استیکر یا وینیل یکی از انواع متریال قابل چاپ بصورت رول است که در دو نوع شیری و شیشه ای در بازار موجود است و در پشت قسمت چاپی دارای یک لایه چسب قوی جهت نصب بر روی سطوح صاف و صیقلی است. مش هم دقیقا متریال استیکر شیری است فقط با این تفاوت که بر روی سطح مش سوراخ هایی وجود دارد که بعد از نصب روی شیشه نور از آنها عبور کرده و از سمتی که نور کمتری در محیط هست تا حدودی امکان مشاهده سمت دیگر وجود دارد.

چاپ استیکر و انواع آن را میدانید ؟

برای چاپ استیکر از جنس پی وی سی استفاده میشود که باعث کیفیت بالای آن خواهد شد.  جنس و کیفیت مناسب باعث شده از استیکر و مش در فضای خارجی استفاده کرد. چاپ استیکر از دسته چاپ های مرسوم برای تبلیغات عمومی است که در انواع مختلف قابل چاپ است. برای چاپ استیکر و مش بایستی از دستگاه های چاپ ویژه استفاده کرد. چاپ استیکر در انواع براق و مات قابل انجام است که بستگی به نظر مشتری دارد. دو نوع خاص چاپ استیکر به شرح زیر است:

 • چاپ استیکر شیشه ای
 • چاپ استیکر شیری

نوع چاپ استیکر شیشه ای از دو طرف دید دارد و نوع شیری دارای زمینه سفید است و کاربرد بیشتری دارد. استیکر پشت چسبدار می باشد و در تبلیغات در مکان های عمومی نظیر شیشه سوپر مارکت ها، چاپ روی بدنه اتوبوس ، ماشین های حمل مواد غذایی، فروشگاه ها و…استفاده می شود.

برای انتخاب نوع چاپ استیکر بایستی در قدم اول کاربرد را مشخص کرد و متناسب با آن چاپ را انجام داد. حتی میزان روشنایی و قرار گرفتن در محیط تاریک یا روشن هم بایستی در نظر گرفته شود. مثلا چاپ استیکر را می توان به صورت های مات و یا براق نیز انجام داد.

لمینت استیکر و مش

یکی از موارد تکمیلی که می‌تواند در چاپ استیکر و چاپ مش لحاظ شود، لمینت کردن استیکر و مش پس از چاپ است. لمینت کردن هم زیبایی چاپ را افزایش داده و هم دوام و کیفیت را افزایش می‌دهد. روکش لمینت باعث افزایش دوام و پایداری و افزایش مقاومت به سایش و خش شده که باعث افزایش عمر به کارگیری چاپ مش و استیکر می‌شود.

چاپ مش و چاپ استیکر می تواند حاوی پیام تبلیغاتی و معرفی یک برند شامل لوگو و اطلاعات خاص یک کالا و یا خدمات باشد که در این مورد چاپ مش و استیکر کاربرد تبلیغاتی دارد و گاهی می توان برای زیباسازی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد که در این مورد کاربرد تزئیناتی دارد.

از خواص بارز استیکر و مش می توان موارد زیر را نام برد:

 • ضد آب و رطوبت بودن
 • قابلیت شستشو استیکر و مش که این امر باعث شده همواره تازگی و تمیزی استیکر و مش را بتوان حفظ کرد.
 • قابلیت نصب و جدا شدن آسان استیکر و مش
 • مقاومت و پایداری بالا که باعث عدم پارگی بخصوص در شرایط محیطی مختلف شده است.

چاپ استیکر شیشه ای

چاپ استیکر شیری

نوع چاپ استیکر شیشه ای از دو طرف دید دارد و نوع شیری دارای زمینه سفید است

و کاربرد بیشتری دارد. چاپ استیکر پشت چسبدار می باشد و در تبلیغات

در مکانهای عمومی نظیر شیشه سوپر مارکتها، چاپ روی بدنه اتوبوس و…استفاده می شود.

استیکر لمینت

استیکر لمینت شده دارای براقیت و زیبایی بالاتری است و بوسیله براقیت ایجاد کرده

در اثر چاپی، جذابیت و اثر بخشی بیشتری در مخاطب ایجاد می کند با لمینت کردن چاپ استیکر می توان طول عمر اثر چاپی را نیز افزایش داد.

چاپ و نصب استیکر

برای چاپ و نصب استیکر بایستی توجه نمود که کار نصب استیکر به آسانی امکان پذیر است

و هر کسی قادر به نصب استیکر است. جوهر مورد استفاده هنگام چاپ استیکر بسیار مهم است

چرا که اگر جوهر نامرغوب باشد بعد ازحدود ۲ تا ۳ ماه رنگ از بین می رود و کار بی کیفیت می شود.

مش پشت چسب دار

این مدل از مش دارای سوراخ‌های کوچکی بوده که پشت آن حالت چسب دارد و برای چسباندن بر روی شیشه بسیار کاربردی است. جنس این نوع از مش‌ها از پی وی سی بوده و کاربردهای فراوان دارد. در طول روز با عبور از کنار فروشگاه‌های مختلف قطعاً به پوسترهای بزرگ برخورد کرده‌اید که این نوع از پوسترها به صورت چاپ مش پشت چسب دار بوده و طرفداران مخصوص به خود را دارد. از ویژگی‌های کلیدی این نوع چاپ مش می‌توان به این موضوع اشاره کرد که چسباندن آن به شیشه فروشگاه و مغازه باعث جلوگیری از ورود نور به محیط نمی‌شود که برای بسیاری از افراد دارای اهمیت است.

 • مش بدون چسب

این مدل از چاپ مش‌ها بدون چسب بوده و در نگاه اول می‌توان به ضخامت بیشتر آن نسبت به مش چسب دار پی برد. یکی از ویژگی‌های کلیدی مش بدون چسب مقاومت بالای آن در مقابل ضربه و پاره شدن است که از کاربردهای مش بدون چسب می‌توان برای نصب بر روی استندهای تبلیغاتی مختلف اشاره کرد بسیار کاربردی است.

موارد مصرف چاپ مش

همان طور که در بالا به آن اشاره شد، چاپ مش به عنوان یکی از شیوه‌های تبلیغاتی انبوه و به صرفه شناخته می‌شود که افراد و صاحبان کسب و کارهای مختلف برای این که بتوانند از تبلیغات محیطی و پوسترهای شیک استفاده کننده از چاپ مش استقبال می‌کنند. علاوه بر موارد گفته شده از چاپ مش برای تبلیغات بر روی اتوبوس‌ها و ماشین‌های عمومی نیز استفاده می‌شود. مدل چسب دار آن به راحتی بر روی محیط‌های بیرونی و شیشه‌ای چسبیده شده و مدل‌های بدون چسب آن برای قرارگیری بر روی استندهای مختلف کاربردی است.

چاپ مش با کیفیت باعث می‌شود تا شما بتوانید از مش خام به عنوان یک وسیله، برای ایجاد سایه بان استفاده کنید که با نصب کردن مش خام بر روی شیشه ماشین می‌توانید از نور آزار دهنده خورشید جلوگیری کنید. کاربردهای مختلف مش باعث شده است تا امروز به عنوان یک ابزار تبلیغاتی کلیدی محسوب شود و مقرون به صرفه بودن آن مورد توجه افراد است.

مزایا و معایب استیکر مش

 • چاپ در ابعاد و اندازه های مختلف بدون محدودیت در طرح و رنگ با دقت، سرعت و کیفیت بالا
 • استیکر مش از تابش زیاد نور خورشید به محیط داخلی می‌کاهد
 • مقاوم در برابر رطوبت و قابل شستشو
 • چاپ کم هزینه و ارزان قیمت
 • مقاوم در برابر پاره شدن
 • در صورت نصب در جاهایی مانند پنجره نقطه دید فضای خارجی را کور نمی‌کند
 • امکان چسباندن و جدا سازی آسان
 • ماندگاری و مقاومت بالا در برابر آسیب های احتمالی
 • مقاوم در برابر عوامل محیطی مانند نور خورشید و …

جنس برچسب مش چیست؟

مش نوعی متریال چاپ توری شکل از انواع متریال لارج فرمت رول از جنس پی وی سی (PVC) سفید رنگ دارای سوراخهای ریز که ویژگی خاص دید تصویر از خارج و دیدن منظره بیرون از داخل را می دهد . متریال مش شامل قسمت های : یک لایه پی وی سی سفید رنگ در وسط ، یک لایه چسب در زیر ، یک لایه کوتینگ جذب کننده مرکب اکوسالونت و یک لایه کاغذ روغنی جهت محافظت از چسب زیر مش می باشد.

همانگونه که از نام مش (mesh) مشخص است دارای ساختار توری بوده و تقریبا ۵۰ درصد از دید پشت خود را نامعلوم می کند .

رفتار مش شبیه به شیشه رفلکس است

البته میزان پوششی که چاپ مش ایجاد میکند بستگی به بالانس نور پشت و جلو چاپ مش نصب شده روی شیشه مورد نظر را د دارد ، مثلا اگر پنجره ای دارید که در روز نور خورشید را به خود میگیرد در طول روز که از بیرون به چاپ مش نگاه می کنیم آنرا یک تصویر پیوسته و با ۷۰ در دید ملاحظه می کنید اما در شب که منبع نور در داخل ساختمان بیشتر است داخل ساختمان بیشتر دیده شده و چاپ مش دید بسیار کمتری دارد.بطور کلی میتوان نتیجه گیری کرد که چاپ مش بر روی شیشه رفتاری مشابه به شیشه های رفلکس را دارد.

متریال مش از نظر گرماژ دارای ضخامت های ۸۰میکرون و همچنین ۱۰۰ میکرون واز نطر کشور سازنده مش شامل مش های ساخت چین و رول مش ساخت کشور کره می باشد.

ماندگاری چاپ مش

متریال مش‌ موجود در بازار با دو کیفیت چینی و کره‌ای قابل‌ارائه است. همچنین با توجه به سفارش و نیاز شما، چاپ مش نیز با دو دستگاه متفاوت قابل انجام است که کیفیت‌های متفاوتی را ایجاد می‌کند. اگر استیکر مش شما از فاصله نزدیک قرار است دیده شود، باید چاپ آن با دستگاه اکوسالونت ژاپنی صورت گیرد که کیفیت بالایی دارد.
اگر محصول چاپی شما از فاصله دور قرار است دیده شود، می‌توان آن را با دستگاه چینی چاپ نموده که کیفیت متوسطی داشته و هزینه کمتری نیز دارد. امکان نمونه‌گیری از هر دو دستگاه و انتخاب گزینه نهایی برای شما وجود دارد.
با توجه به آنچه گفته شد، ماندگاری چاپ استیکر مش به عوامل گوناگونی بستگی دارد؛ عواملی چون باز یا بسته بودن محیط مورد استفاده، میزان و جهت تابش آفتاب، میزان سایش و برخورد آن با درختان و همچنین نوع متریال مش و جوهری که در چاپ آن به کار می‌رود. اما به طور متوسط بین ۶ ماه الی ۵ سال دوام خواهد داشت.

ودر آخر

مجموعه چاپ بهار آماده است که استیکر مش موردنیاز شما را برای نصب در هر جایی که خواسته باشید و با هر اندازه‌ای، چاپ و برش (برش استیکر) نماید. متریال مش و جوهری که توسط این مجموعه استفاده می‌شود، از بهترین نوع موجود در بازار بوده و باعث جلوه بهتر محصول چاپی شما و ماندگاری بیشتر آن می‌شود.

tiniprint

Newart

Iranzaminplot

mehrnews

irchap

samdhprint

spp

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *