چاپ صفحه چیست؟

 

چاپ صفحه یکی از متداول ترین روش های چاپ به خصوص برای چاپ روی پارچه و منسوجات است. اگر تا به حال کالاهای تبلیغاتی مانند کیف های کتانی یا تی شرت دریافت کرده اید، احتمالاً طرح روی پارچه چاپ شده است. در این راهنما، فرآیند چاپ روی صفحه را پوشش خواهیم داد، از کجا شروع شد و چرا این یک گزینه محبوب برای بسیاری از مشاغل است.

 

چاپ صفحه چیست؟

 

چاپ روی صفحه – همچنین به عنوان غربالگری سیلک، چاپ سیلک یا سرنویسی شناخته می شود – یک تکنیک چاپ رایج است که با فشار دادن جوهر از طریق صفحه مشبک روی مواد مورد نظر کار می کند. ابتدا یک شابلون روی یک صفحه مشبک خوب ایجاد می شود. این شابلون قبل از فشار دادن جوهر روی صفحه، صاف روی مواد قرار می گیرد. یک رنگ در یک زمان چاپ می شود، به این معنی که چاپ صفحه را می توان برای طرح های چند رنگ استفاده کرد.

اگرچه جوهر را می توان به صورت دستی با استفاده از اسکاج فشار داد، بسیاری از چاپگرهای تجاری این فرآیند را به طور خودکار با استفاده از ماشین های صنعتی تنظیم می کنند، به این معنی که می توانند به صورت فله چاپ کنند.

پارچه رایج ترین ماده برای طرح های چاپ روی صفحه است. سایر مواد محبوب عبارتند از چوب، فلز، پلاستیک و شیشه.

چرا چاپ روی صفحه محبوب است؟

 

چاپ صفحه دارای مزایای بسیاری است که آن را به بهترین گزینه برای کالاهای چاپی تبدیل می کند. بر خلاف چاپ دیجیتال استاندارد، چاپ روی صفحه به شما امکان می دهد رنگ های زنده تری را حتی روی مواد تیره ایجاد کنید.

شابلون های صفحه مشبک را می توان بارها و بارها استفاده کرد و تکرار یک طرح واحد را چندین بار آسان می کند. به همین دلیل، چاپ روی صفحه اغلب برای لباس های فرم کار یا پیراهن تیم های ورزشی استفاده می شود که در آن دسته های بزرگی از لباس مورد نیاز است.

 

آیا چاپ روی صفحه محو می شود؟

 

چاپ روی صفحه امکان طیف گسترده ای از رنگ ها را فراهم می کند – اما آیا این اثر ماندگار است؟

این تا حد زیادی به دو چیز مربوط می شود:

 

  • فرآیند پخت
  • مراقبت های بعد

 

هنگامی که جوهر بر روی مواد فشرده می شود، محصول چاپ شده از یک خشک کن عبور داده می شود و با حرارت پخت می شود، طراحی صاف و طولانی مدتی ایجاد می کند که باعث می شود جوهر از بین نرود.

هنگامی که به درستی شسته و خشک شود، طرح چاپ نهایی باید در طول عمر محصول دوام بیاورد. برای اقلامی مانند تی شرت، توصیه می شود که آنها را از داخل بشویید تا چاپ را به بهترین نحو حفظ کنید.

آیا چاپ صفحه سخت است؟

 

چاپ روی صفحه به عنوان یک کار دستی که فرآیند و تکنیک سنگینی دارد، شناخته شده است. امروزه می توانید تمام چاپ های روی صفحه خود را به صورت آنلاین سازماندهی کنید و این کار را بسیار آسان تر می کند. با این حال، هنوز هم می‌توانید محصولات چاپ صفحه خود را خودتان در خانه بسازید.

چاپ صفحه در خانه نیز می تواند بسیار نامرتب باشد. قبل از شروع کار باید مطمئن شوید که فضای کاری خود را به روشی تمیز و منظم تنظیم کرده اید، و مطمئن شوید که سطح کار شما از جوهر محافظت می شود.

هنگامی که چاپ را تمام کردید، فوراً تجهیزات خود را تمیز کنید تا در شرایط خوبی نگهداری شوند.

ساده ترین راه برای چاپ روی صفحه محصولات خود در خانه، استفاده از صفحه نمایش از پیش ساخته شده است که می توانید آن را در فروشگاه های صنایع دستی و سرگرمی یا آنلاین پیدا کنید. سپس تنها چیزی که نیاز دارید رنگ یا جوهر و یک قلم مو و یک اسکاج یا چیزی برای افزایش فشار به چاپ است.

رنگ را به طور یکنواخت روی صفحه از پیش ساخته شده بمالید، سپس از یک تکه کاغذ برای انتقال طرح روی صفحه استفاده کنید. کاغذ را در بالای موردی که می خواهید چاپ کنید قرار دهید و فشار وارد کنید تا طرح را روی محصول چاپ شده منتقل کنید.

انواع مختلف چاپ صفحه چیست؟

 

6 نوع مختلف چاپ روی صفحه وجود دارد که هر کدام جلوه متفاوتی را ایجاد می کنند. در اینجا کمی در مورد هر روشی آورده شده است تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام روش برای نیازهای چاپ شما بهترین است:

 

  1. چاپ رنگی نقطه ای

 

این روش متداول‌ترین روش برای چاپ روی صفحه است و شامل استفاده از رنگ‌های جوهر مخلوط شده است. این رنگ جوهر از پیش مخلوط شده به سادگی از طریق صفحه مشبک فشار داده می شود و ظاهری پر جنب و جوش باقی می گذارد. این اغلب مقرون به صرفه تر از چاپ رنگ های برند خاص است، اما گزینه های سفارشی سازی کمتری را ارائه می دهد.

  1. چاپ روی صفحه نمایش نیم تن

 

این تکنیک یک رنگ را در یک گرادیان چاپ می کند. این یک روش مقرون به صرفه برای دستیابی به طراحی چند رنگ بدون پرداخت هزینه اضافی برای رنگ های جوهر متعدد است.

 

  1. چاپ صفحه در مقیاس خاکستری

 

مشابه چاپ نیم تنه، چاپ در مقیاس خاکستری (یا در مقیاس خاکستری) یک تصویر تمام رنگی را فقط با استفاده از مقیاس خاکستری چاپ می کند. این تکنیک به جای اینکه فقط یک جوهر سیاه و سفید جامد باشد، سایه های خاکستری را نیز به عنوان یک گرادیان تولید می کند و اغلب برای چاپ تی شرت سیاه و سفید و سایر طرح های چاپی استفاده می شود.

  1. چاپ روی صفحه دوتون

 

چاپ دوتون دو نیم تن را ترکیب می کند. ابتدا یک نیم تن مشکی روی لباس چاپ می شود و سپس یک نیمه تون دوم که از جوهر رنگی استفاده می کند. این یک اثر تقریباً با رنگ قهوه ای ایجاد می کند.

 

  1. چاپ صفحه CMYK

 

این نوع چاپ روی صفحه از چهار رنگ جوهر اصلی در چاپ استفاده می کند – فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه (کلید). این رنگ‌ها در مقادیر مختلف برای ایجاد رنگ‌های مختلف ترکیب می‌شوند و امکان طراحی شخصی‌تر را فراهم می‌کنند.

  1. چاپ فرآیند شبیه سازی شده

 

برای چاپ فوتورئالیستی، چاپ فرآیند شبیه سازی شده بهترین اثر را ایجاد می کند. این به این دلیل است که فرآیندهای چاپ نقطه ای و چهار رنگ را برای ایجاد طیف وسیعی از رنگ ها و سایه ها ترکیب می کند.

 

چاپ صفحه در مقابل گلدوزی

 

برای هر کسب‌وکاری که لباس‌های چاپ شده را در نظر می‌گیرد، یکی از تصمیم‌هایی که باید برای وزن کردن آن‌ها مورد نیاز باشد، چاپ روی صفحه یا گلدوزی است. گزینه بهتر کاملاً به آنچه می خواهید چاپ کنید بستگی دارد.

هزینه

 

از نظر قیمت، هر یک از گزینه ها می تواند مقرون به صرفه تر باشد. برای گلدوزی، صرف نظر از اینکه طرح شما شامل چند رنگ باشد، به نرخ ثابتی نگاه خواهید کرد. برای چاپ روی صفحه، احتمالاً مجبور خواهید بود برای چاپ چهار رنگ یا CMYK در مقایسه با چاپ تک رنگ یا نیم تن هزینه بیشتری بپردازید.

لوگوها و طرح های بزرگ نیز در مقایسه با لوگوهای گلدوزی شده به احتمال زیاد چاپ روی صفحه نمایش ارزان تری دارند.

 

مواد

 

در حالی که گلدوزی روی لباس‌های سنگین‌تر مانند پیراهن‌های یقه‌دار عالی به نظر می‌رسد، مواد نازک‌تر مانند تی‌شرت‌های پلی‌استر و نخی ممکن است باعث چروک شدن دوخت شوند.

برای لباس های نازک و کشدار، چاپ روی صفحه گزینه بهتری است زیرا باعث ایجاد کشش در مواد نمی شود.

 

آیا چاپ صفحه قابل حذف است؟

 

اگر با چاپ خود اشتباه کرده اید یا یک مورد چاپ شده روی صفحه پیدا کرده اید که ترجیح می دهید چاپ نشود، می توانید طرح را با کمی گریس آرنج بردارید.

ساده‌ترین روش برای پاک کردن چاپ روی لباس، خیس کردن یک گلوله یا پد پنبه‌ای در پاک‌کننده لاک ناخن مبتنی بر استون و مالیدن چاپ روی آن است. فراموش نکنید که پاک کننده ناخن را روی قسمتی از پارچه تست کنید تا مطمئن شوید که ابتدا به محصول شما آسیب نمی رساند!

 

چگونه چاپ صفحه خود را انجام دهید

 

اگر می‌خواهید لوگوی خود را روی کالاهای تبلیغاتی و جلیقه‌های ایمنی چاپ کنید یا یک کیف دستی سفارشی با طرح خود روی آن بسازید، ساده‌ترین راه برای انجام این کار، سفارش آنلاین آن است. این نه تنها تلاش، زمان و آشفتگی را از معادله خارج می کند، بلکه مقرون به صرفه است – به خصوص اگر به صورت عمده سفارش می دهید. برای شروع کار با چاپ روی صفحه امروز، محدوده کالاهای تبلیغاتی ما را بررسی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *