیگران به آن کنتراست در پس زمینه می دهند؟ یا هر رنگ به طور مساوی نشان داده می شود، شاید با دادن رنگ به هر حرف در نام تجاری خود یا تبدیل آن به الگویی که همه آنها زمان بازی برابری داشته باشند.

شیب

گرادیان یک راه آسان برای نمایش کل پالت رنگ است. روکش ها صاف و آرام هستند. آنها به راحتی از رنگی به رنگ دیگر محو می شوند و با حرکت در پالت، سایه های زیبایی را در بین آنها ایجاد می کنند.

لوگوی گرادیانت شما می‌تواند ظریف باشد، بین دو رنگ نسبتاً نزدیک قرار گیرد، یا می‌تواند طولانی باشد، از یک رنگ تیره به رنگ دیگر حرکت کند و در طول مسیر با بسیاری از آنها روبرو شود.

هندسه

هنگامی که از یک الگوی هندسی در لوگوی خود استفاده می کنید، این فرصت را به دست می آورید تا با انتخاب اشکال مطابق، بر شخصیت برند خود بیشتر تأکید کنید.

ما روانشناسی شکل را با جزئیات بیشتری در راهنمای هویت برندمان پوشش می دهیم، اما نسخه سریع آن در اینجا آمده است: شکل های گرد مانند دایره ها و بیضی ها احساس گرمی، دوستانه و بخشندگی دارند، در حالی که خطوط مستقیم و زوایای تیز احساس قوی، موثر و جدی می کنند.

کتاب رنگ آمیزی

راه دیگر برای استفاده از پالت رنگ استفاده از آن در طراحی لوگو است. تصور کنید کودکی هستید که کتاب رنگ آمیزی دارید و پالت شما مداد شماست. شما چندین مداد رنگی برای کار دارید، بنابراین باید با آنها خلاقیت به خرج دهید تا لوگوی خود را زنده کنید.

اکنون حیله گر شوید!

انتخاب ترکیب رنگ لوگو سخت، اما سرگرم کننده است. برای یافتن پالت ایده‌آل با رنگ‌ها و ترکیب‌ها بازی کنید و از جستجوی برندهای دیگر در صنعت خود برای الهام گرفتن یا درخواست اطلاعات نترسید.

یک راه موثر برای فهمیدن اینکه چه رنگ هایی باید در پالت شما باشد این است که از مولد رنگ لوگوی ما برای تطبیق هویت برند شما با طرح رنگ لوگوی شما استفاده کنید.
آیا می خواهید برای انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای نشان دادن نام تجاری خود کمک کنید؟ انجمن خلاق ما شما را گرفته است! با یک طراح کار کنید، و آنها ایده های جدیدی را برای ترکیب رنگ های لوگو به میز می آورند تا انتخاب کنید.
آیا می خواهید در مورد طراحی لوگو بیشتر بدانید؟ مقاله ما را در مورد نحوه طراحی لوگو بررسی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *