5 استراتژی برندسازی ارزان برای مشاغل کوچک

به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، ممکن است فکر کنید که نام تجاری چیزی است که به اپل، گوگل و مک دونالدز جهان واگذار شده است.

اما حقیقت این است که مهم نیست شرکت شما چقدر بزرگ (یا کوچک!) باشد. اگر در تجارت هستید، باید به فکر برندسازی شرکت خود باشید.

بر اساس نظرسنجی که ما از 99 طرح توسط ویستا انجام دادیم، اکثر صاحبان مشاغل کوچک (78٪) گزارش دادند که تجارت بصری تأثیر قابل توجهی بر رشد درآمد آنها دارد و در نهایت از شما تشکر خواهد کرد.
شرکت‌های بزرگ‌تر بودجه‌های بیشتری برای خرید برند دارند. اما برای ایجاد یک استراتژی برندسازی موثر از ابتدا نیازی به حساب بانکی به اندازه اپل ندارید.

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای کمک به برجسته شدن کسب و کار خود، جلب توجه مشتریان و به یاد ماندنی کردن کسب و کار خود بدون کاهش بودجه انجام دهید.
بیایید نگاهی به پنج استراتژی برندسازی بیندازیم که می تواند به ارتقای کسب و کار کوچک شما به سطح بعدی کمک کند.

5 استراتژی برندسازی برای کسب و کارهای کوچک:

 

 1. هویت برند را تعریف کنید
 2. به صورت بصری نشان دهنده برند شماست
 3. خود را به عنوان یک متخصص موضوع با محتوای مرتبط تثبیت کنید.
 4. گزینه های مشارکت را بررسی کنید
 5. برای مشتریان خود یک ابرقهرمان باشید

هویت برند را تعریف کنید

برندسازی چیزی بیش از یک لوگویی است که در وب سایت خود قرار می دهید. نام تجاری شما همان چیزی است که شما به عنوان یک شرکت هستید.

این ارزش ها و ماموریت شماست، نحوه رفتار شما با مشتریان، ظاهر و احساس دارایی های بصری شماست.

بنابراین قبل از اینکه بتوانید استراتژی برندسازی خود را (مانند طراحی لوگوی خود) به طور استراتژیک تری وارد کنید، باید زمانی را صرف کنید تا مشخص کنید .

به عنوان یک شرکت چه کسی هستید – یا به عبارت دیگر، هویت برندتان.

فرآیند دارای چندین مرحله است:

بفهم که کی هستی

اگر از قبل ایده روشنی درباره اینکه چه کسی هستید به عنوان یک برند دارید، عالی است، اما اگر ندارید، این نیز خوب است. وقت آن است که کمی جستجوی روح شرکتی انجام دهیم.
با پرسیدن سوالات عمیق تر از خود، می توانید کشف کنید که چه کسی هستید (و چه کسی می خواهید باشید). هنگام تعریف برند خود، سوالات زیر را از خود بپرسید:

 

 1. اگر بخواهم شرکتم را در سه کلمه توصیف کنم، آنها چه خواهند بود؟
 2. من می خواهم به چه چیزی در بازار شناخته شوم؟
 3. ماموریت و ارزش های شرکت من چیست؟
 4. چه نوع تفاوتی می خواهم در حرفه ام ایجاد کنم؟

هرچه در مورد اینکه چه کسی و چه هستید واضح تر باشید، بیشتر می توانید آن هویت را به برند خود القا کنید – و برند شما بیشتر برجسته می شود و در نتیجه توجه مشتریان را به خود جلب می کند.

به این فکر کنید که مشتریان هدف شما چه کسانی هستند.

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک وجود دارند که به قدری روی این موضوع تمرکز کرده‌اند .

چه کسانی هستند و چه محصولات یا خدماتی را می‌خواهند ارائه دهند که بیش از حد بر روی این موضوع تمرکز کرده‌اند که می‌خواهند چه محصولاتی را بفروشند یا چه کسانی را امتحان می‌کنند.

برای فروش به. کاملا نادیده گرفته شد خدمات – و در نتیجه نام تجاری آنها آسیب می بیند.

برای تعریف مشتری ایده آل خود وقت بگذارید. آنها چه کسانی هستند؟ چقدر اجرا می کنند؟ چه درآمد و تحصیلاتی دارند؟ آیا آنها معمولاً همجنس هستند؟ آنها در شرکتی که با آن تجارت می کنند به دنبال چه هستند؟ برای آنان چه اتفاقی می افتد؟ چه زمانی از محصول یا خدمات شما استفاده خواهند کرد – چرا به آن نیاز دارند؟
اگر می‌دانید بازار هدف شما چه کسی است، می‌توانید از آن برای هدایت استراتژی برندسازی خود استفاده کنید، و نتیجه نهایی برندی است که واقعاً با مشتریانی که بیشتر می‌خواهید درگیر آن باشید، ارتباط برقرار می‌کند.

یک POD (یا مارک «سس خاص») بسازید

مهم نیست که کسب و کار شما چه می کند، به احتمال زیاد، شرکت های دیگری نیز همین کار را انجام می دهند. بنابراین اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان متمایز شود، باید بدانید چه چیزی آن را متمایز می‌کند.
آنچه کسب و کار شما را از رقبایتان متمایز می کند، نقطه تفاوت شما (یا POD) نامیده می شود. POD شما چیزی است که شما را منحصر به فرد می کند.

این چیزی است که باعث می شود مشتری شرکت شما را نسبت به رقبای شما انتخاب کند و باید در هر مرحله از استراتژی بازاریابی شما نقش داشته باشد.
POD شما نباید چیزی دیدنی باشد. به این موضوع فکر کنید: اگر کسب و کار شما یک بیگ مک است، POD شما «سس ویژه» شماست. این همان چیزی است که کسب و کار شما را منحصر به شما می کند.

آیا در محصولات خود فقط از محصولات اخلاقی استفاده می کنید؟ آیا بهترین خدمات مشتری را در کسب و کار دارید؟ آیا کسب و کار خانوادگی شما نسل ها به جامعه خدمت کرده است؟ هر چه که باشد، بیاموزید که چه چیزی کسب و کار شما را متفاوت می کند—و آن POD را به هویت برند خود تبدیل کنید.


اما همچنین روشن کنید که چه چیزی در صنعت شما کار می کند

شما می خواهید لوگوی شما برجسته و متفاوت باشد. اما اگر می‌خواهید مؤثرترین استراتژی برندسازی را داشته باشید، می‌خواهید روی آنچه در شرکت شما کار می‌کند (و چه چیزی نیست) انگشت بگذارید.
رقبای خود و کاری که انجام می دهند را ارزیابی کنید. آیا شما روندی را مشاهده می کنید؟ برای مثال، فرض کنید در حال راه‌اندازی یک شرکت مشاوره مالی جدید هستید و وقتی رقبای خود را بررسی می‌کنید، متوجه می‌شوید که طراحی لوگوی آن‌ها یک پالت رنگی خنثی دارد، یا همه آنها تلاش‌های بازاریابی خود را بر روی Let’s Focus on Facebook به جای اینستاگرام متمرکز می‌کنند.

اگرچه شما (بدیهی است) نمی خواهید برند رقبای خود را بدزدید یا از بین ببرید، در نظر گرفتن روندهای صنعت می تواند به شما ایده دهد که چه چیزی به بازار ایده آل شما (و مهمتر از آن نه) مرتبط است – و می توانید این کار را انجام دهید. بر این اساس هویت برند خود را بسازید.

 

 1. تصاویر با نام تجاری

نام تجاری Vanalinn Bluffton Inn
طراحی لوگو و برندسازی توسط Agi Amri
هنگامی که مشخص کردید که چه کسی هستید، مشتریان شما چه کسانی هستند، چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند و چه چیزی در صنعت شما کار می کند، زمان آن رسیده است که واقعاً طراحی برند خود را شروع کنید.

این مرحله به همان اندازه که برای کسب و کارهای بزرگ مهم است برای برندسازی کسب و کار کوچک شما نیز مهم است
در اینجا چند چیز وجود دارد که برای ایجاد ظاهر و احساس برند خود به آن نیاز دارید:

راهنمای سبک برندسازی قبل از شروع طراحی، مهم است که جزئیات استراتژی طراحی خود را مشخص کنید، مانند پالت رنگ، فونت ها و بایدها و نبایدهای برندتان.

راهنمای سبک برند راهی عالی برای سازماندهی جزئیات طراحی شما و اطمینان از اینکه شما، طراح شما و هرکس دیگری که روی برند شما کار می‌کند، با جهت‌گیری برند مارک شما همسو هستید.
لوگو. لوگوی شما مانند چهره شرکت شماست. این اولین چیزی است که اکثر مشتریان شما هنگام مواجهه با برند شما می بینند – و دارایی بصری است که بیشترین ارتباط را با کسب و کار شما دارد.

لوگوی شما باید اولین چیزی باشد که طراحی می کنید، زیرا به عنوان نقطه شروع برای سایر عناصر بصری شما (مانند وب سایت و کارت ویزیت شما) عمل می کند.
کارت بازرگانی. اگر کسب و کاری دارید، به کارت ویزیت نیاز دارید و طرح باید با لوگو و سایر دارایی های طراحی شما مطابقت داشته باشد.
صفحه وب. وب سایت شما مانند بخشی از دارایی های دیجیتال شرکت شما است – و وقتی مردم از وب سایت شما بازدید می کنند، ظاهر و احساس باید با بقیه برند شما سازگار باشد.
بسته به کسب و کارتان، ممکن است به دارایی های برندینگ اضافی (مانند بسته بندی محصول یا نام شرکت) نیاز داشته باشید، اما مهم ترین چیزی که باید در نظر داشته باشید؟ هر جا که مشتری با برند شما روبرو می شود – چه با نگاه کردن به لوگوی شما، بازدید از وب سایت شما یا بررسی یکی از محصولات شما در یک فروشگاه – ظاهر، احساس و طراحی باید یکسان باشد.

اگر در برندسازی کسب و کار خود ثابت قدم نباشید، در خطر سردرگم کردن مشتریان خود هستید – و اگر آنها گیج شوند، ممکن است آنها را در رقابت از دست بدهید.

 

 1. خود را به عنوان یک متخصص موضوع با محتوای مناسب تثبیت کنید

به عنوان یک کسب و کار کوچک، ممکن است بودجه تبلیغاتی زیادی نداشته باشید. خوشبختانه، لازم نیست میلیون‌ها دلار صرف تبلیغات کنید تا در مقابل افراد مناسب قرار بگیرید.

راهی بهتر، ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر برای معرفی نام شما وجود دارد – و آن بازاریابی محتوا است.
بازاریابی محتوا در سطوح مختلفی کار می کند. اول، به شما فرصتی می دهد تا تخصص خود را در صنعت به نمایش بگذارید.

با تثبیت خود به عنوان یک متخصص منابع و موضوع در صنعت خود، مخاطبان شما به شما اعتماد خواهند کرد – و زمانی که زمان انتخاب شرکتی برای تجارت با آن فرا می رسد، اولین کسانی هستند که می روند.
بازاریابی محتوا نیز یک استراتژی عالی است زیرا به شما امکان می دهد برند خود را تقویت کنید.

با ایجاد یک صدای برند قوی (و سپس انتقال صدای آن برند در سراسر محتوای خود) شخصیت خود را تقویت می کنید و آنچه را که برای مشتریان خود می خواهید – که روابط را تقویت می کند و به پیشبرد تجارت کمک می کند.
آیا به دلیل دیگری نیاز دارید که چرا بازاریابی محتوا برای مشاغل کوچک بسیار مؤثر است؟ مقرون به صرفه است – بنابراین حتی اگر روی بودجه کار می کنید، می توانید برای خود محتوا ایجاد کنید.

کلید استفاده موفق از محتوا به عنوان یک استراتژی بازاریابی، ایجاد محتوای مناسب است. دریابید که مشتریان شما چه سوالاتی می پرسند و سپس محتوایی ایجاد کنید که به این سوالات پاسخ دهد.
به عنوان مثال، فرض کنید شما صاحب یک نانوایی محلی هستید و پس از انجام تحقیقات، متوجه می شوید که مشتریان به دنبال دستور العمل ها و راهنماهایی برای پخت نان خود هستند.

می توانید یک پست وبلاگ یا ویدئویی ایجاد کنید که نحوه پخت نان را نشان می دهد. علم نان، مواد مورد نیاز و نحوه به دست آوردن خمیر و پوسته.

این نوع محتوا برای مخاطبان شما ارزش واقعی دارد – بنابراین وقتی زمان آن فرا می رسد آنها واقعاً می خواهند بیرون بروند و نان بخرند (زیرا صادق باشیم، هیچ کس نمی خواهد همیشه نان خودش را بپزد)، شما اولین جایی هستید که آنها می روند. .
نکته این است که اطلاعات زیادی در مورد صنعت شما وجود دارد که مشتریان شما می خواهند و باید بدانند.

و اگر از طریق محتوای خود ارزش بیافزایید و به سؤالات آنها پاسخ دهید، با آن مشتریان اعتماد ایجاد خواهید کرد و این اعتماد به تجارت تبدیل خواهد شد.

 1. به دنبال فرصت های مشارکت باشید

مردم دوست دارند با برندهایی که به آنها اعتماد دارند تجارت کنند. اما اگر یک برند جدید هستید، ایجاد این اعتماد زمان زیادی می برد.

اما یک راه عالی برای سرعت بخشیدن به روند؟ به دنبال فرصت هایی برای شراکت با برندهای دیگری باشید که مشتریان شما قبلاً با آنها تعامل دارند.
به آن به عنوان ایجاد اعتماد توسط پروکسی فکر کنید. اگر مشتریان شما توسط برندی که از قبل می شناسند و به آن اعتماد دارند با نام تجاری شما معرفی شوند، به احتمال زیاد این اعتماد را به شما نشان خواهند داد و در نهایت کسب و کار خود را به شما خواهند داد.
کلید موفقیت با این استراتژی؟ کسب و کارهایی با مخاطبان مشابه اما غیررقیب پیدا کنید. به عنوان مثال، فرض کنید شما در حال راه اندازی یک خط انرژی جدید با هدف ورزشکاران استقامتی هستید.

ممکن است در نظر داشته باشید که با مسابقات محلی شریک شوید تا میله‌های خود را در کیف‌های خوب بگنجانید، نمونه‌هایی را در فروشگاه‌های محلی قرار دهید، یا پیشنهاد نوشتن پست مهمان در وبلاگ‌های استقامتی محبوب را بدهید. همه این شرکت‌ها مخاطبانی دارند که می‌خواهید هدفشان قرار دهید: ورزشکاران استقامتی، اما هیچ‌کدام از آنها رقیب مستقیمی نیستند، که باعث می‌شود آنها بیشتر با شما همکاری کنند.

 

 1. برای مشتریان خود یک ابرقهرمان باشید

اگر واقعاً می‌خواهید در بازار بسیار رقابتی امروزی متمایز شوید، صحبت کردن کافی نیست – شما همچنین باید پیاده روی کنید.
برند شما لوگوی شماست، بیشتر از استراتژی بازاریابی شما یا اینکه چگونه توجه مشتریان خود را به خود جلب می کنید، به این موضوع می پردازد که بعد از ارتباط با آن مشتریان چه می کنید.

شهرتی که ایجاد می کنید و آنچه مشتریان پشت سر شما می گویند مهم ترین بخش ایجاد برند شما است.
به همین دلیل است که اگر می‌خواهید موفقیت طولانی‌مدت داشته باشید، باید برای مشتریان خود یک ابرقهرمان باشید—و زندگی و خدمت به مشتریان را اولویت اصلی خود قرار دهید.

در مورد آن فکر کنید. چه چیزی می تواند بهتر از ارائه بالاترین سطح خدمات به مشتریان شما باشد؟ اگر مشتریان شما هر بار که با برند شما تعامل می کنند، تجربه مثبتی دارند.

آنها مدام به آنها مراجعه می کنند و به دوستان خود می گویند.
چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که خدمات مشتری بیش از هر تعامل یا بخش واحدی است.

اگر واقعاً می‌خواهید زندگی کنید و در خدمات مشتری نفس بکشید، باید یک تجربه مثبت به طور مداوم برای مشتریان خود بدون توجه به نحوه، زمان یا دلیل تعامل آنها با برند شما فراهم کنید.
به دنبال فرصت هایی برای بهبود تجربه مشتری در کسب و کار خود باشید. آیا سفارش در وب سایت شما گیج کننده است؟ طراحی را تغییر دهید تا آن را برای مشتریان خود بصری تر کنید.

برگشتن سخته؟ برای ساده و واضح کردن فرآیند، برچسب بازگشت پیش پرداخت و دستورالعمل های تمیز کردن را برای مشتریان ارسال کنید.

نکته این است که هرچه بهتر بتوانید تجربه مشتری خود را ایجاد کنید، بیشتر به عنوان شرکتی شناخته می شوید که به مشتریانتان اهمیت می دهد – و در نتیجه مشتریان بیشتری به دست خواهید آورد.


استراتژی بازاریابی خود را شروع کنید

برای برندسازی موثر کسب و کارتان لازم نیست یک دست و پا خرج کنید. تنها چیزی که نیاز دارید کمی خلاقیت و یک کلمه تند خوب و قدیمی است.
و اکنون که می دانید چگونه یک کسب و کار کوچک را با موفقیت (و ارزان!) اداره کنید، چه کاری باقی مانده است؟ برو بیرون و اسم بیاور!
این مقاله را برای نکات بیشتر در مورد برندینگ بررسی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *