بهترین روش چاپ و رایت سی دی چیست

بهترین روش چاپ و رایت سی دی با یک راهنمایی ساده در مورد چگونگی رایت سی دی  برای ذخیره اطلاعات یا موسیقی خود می توانید بهترین استفاده را از حجم سی دی خود بکنید. دیسک فشرده یا سی دی یک روش ترجیحی برای ذخیره داده ها در طولانی مدت بوده است که نسبت به فلاپی ها انقلاب بزرگی در دنیای تکنولوژی بود. با پیشرفت تکنولوژی و فرمت های تغییر یافته، CD توسط دیسک های ویدئویی دیجیتالی (دی وی دی) و سپس دیسک Blu-ray جایگزین شد.

پیشینه چاپ سی دی

به طور کلی در گذشته چیزی به اسم دیسک پرینتیبل وجود نداشت. یعنی اگر قصد داشتید تا طرح خود را روی سی دی چاپ کنید، باید از همان CD معمولی خریداری می کردید و بعد با لیبل هایی که مانند چسب بر روی CD چسبانده می شدند، طرح خود را اضافه می کردید.

اما این موضوع باعث خرابی CD/DVD می شد؛ و همچنین به دلیل اینکه باید به صورت دستی لیبل ها چسبیده می شدند، بسیار زمان بر بود، در این روش شخصی که لیبل را بر روی سی دی میچسباند اگر حتی مقدار کمی لیبل را بد میزد، باعث می شد تا طرح روی سی دی خراب شود، همچنین به دلیل اینکه لیبل ها به ضخامت دیسک اضافه می کردند، گاها در دستگاه های پخش به مشکل می خوردند و سی دی داخل دستگاه نمیچرخید؛ خلاصه با وجود این مشکلات، این روش منسوخ شد و دیگر کسی از این روش برای چاپ طرح مورد نظر خود روی سی دی استفاده نمی کند.

بهترین روش چاپ طرح روی CD یا DVD

CD / DVD ها، برای نمایش زیبایی و ارائه جزئیات بهتر، در سبک و ظاهرهای متفاوت چاپ می شوند. اما بهترین روش چاپی روی سی دی و دی وی دی ها کدام است؟

اگر CD / DVD چاپ نشده باشد، در هر دو طرف نقره خالص باقی می ماند و مساله ایجاد میشود چرا که مشخص نیست که CD باید از چه طریقی درون دستگاه پخش کننده یا درایو قرار گیرد و علاوه بر این تفکیک یک دیسک از دیسک دیگر دشوار میشود.

تکثیر صنعتی CD و DVD

در این روش بجای استفاده از خدمات رایت و تهیه سی دی خام از پروسه تولید سی دی خام و دی وی دی خام با فناوری استمپر استفاده می شود در این شیوه بجای انتقال دیتا بصورت کپی یا به اصطلاح رایت کردن از ابتدای تولید سی دی با بارگزاری دیتا در CD  یا استمپر سی دی تولید می شود که ابتدا از محتوی یا سی دی مادر  قالب استمپر ساخته می شود و بعد از تزریق پلاستیک و لا پلی کربنات از اطلاعات که بصورت استمپر تبدیل شده است بروی پلی کربنات استامپ شده و سی دی باراز تولید می گردد در این روش درصد خطا به صفر درصد می رسد و امکان خطا وجود ندارد .

از محاسن تولید این روش می توان به نداشتن درصد خطای تولید و بصرفه بودن در هزینه ای و همچنین تعادل تولید روزانه این محصول اشاره کرد و از معایب این روش بخاطر هزینه های بالا فقط در تیراژ های بالا مقرون بصرفه بوده و در تیراژ های زیر 3 تا 5 هزار مقرون بصرفه نمی باشد .

چاپ روی CD و DVD به روش سیلک اسکرین:

چاپ سیلک نوعی از چاپ به صورت رنگ های جداگانه است که معمولاً به صوت تک رنگ تخت انجام می گیرد. در این روش چاپی که به‌صورت تفکیکی صورت می پذیرد طرح روی CD از کیفیت فوق‌العاده بالایی (به علت برداری بودن طرح) برخوردار است و همچنین به علت ضخامت بیشتر رنگی ، دوام رنگ بر روی CD طولانی تر بوده و چاپ از کیفیت فوق‌العاده مطلوبی بهره می برد.

چاپ سی دی اورجینال
برای اینکه چاپ سی دی اورجینال را انجام دهید، باید دقت بالایی به خرج داده و هزینه بالایی هم در نظر داشته باشید. شما باید برای این کار لیبل های با کیفیتی را تهیه نموده و سپس روش مناسبی برای پرینت و چسباندن آن ها روی سی دی یا دی وی دی های مورد نظر انتخاب کنید. این کار کمی پیچیده بوده و به تنهایی نمی توانید از پس آن برآیید. بنابراین پیشنهاد ما این است که کار چاپ روی سی دی اورجینال خود را به یک مرکز پرینت با سابقه و حرفه ای بسپارید تا با کمترین هزینه، بهترین بازدهی را داشته باشید. همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشید که امروزه سودجویان زیادی در کمین هستند و علی رغم گرفتن هزینه های هنگفت، از سی دی ها و یا دی وی دی های درجه 2 به عنوان دیسک های اورجینال استفاده می کنند و این سبب می شود تا کیفیت محصول شما به شدت افت پیدا کند.

شیوه رسیدن به قیمت مناسب یا چاپ سی دی ارزان ؟
  ولی در راستای ارزان تمام شدن چاپ CD باید شیوه تولید و تعداد سفارش به حداقل پنج هزاربه بالا  رساند که بتوان به شیوه چاپ افست روی سی دی که با عث کسر هزینه در روند چاپ مستقیم روی سی دی می شود اعمال کرد و در بحث مواد اولیه با توجه به تولید سی دی (سی دی استمپر یا تولید استمپر سی دی ) با عث کسر هزینه های خیلی زیادی می شود که اینگونه سفارشات با نام سی دی اورجینال یا سی دی نقره ای در صنعت چاپ سی دی اشاره می شود که تولید سی دی و چاپ سی دی در این روش ارزانتر تمام شده و مقرون بصرفه و با عنوان چاپ سی دی ارزان در بین عموم اشاره می شود.

تهیه در چاپ بهار

afragraphic

cdnaghsh

javaheriprint

chapkhone.info

chapsina

diskprint

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *