چه چیزی وب سایت ها را عالی می کند؟

 

چند بار یک وب سایت زیبا را نشانه گذاری کرده اید؟ نه به این دلیل که طراحی بصری عالی بود، نه به این دلیل که رابط کاربری شگفت‌انگیز بود، بلکه به این دلیل که چیز خاصی در آن وجود داشت – همه چیز کار می‌کرد.

کار طراحی وب عالی قطعا نتیجه مهارت، تخصص و تجربه عالی است. شما می توانید کتاب ها و مقالات بسیار خوبی در این زمینه بخوانید، اما شنیدن مستقیم از متخصصان قیمتی ندارد.

به همین دلیل است که این بار تصمیم گرفتیم بخشی از این خوبی ها را برای شما به ارمغان بیاوریم – با 3 طراح وب سطح برتر صحبت کردیم و از همه آنها یک سوال پرسیدیم: “مهم ترین کیفیت یک وب سایت کاملاً طراحی شده چیست؟”. این چیزی است که آنها باید می گفتند.

 

داگلاس هیومنیک

داگلاس یک مدیر هنری از سانفرانسیسکو با 7 سال سابقه آژانس و مدرک BFA در رسانه های جدید از آکادمی هنر است. امروز او ANML، استودیوی طراحی خود را اداره می کند و کارهای طراحی وب کاملا خیره کننده ای ایجاد می کند.

 

در اینجا چیزی است که او باید به 99 طراحان می گفت:

 

“مهم ترین بخش یک وب سایت کاملاً طراحی شده، ارتباط کاربر با اطلاعاتی است که آنها پیدا کرده اند. اگر طراحی شما آسان است و علاقه کاربر را جلب می کند، احتمالاً تصمیمات طراحی خوبی گرفته اید.

“این به این معنی نیست که هر بار از یک طرح استاندارد استفاده کنید، بلکه به هدف پروژه خود و مخاطبی که هدف قرار می دهید فکر کنید.”

من به خصوص دوست دارم داگلاس به این نکته اشاره کند که “استفاده از طرح استاندارد یکسان در هر زمان” اشتباهی است که من اغلب در اینجا در 99designs می بینم، بلکه در هر جای دیگری در وب می بینم.

می‌دانید چگونه همه یک صفحه اصلی با عکس‌های بزرگ یا چرخ فلک در بالا و سپس 3 تا 4 بخش کوچکتر در زیر می‌سازند؟ شما به ندرت آن را در سایت های داگلاس خواهید دید.

 

ادهم داناوی

ادهام یک طراح از سیدنی است که سابقه ای ثابت در ایجاد طراحی وب شگفت انگیز و کارهای UI دارد. کارهای او در وب سایت ها و نشریات برتر توسط مجله Smashing، مجله طراح وب و Abduzeedo ارائه شده است. آیا گفتم او نزدیک به 20000 دنبال کننده توییتر دارد؟

 

در اینجا چیزی است که او باید به جامعه طراحی وب 99designs بگوید:

 

«اول، من واقعاً فکر نمی‌کنم چیزی به نام یک وب‌سایت کاملاً طراحی شده وجود داشته باشد، اجازه دهید در عوض برای یک وب‌سایت «خوب طراحی شده» تلاش کنیم. به نظر من مهمترین ویژگی یک وب سایت خوب این است که هدف یا عملکرد خود را انجام دهد.

به عنوان مثال، اگر هدف یک وب سایت فروش توپ های فوتبال است، قبل از هر چیز باید به مردم اجازه دهد تا به راحتی و با کمترین اصطکاک ممکن، توپ های فوتبال را خریداری کنند. مطمئناً اگر وب سایت هم عالی به نظر می رسید خوب بود، اما ابتدا باید به خوبی کار کند. اکثر وب سایت ها یا برنامه ها برای حل یک مشکل خاص ساخته شده اند.

«اگر وب سایت نتواند مشکل موجود را حل کند، واقعاً مهم نیست که طراحی چقدر زیبا باشد. ابتدا مطمئن شوید که سایت هدف خود را برآورده می کند. آن را روی تعدادی از افراد آزمایش کنید، بازخورد دریافت کنید و از آنجا تکرار کنید. ممکن است بار اول آن را درست انجام ندهید، اما اگر پشتکار داشته باشید در نهایت به درستی آن را خواهید رسید.»

مهم است که توجه داشته باشید که چگونه Adam عملکرد سایت را در درجه اول قرار می دهد و در درجه دوم به نظر می رسد. این نیز یک اشتباه رایج است – من خودم گاهی اوقات سایت‌هایی ایجاد می‌کنم که عالی به نظر می‌رسند، اما فاقد شهودی بودن، سهولت استفاده یا حتی حروف به اندازه کافی بزرگ برای خواندن مردم هستند. فرم – یا طراحی بصری – همیشه باید از عملکرد پیروی کند، نه برعکس.

 

پت جانسون

طراحی‌های وب‌سایت پت در طول 5 سال گذشته 10 جایزه AAF را از آن خود کرده است – دلیلی عالی بر مهارت او به خودی خود، اگر به خاطر کار خیره‌کننده در کارنامه او نبود. او همچنین لیستی از موارد رایگان موجود در سایت خود را به جامعه طراحی ارائه می دهد.

 

از او در مورد اینکه چه چیزی یک وب سایت عالی را می سازد، در اینجا چیزی است که او باید بگوید:

 

طراحی وب سایت باید تمیز و ساده باشد تا کاربر بتواند به سرعت آنچه را که می خواهد پیدا کند. این بدان معنا نیست که نباید از عکس‌ها و گرافیک‌های بزرگ استفاده کنید (من آن را تشویق می‌کنم) – برای برجسته‌تر شدن باید جسور باشید.

این کار فقط باید با سلیقه و بدون درهم‌ریختگی انجام شود – از فضای خالی، تایپوگرافی خوب استفاده کنید و با گوشه‌های گرد و سایه‌ها ظریف باشد. “فولد” چیزی مربوط به گذشته است – وب سایت های طولانی و واکنش گرا روند جدید هستند.

دو نکته مهم در پاسخ پتس وجود دارد – تمیز نگه داشتن سایت‌ها و به هم ریختگی، و فراموش کردن مدرسه قدیمی بالا و پایین.

تمیزی و فضای خالی واقعاً برای طراحی وب بسیار مهم است، زیرا همیشه اطلاعات زیادی وجود دارد که بدون غرق شدن کاربر ارائه می شود. دادن مکان های زیادی به چشم ها برای استراحت و قرار دادن اطلاعات در تکه های کوچک به جای بلوک های بزرگ محتوا همیشه راه درستی است.

چه چیزی برای شما عالی است؟

 

من واقعاً امیدوارم که از این اولین بار در مجموعه پست “پاسخ کارشناسان” لذت برده باشید. من این پست را عمداً کوتاه‌تر از حد معمول نگه داشتم تا ببینم چگونه این رویکرد را دوست دارید که در آن طراحان طراحی به معضلات رایج طراحی پاسخ می‌دهند.

من واقعاً می‌خواهم از داگلاس، ادهام و پت به خاطر اینکه از این پست جدا بودند و به جامعه وب 99designs کمک کردند تا از تجربیات گسترده آنها چیزی بیاموزند تشکر کنم.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *