کتان آلمان چیست؟

کتان آلمان برگرفته از الیاف گیاه کتان می باشد، ساختار این مقوا بسیار شبیه پنبه و سلولوزی شکل است.

و بافت های تارپودی شکل خاصی بر روی آن وجود دارد، علت نامگذاری آن مربوط به تکنولوژی و اختراع آن از جانب آلمان ها می باشد.

کتان امباس چیست؟

کتان امباس از لحاظ ساختار ظاهری به کتان آلمان شباهت دارد با این تفاوت که مقوای مورد استفاده در این جنس مقوای گلاسه یا شومیز می باشد.

که طی عملیات امباس بافت های متنوع بصورت ضربکوب روی مقوا هک میشود.

 

چاپ کارت ویزیت به دو روش انجام میشود:

چاپ دیجیتال

چاپ افست

برای کسانی که طرح‌ها‎ی تبلیغاتی و کارهایی با حجم بالا دارند و همچنین کارت ویزیتی در تیراژ بالا و کیفیت زیاد می‌خواهند چاپ افست بهترین شیوه است.

اما برای افرادی که می‌خواهند کارت ویزیت خود را در کمترین زمان و همچنین در تیراژ کم تهیه کنند، چاپ دیجیتال مناسب است.

دلیل سریع بودن فرایند چاپ کارت دیجیتال این است که در این روش جوهر به صورت مستقیم بر روی کاغذ پرینت می‌شود.

به همین خاطر مراحل زمان‌بر و پیچیده‌ای ندارد و در زمان کوتاهی فرآیند کار چاپی انجام می‌پذیرد. در روش چاپ دیجیتال کارت ویزیت با توجه به سلیقه مشتری طرح موردنظر بر روی قالبی خاص انجام می‌شود.

روش دیجیتال چاپ کارت ویزیت به لحاظ اقتصادی نیز مقرون به‌صرفه است.

در طراحی و چاپ کارت ویزیت کتان باید دقت زیادی به خرج داد چرا که کاغذ کارت ویزیت کتان دارای بافت و شیارهای ریز و درشتی است و همچنین ضخامت‌ها‎ی متفاوتی دارد؛

بنابراین اگر در طراحی و چاپ آن دقت نکنید نتیجه کار از کیفیت خوب و زیبایی برخوردار نمی‌شود. در چاپ کارت ویزیت کتان باید دقت داشت که زمینه آن روشن یا سفید باشد.

کارت ویزیت کتان را می‌توان با استفاده از دستگاه چاپ دیجیتال به صورت دور گرد و دور تیز چاپ کرد.

کارت ویزیت کتان دارای وزنی سبک و دوامی ‎بالا است و همین طور وضوح رنگی چاپ در این نوع از کارت ویزیت ویژگی مطلوبی را به آن داده است.

این نوع محصول پرکاربرد در انواع مختلفی تولید و به بازار وارد می شود. انواع مختلف زیر از این محصول معمولا در بازارهای جهانی یافت می شوند:

بهترین نوع کاغذ کتان کدام است؟

در حقیقت بهترین نوع این محصول مقاوم ترین نوع آن است.

معمولا این نوع کاغذها به دلیل این که روکش ندارند از مقاومت بالایی نیز برخوردار نیستند.

اما معمولا کاغذ کتان پلاستیک از استحکام بیش‌تری نسبت به سایر انواع این نوع کاغذ برخوردار است.

در واقع در این نوع خاص لایه‌ای از پلاستیک بر روی محصول نهایی کشیده می‌شود تا مقاومت آن را افزایش دهد.

کاغذ کتان امباس

کاغذ کتان معمولا در چهار مدل کتان کبریتی، کتان امباس، کتان کهلر آلمان و کتان ایتالیا وارد شده و جهت چاپ کارت ویزیت استفاده می شود.

بافت کاغذ کتان به شکل تار و پودهای عمودی و افقی ریز در سراسر این کاغذ قابل مشاهده و لمس است. حس خوشایندی که با لمس این بافت زیر دست خود حس خواهید کرد از ویژگی های اصلی این نوع کاغذ است که آن را خاص می کند.

این بافت برجسته باعث می شود که روی این کارت از روکش های سلفونی و لمینتی استفاده نشود بنابراین مقاومت این کارت در برابر رطوبت و پارگی زیاد نیست.

کتان امباس ارزان ترین کاغذ کتان برای چاپ کارت ویزیت است و مناسب ترین انتخاب برای چاپ کارت ویزیتی خاص و ارزان خواهد بود.

بافت کتان امباس کم تر از سایر کاغذهای کتان است و بهتر است در طراحی آن از رنگ های روشن استفاده شود تا بتواند به شکل بهتری بافت و جلوه خاص خود را نشان دهد.

انواع کاغذ فابریانو
یک نوع از کاغذ فابریانو، فابریانو ۵ نامیده می‌شود که یک کاغذ با کتان ۵۰ درصد می‌باشد و از مخلوط کتان و خمیر ساخته شده است و کمی نرم می‌باشد.
سطح آن بسیار سفید است این نوع کاغذ فابریانو در دو مدل بافت دار و بدون بافت می‌باشد که برای نقاشی با آبرنگ و طراحی شده است.
اما میتواند برای نقاشی با زغال، گرافیت، موم، پاستل و خطاطی نیز استفاده شود.
کتان کهلر
کاغذ کتان معمولا در چهار مدل کتان کبریتی، کتان امباس، کتان کهلر آلمان و کتان ایتالیا وارد شده و جهت چاپ کارت ویزیت استفاده می شود.
بافت کاغذ کتان به شکل تار و پودهای عمودی و افقی ریز در سراسر این کاغذ قابل مشاهده و لمس است.
حس خوشایندی که با لمس این بافت زیر دست خود حس خواهید کرد از ویژگی های اصلی این نوع کاغذ است که آن را خاص می کند.
این بافت برجسته باعث می شود که روی این کارت از روکش های سلفونی و لمینتی استفاده نشود بنابراین مقاومت این کارت در برابر رطوبت و پارگی زیاد نیست.
با این وجود کتان کهلر آلمان با کیفیت ترین نوع کتان بوده و مقاومت کشسانی بالایی از خود نشان می دهد که آن را از نظر کیفی از سایر کاغذهای کتان متمایز می سازد.
کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب و بافتی زیبا این نوع کاغذ کتان را مناسب چاپ کارت ویزیت های خاص و چشم نوازی کرده است که مشابه آن را روی کاغذهای دیگر نمی توان دید.

تهیه شده در مجموعه چاپ بهار

alovisit

digichapograph

chap3

sadramin

chapkhone

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *