پازل خام سابلیمیشن: بهترین پازل های طراحی شده مخصوص چاپ 

پازل خام سابلیمیشن یکی از پرطرفدارترین محصولات خام سابلیمیشن محسوب می شود. تصور کنید بتوانید عکسهای شخصی و خانوادگی خود که یادآور لحظات خاطره انگیز شماست را بر روی پازل خام سابلیمیشن چاپ کنید.

محصولات خام سابلیمیشن به تمامی محصولاتی گفته می شود که بتوانیم بر روی آنها چاپ حرارتی انجام دهیم. در ابتدا بگذارید خیالتان را از بابت واژه ی سابلیمیشن راحت کنیم. سابلیمیشن یکی از روش های چاپ است.

واژه ی سابلیمیشن Sublimation به معنای تصعید ( تغییر حالت ماده از جامد به گاز است ) است. علت این نامگذاری برای این روش چاپ هم به این دلیل است که در این روش با سافتاده از حرارت سبب می شویم که عکس دلخواهمان را بر روی یک سطح چاپ کنیم.

روش کار به این صورت است که ابتدا عکس دلخواهمان را بر روی یک کاغذ چاپ می کنیم. سپس آن کاغذ را بر روی سطح موردنظر (مثلا کاشی) قرار می دهیم. سپس بوسیله ی دستگاه حرارتی یا سابلیمیشن به آن حرارت می دهیم.

این حرارت سبب می شود که جوهر روی کاغذ مستقیما به گاز تبدیل شده و به همان شکل بر روی سطح مورد نظر نقش ببندد. در واقع اساس کار این روش جدا شدن جوهر از روی کاغذ و نشستن آن بر روی سطح موردنظر است.

اصطلاح علمی تبدیل مستقیم جامد به گاز تصعید یا sublimation  است. به همین دلیل به این روش سابلیمیشن می گویند.

چاپ روی پازل

صنعت چاپ در دهه اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته با ورود دستگاه های جدید با فناوری های جدید کاربردهای این دستگاه ها علاوه بر صنعت چاپ در صنایع دیگر نیز فراگیر شد.

امروز می خواهیم درباره پازل هایی که در بازار یافت میشود و چگونگی چاپ عکس روی پازل برایتان اطلاعات جدیدی را شرح دهیم که حتما برای صاحبان این کسب و کار و کسانی که قصد دارند وارد این حیطه شوند، شگفت انگیز خواهد بود.

شاید با خود فکر نکرده باشید که پازل ها چگونه تهیه و چاپ می شوند؟

چاپ روی پازل های خام بسیار فرایند آسانی دارد برای آشنایی با این چاپ ابتدا باید با دستگاه چاپ روی پازل آشنا شوید. دستگاه چاپ سابلیمیشن پازل دستگاهی است که از طریق انتقال حرارت روی متریال های مختلف مانند پازل خام می تواند هر طرحی که بخواهید با در مدت زمان کم و با کیفیت بالا چاپ کند.

اگر قصد دارید که چاپ پازل هم به کسب و کار خود اضافه کنید برای این انتخاب هوشمندانه به شما تبریک می گوییم.

انواع پازل تبلیغاتی
شاید در ذهن شما تقسیم بندی از لحاظ شکل در پازل ها نباشد .
ولی با گسترش روز افزون ابزار و خلق ایده های جدید علاوه بر پازل های معمولی ، پازل های حجم دار هم در تبلیغات مورد استفاده قرار گرفته
پازل دو بعدی :

 پازل های دو بعدی را همه ما از کودکی میشناسیم.پازل های دو بعدی با ضخمات های چند میلیمتری تا چند سانتی متیری تولید میگردند. البته تولید پازل های تبلیغاتی بیشتر با ضخامت های میلی متری انجام میگیرد.
پازل سه بعدی :

پازل های سه بعدی نمونه تبلیغاتی شده پازل هایی مثل اجرهای خانه سازی کودکی ما می باشند.پازل های سه بعدی بیشار به این صورت تولید میگردند که:بر سطح پازل دو بعد ی شیار هایی مثل جای حیوانات یا آرم به صورت عمود بر صفحه است.


تقسیم بندی پازل های تبلیغاتی از نظر اندازه :

 پازل ها در گذشته محدود به سایز های خاصی بودند ولی با گسترش فناوری های چاپی و تولیدی امکان تولید پازل ها تا چندین متر مربع به راحتی وجود دارد.

اما در مورد پازل های تبلیغاتی به دلیل هزینه های تولید بالا اغلب سایز های کوچک مورد استقبال و تولید قرار میگیرند

تقسیم بندی پازل های تبلیغاتی از نظر تعداد قطعات: قطعات پازل ها بر اساس نظر خریدار و تولید کنده میتواند از چند قطعه تا چندین ملیون قطعه باشد . 

آموزش چاپ سابلیمیشن روی پازل MDF

در ادامه به صورت خلاصه و گام به گام مراحل آموزش چاپ سابلیمیشن روی پازل MDF را مرور می‌کنیم.

  • در ابتدای کار دستگاه را روی دمای اولیه 360 درجه فارنهایت، دمای ثانویه 360 درجه و مدت زمان 60 ثانیه تنظیم کنید.

  • طرح یا عکس مورد نظر را به روی کاغذ سابلیمیشن به صورت آینه ای یا mirror پرینت بگیرید.

  •  عکس را با استفاده از چسب نسوز به پازل بچسبانید. سعی کنید تصویر درست در مرکز پازل قرار بگیرد.

  • به ترتیب یک کاغذ نسوز بعد پازل و دوباره یک کاغذ نسوز را داخل دستگاه قرار دهید.

  •  هنگامی که دستگاه به دمای اولیه رسید دکمه شروع کار را بفشارید.

  •  موقع پایان کار شما صدای بوق ممتد می‌شنوید که نشانه آماده شدن پازل شماست.

با پشت سر گذاشتن مراحل فوق می‌توانید به صورت اصولی و استاندارد انواع طرح‌های انحصاری و متمایز را روی پازل mdf چاپ کنید.

تنها کافیست تمام آنچه گفته شده است را مو به مو اجرا کنید البته علاوه بر اجرای اصولی دسترسی به ملزومات باکیفیت و استاندارد نیز ضروری است.

چند مورد از ملزومات لازم برای چاپ سابلیمیشن روی پازل mdf عبارتند از:
تهیه دستگاه سابلیمیشن مناسب برای چاپ روی پازل
هنگام تهیه دستگاه مناسب برای انجام چاپ های مختلف روی پازل توجه داشته باشید که باید به مرکز هایی مراجعه کنید که معتبر هستند و انواع مناسب با بهترین قیمت را به شما ارائه می دهند.

خرید این دستگاه ها نیازی به سرمایه زیادی ندارد.
هزینه ای که برای خرید دستگاه می کنید نا چیز است زیرا نه تنها می توانید پازل های مختلفی را با آن چاپ کنید بلکه قادر هستید که از دستگاه خود برای چاپ روی موس پد، لیوان، پارچه و غیره نیز استفاده کنید.
بنابراین چند کاره بودن آن می تواند شما را به سود دهی بالایی برساند. از دیگر مزیت این دستگاه ها این است که فضای زیادی را نیز اشغال خواهد نکرد.

تهیه شده در چاپ بهار

recordsd

samengroups

irankohan

papochap

parsaprint

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *