هویت برند چیست؟ و چگونه به طور شگفت انگیزی توسعه دهیم

همانطور که شخصیت شخصی شما را منحصر به فرد می کند، شخصیت برند شما نیز سس ویژه ای برای کسب و کار شما است که باعث می شود از تام، دیک و هری متمایز شوید. آنها در بلوک متفاوت هستند.

و هویت برند خود را طراحی می کنید؟ این چیزی است که شرکت شما را شکل می دهد.
اما هویت برند دقیقاً چیست؟ این چه ربطی به طراحی دارد؟ و چگونه می توانید یک هویت برند قوی ایجاد کنید که کسب و کار شما را به سطح بعدی برساند؟
برای غواصی عمیق تر در هویت برند – ادامه مطلب را بخوانید! برای یادگیری نحوه ایجاد هویت برند عالی برای کسب و کار خود، ویدیوی زیر را تماشا کنید.

آنچه را که به دنبالش هستید بیابید:

 • هویت برند چیست؟
 • چگونه یک هویت برند قوی ایجاد کنیم
 • طراحی: پایه و اساس هویت برند شما

توسعه طراحی برند شما

 • چاپ
 • پشم پشم
 • شکل/شکل

ایجاد هویت برند

 • لوگو
 • صفحه وب
 • بسته بندی محصول
 • کارت کسب و کار
 • طراحی ایمیل

یک راهنمای سبک برند ایجاد کنید


هویت برند چیست؟

با یک تعریف شروع می کنیم. اصطلاح هویت برند به چه معناست؟
هویت برند مجموعه ای از همه چیزهایی است که یک شرکت برای نشان دادن تصویر مناسب به مشتریان خود ایجاد می کند.

برندسازی با «برندینگ» و «برندینگ» متفاوت است، اگرچه گاهی اوقات این اصطلاحات قابل تعویض در نظر گرفته می‌شوند.
اصطلاح برندسازی به روش های بازاریابی اشاره دارد که به طور فعال یک برند منحصر به فرد ایجاد می کند. برند به این معناست که چگونه یک شرکت در چشم جهانیان درک می شود.
بیایید کمی عمیق تر کاوش کنیم.
فرض کنید شما یک دانش آموز دبیرستانی هستید. به عنوان یک پیش از نوجوانی بی دست و پا، می خواهید باحال دیده شوید و از شما دعوت شود که سر بهترین میز رستوران بنشینید.

اما شما نمی توانید دیگران را مجبور کنید که چنین تصویری از شما داشته باشند. برای توسعه این برند باید کمی تلاش کنید.
بنابراین کانال های YouTube مناسب را بررسی کنید تا همیشه آخرین میم ها را بدانید. شاید باید روی پرتاب های آزاد خود کار کنید. و آقای آرچیبالد، معلم علوم او.

این اقدامات کاری است که شما برای ایجاد تصویری که می خواهید انجام می دهید. آنها برند شما هستند.
در نهایت، باید مطمئن شوید که به قسمت نگاه می کنید. شما پول خود را برای خرید کفش های جدید آدیداس که همه می خواهند پس انداز می کنید.

یه مدل موی جدید زدی شما برای تیم بسکتبال امتحان کنید (و به آن بپیوندید).
این عناصر ملموس – کفش، مدل مو، عضویت در تیم – این هویت برند است.

هویت برند شما همان چیزی است که مشتریان شما بلافاصله تشخیص می دهند. مخاطبان شما هویت برند شما را با محصول یا خدمات شما مرتبط خواهند کرد.

این هویت ارتباطی بین شما و مشتریانتان ایجاد می کند، وفاداری مشتری را ایجاد می کند و تعیین می کند که مشتریان شما چگونه برند شما را درک می کنند.
به هر حال، برند شما بر موفقیت مالی شما تأثیر می گذارد و داده هایی برای اثبات آن وجود دارد.

در نظرسنجی که از 99 طرح ویستا انجام دادیم، اکثر صاحبان مشاغل کوچک (86٪) گفتند که نام تجاری بصری برای موفقیت کلی کسب و کار آنها مهم است و 78٪ گفتند که به طور قابل توجهی به رشد درآمد آنها کمک می کند.

 

چگونه یک هویت برند قوی ایجاد کنیم بدان که تو کی هستی

قبل از اینکه بدانید چه عناصر ملموسی را می خواهید هویت برند خود را بسازید، باید بدانید که به عنوان یک برند چه کسی هستید.
اینکه شما به عنوان یک برند چه کسی هستید از چندین عنصر کلیدی تشکیل شده است:

 • شغل شما (“چرا؟”)
 • ارزش های شما (چه باورهایی شرکت شما را هدایت می کند؟)
 • شخصیت برند شما (اگر برند شما یک شخص بود چه شخصیتی داشت؟)
 • مکان منحصر به فرد شما (چگونه از رقابت متمایز هستید؟)
 • صدای برند شما (اگر برند شما یک شخص است، چگونه ارتباط برقرار می کند؟)


این عناصر نام تجاری شما را تعریف می کنند و قبل از شروع ساختن هویت برند خود، مهم است که درک روشنی از هر یک داشته باشید.
اگر در تشخیص اینکه واقعاً چه کسی هستید مشکل دارید، ناراحت نشوید.

گاهی اوقات تنها چیزی که نیاز دارید یک مکالمه ساده است تا به شما کمک کند تا در مورد اینکه چه کسی هستید به عنوان یک برند شفاف شوید.

از خودت بپرس:

 • چرا این تجارت را راه اندازی کردیم؟
 • چه باورها و ارزش هایی برای ما به عنوان یک شرکت مهم است؟
 • چه کاری را بهتر از دیگران انجام می دهیم؟
 • چه چیزی ما را خاص می کند؟
 • اگر بتوانید برند ما را در سه کلمه توصیف کنید، آنها چه خواهند بود؟
 • سه کلمه ای که می خواهیم مشتریان برای توصیف ما از آنها استفاده کنند چیست؟

همچنین می توانید این راهنمای برندسازی حرفه ای عالی را از شرکت مشاوره PricewaterhouseCoopers بررسی کنید.

در حالی که این کتاب کار درباره برندسازی شخصی است، این تکنیک ها برای هر مدل کسب و کاری کار می کنند.
هنگامی که به عنوان یک نام تجاری مشخص کردید که چه کسی هستید، زمان آن فرا رسیده که هویتی بسازید که برند شما را زنده کند و به افرادی که بیشترین اهمیت را دارند نشان دهید: مشتریانتان.

طراحی: پایه و اساس هویت برند شما

همانطور که آدیداس هویت برند ورزشکار کالج شما را ساخت، طراحی شما همان چیزی است که هویت برند شرکت شما را می سازد.
دارایی های طراحی شرکت شما عناصر ملموسی هستند که نحوه درک برند شما را تعیین می کنند. چیزهایی مانند لوگو، بسته بندی، طراحی وب، گرافیک رسانه های اجتماعی، کارت ویزیت و لباس هایی که کارمندان می پوشند.
به عبارت دیگر، ایجاد طراحی شما = ایجاد هویت برند شما = ایجاد یک کسب و کار موفق که به طور دقیق نشان دهنده شخصیت شما به عنوان یک برند باشد.
بنابراین دقیقاً چگونه طرح هایی ایجاد می کنید و هویت برندی ایجاد می کنید که بتواند کسب و کار شما را به سطح بعدی برساند؟

 

توسعه طراحی برند شما

قبل از شروع به ایجاد دارایی های طراحی خود، باید از پایه شروع کنید و اصول اولیه فرآیند طراحی خود را مشخص کنید: مرزهای هویت خود.
بلوک های ساختمانی که می خواهید قبل از ایجاد دارایی های طراحی خود برنامه ریزی کنید عبارتند از:


تایپوگرافی

تایپوگرافی به فونت (یا نوع) اشاره دارد – شما حدس زدید – فونت (یا نوع) که برای مواد برند خود انتخاب می کنید.

به ویژه مهم است که فونت های لوگو و فونت های برند را هوشمندانه انتخاب کنید. چهار نوع اصلی تایپ فیس وجود دارد:

 • فونت‌های Serif (مانند Times New Roman یا Garamond) در انتهای هر حرف شبیه یک لنگر (یا برای برخی افراد، یک پای کوچک) هستند. اگر می خواهید نام تجاری شما قابل اعتماد، کلاسیک و کمی مینیمالیستی باشد، این فونت سفارشی عالی است.
 • اگر «سرف» پا باشد، «سان سرف» بدون پا است. فونت‌های بدون سری (مانند Helvetica یا Franklin Gothic) کاراکترهایی با لبه‌های نرم هستند که فاقد لنگرها یا «پا»هایی هستند که همتایان سریف خود انجام می‌دهند. فونت‌های بدون سری به برندها حس شیک‌تر و مدرن‌تری می‌دهند.
 • نوشتن متن از دستخط شکسته تقلید می‌کند (برای همه آن دسته از درس‌های املا در مدرسه ابتدایی!). این تایپ‌فیس‌ها (مانند Allura یا Pacifico) می‌توانند راهی عالی برای اضافه کردن حسی لوکس یا زنانه به برند شما باشند.
 • فونت های نمایشی به نوعی در یک لیگ خاص خود هستند. هر فونت نمایشگر دارای یک عنصر خاص است، خواه شکل حروف غیرمعمول، خطوط کلی، سایه‌زنی یا حاشیه هنرمندانه‌تر/دست‌کشیده‌شده (فکر کنید فونت سبک متالیکا). آیا می خواهید بیانیه ای جسورانه داشته باشید و هویت برندی ایجاد کنید که مردم به زودی فراموش نکنند؟ فونت نمایشگر یک روش عالی برای انجام این کار است.

تایپوگرافی که انتخاب می کنید چیزهای زیادی در مورد برند شما می گوید، بنابراین فونت های خود را عاقلانه انتخاب کنید.


پالت رنگ

بعدی رنگ است. افراد – از جمله مشتریان بالقوه شما – با رنگ‌های مختلف رابطه روان‌شناختی دارند و استفاده هوشمندانه از رنگ‌های برند و لوگو می‌تواند تأثیر منفی بر نحوه درک برند شما توسط مخاطبان شما داشته باشد.

در اینجا رنگ های رنگین کمان می توانند انجام دهند (به علاوه چند مورد اضافی) برای کمک به هویت برند شما:

 • قرمز: قرمز رنگ شور و هیجان است. اگر برند شما پر سر و صدا، جوان و هیجان انگیز است، این انتخاب عالی است.
 • نارنجی: نارنجی یکی دیگر از رنگ های پر انرژی است و اگر می خواهید دوستانه و بازیگوش به نظر برسید عالی است. کمتر از قرمز استفاده می شود، بنابراین شما را متمایز می کند.
 • زرد: رنگ زرد، رنگ نور خورشید، همه چیز در مورد شادی است. اگر چیزی سرگرم کننده، در دسترس و مقرون به صرفه می خواهید، فضای سرگرم کننده آن را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند.
 • سبز: رنگی فوق العاده همه کاره، سبز تقریباً برای هر برندی قابل استفاده است. با این حال، از نظر فرهنگی، وقتی مردم سبز می بینند، به دو چیز فکر می کنند: پول یا طبیعت. اگر برند شما با یکی از این موارد مرتبط است، سبز انتخاب خوبی است.
 • آبی: جذاب‌ترین رنگ در طیف، آبی است که می‌تواند به برند شما کمک کند تا پایدارتر و قابل اعتمادتر به نظر برسد، بنابراین اگر به دنبال جذب جمعیتی بزرگ هستید – و آنها را مجبور می‌کنید در این فرآیند به خودتان اعتماد کنند، رنگ آبی را انتخاب کنید.
 • بنفش: بنفش رنگ سلطنتی است، بنابراین اگر می‌خواهید در برند خود احساسی لوکس داشته باشید، این یک شرط مطمئن است.
 • صورتی: درست یا غلط، صورتی از نظر فرهنگی با زنانگی مرتبط است، بنابراین اگر برند شما زنان را هدف قرار می دهد، صورتی باید رقیب مشخصی برای رنگ برند شما باشد. همچنین یک رنگ عالی برای برندهایی با ویژگی های نرم یا لوکس است.
 • قهوه ای: قهوه ای احتمالا کم استفاده ترین رنگ در بین همه برندها است، اما در واقع می تواند به نفع شما باشد. هر بار که کار جدیدی انجام می دهید، برجسته می شوید. قهوه ای همچنین به مردم کمک می کند تا برند شما را سخت و مردانه بدانند.
 • مشکی: اگر می خواهید مدرن یا پیچیده دیده شوید، هیچ چیز به کلاسیک نیست و به خوبی مشکی کار می کند.

فرم/فرم

شما همچنین می خواهید در مورد طراحی خود به فرم و شکل فکر کنید. این عنصر ظریف اما موثر می تواند برای تقویت پاسخ دلخواه مشتریان شما استفاده شود.

به عنوان مثال، لوگویی که تماما دایره ای و لبه های نرم باشد، به جای لوگویی که تیز و مربع است، بر واکنش های مختلف تأثیر می گذارد.

در اینجا نحوه طراحی های مختلف می تواند هویت برند (رویایی) شما را شکل دهد:

 • اشکال گرد – مانند دایره، بیضی و بیضی – همگی گرم و مبهم هستند. برندهایی که شکل‌های گرد را در خود جای داده‌اند، می‌توانند حس اجتماع، با هم بودن و عشق را برانگیزند. لبه های گرد نیز می تواند زنانه دیده شود.
 • اشکال مستقیم مانند مربع، مربع و مثلث به افراد کمک می کند تا به قدرت و قدرت فکر کنند. خطوط مزخرف احساس ثبات و قابلیت اطمینان را ایجاد می کنند. اما باید مراقب باشید: اگر شکل با یک رنگ سرگرم کننده، مانند رنگ پویا، متعادل نباشد، آن خطوط می توانند شخصی به نظر برسند و با مشتریان شما ارتباط برقرار نکنند.
 • خطوط مستقیم نیز تأثیراتی دارند: خطوط عمودی مردانگی و قدرت را نشان می دهد، خطوط افقی نشان دهنده آرامش و ملایمت است.


هویت برند را ایجاد کنید

هنگامی که عناصر طراحی خود را مشخص کردید، وقت آن است که با یک طراح کار کنید تا هویت برند خود را زنده کنید و هویت برند خود را به طرحی قابل اجرا تبدیل کنید که می توانید در بازاریابی خود از آن استفاده کنید.
هویت برند شما می تواند در هر تعداد عنصر بیان شود. بسته به ماهیت کسب و کار شما، یک دارایی یا دارایی دیگر ممکن است کم و بیش مهم باشد.
مثلا یک رستوران باید خیلی به منو و فضای فیزیکی خود فکر کند. با این حال، یک آژانس بازاریابی دیجیتال باید تمرکز بیشتری روی وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی شما داشته باشد.

عناصر مشترک هویت برند عبارتند از:

نام تجاری

لوگوی شما سنگ بنای هویت برند شماست. هنگام کار با طراح خود، می خواهید لوگوی شما کادرهای زیر را علامت بزند:

 • به وضوح نشان می دهد که شما چه کسی هستید و برای چه چیزی به عنوان یک برند ارزش قائل هستید.
 • از نظر بصری جذاب است: ساده، تمیز و مرتب تا حد زیادی پیش می رود.
 • کلاسیک، نه مدرن: آخرین چیزی که می خواهید این است که لوگوی شما ظرف 6 ماه از مد بیفتد.
 • استانداردهای صنعت خود را رعایت کنید، و اگر انحراف دارید، عمداً این کار را انجام دهید.
 • تأثیر ماندگاری بر روی مخاطبان خود ایجاد کنید.

 

شما همچنین باید مطمئن شوید که شریک طراحی شما لوگوی شما را در قالب های مختلف (مانند سیاه و سفید یا چند اندازه) ارائه می دهد تا مطمئن شوید که همیشه یک لوگو و مناسب برای خود دارید. نام یاد بگیرید که چگونه یک لوگوی عالی ایجاد کنید.

سایت اینترنتی

وب سایت شما یکی از معرف ترین جنبه های برند شماست.

به خصوص اگر یک کسب و کار آنلاین یا یک محصول دیجیتال دارید، مشتریان شما قبل از اینکه تصمیم بگیرند با شما تجارت کنند، قطعا به وب سایت شما نگاه می کنند. وب سایت شما جایی است که هویت برند شما باید به طور کامل نمایش داده شود.
بلوک های سازنده طراحی وب سایت موثر را بیاموزید.


Productvorm

اگر محصول شما فیزیکی است، بسته بندی محصول کلید جذب مشتریان مناسب است.

چه به فکر یک بطری نوشابه باشید یا یک ایمیل برای ارسال به مشتریانی که از فروشگاه تجارت الکترونیک شما لباس خریداری کرده‌اند، ارزش طراحی خوب را در افزایش تجربه و مدیریت هر دو دست کم نگیرید. وفاداری و تکرار خرید. بسته بندی فرصتی عالی برای درخشش طرح شماست.
راهنمای نهایی ما برای بسته بندی محصول را بخوانید.

کارت ویزیت

اگر هر نوع توسعه تجاری انجام می دهید (و چه کسی انجام نمی دهد)، باید کارت های ویزیت را ذخیره کنید. کارتی که به خوبی طراحی شده باشد، فرصتی برای تقویت تصور خوب از خود در چشم مشتریان یا مشتریان بالقوه فراهم می کند.

وقتی نوبت به طراحی کارت ویزیت می رسد، آن را ساده نگه دارید: لوگوی شرکت شما در یک طرف کارت و اطلاعات شخصی مهم شما در طرف دیگر کافی است.
یاد بگیرید چگونه یک کارت ویزیت عالی طراحی کنید


طرح ایمیل

ایمیل یک راه عالی برای تعامل با مشتریان و هدایت کسب و کار است. اما اکثر مردم صندوق ورودی بیش از حد دارند، بنابراین اگر می‌خواهید تجارت ایمیل خود را توسعه دهید، به استراتژی طراحی مناسبی نیاز دارید تا از دیگران متمایز شوید.

به هدف ایمیل فکر کنید. آیا در تلاش برای ایجاد ارتباط شخصی هستید؟ پس آن را کوتاه، مختصر و ساده نگه دارید.

آیا در تلاش برای آموزش هستید؟ سپس آن را به خوبی فرمت کنید تا به راحتی قابل خواندن و اسکن باشد و تعدادی تصویر برای برجسته کردن آن اضافه کنید.

آیا سعی می کنید خط تولید لباس جدیدی را که راه اندازی کرده اید به مشتریان خود بگویید؟ برخی از تصاویر محصول خیره کننده را در مرکز توجه قرار دهید.
نکات طراحی ایمیل ما را بررسی کنید.

یک راهنمای سبک پروفایل ایجاد کنید

هنگامی که دارایی های طراحی خود را دارید و می خواهید مطمئن شوید که از آنها به روش درست استفاده می شود، به همین دلیل است که واقعاً می خواهید یک راهنمای نام تجاری ایجاد کنید.

این سند – که مالکیت شما را بر طراحی شما در زمان و نحوه استفاده از آن، و همچنین آنچه که برای برند شما مناسب است و یا مناسب نیست – مشخص می کند – تضمین می کند که طرح های آینده سازگار هستند – شما را علامت گذاری می کند.
ثبات، کلید ایجاد هویت برند قوی است. شما نمی خواهید برند شما در شبکه های اجتماعی کاملاً متفاوت از وب سایت شما به نظر برسد.

این باعث سردرگمی مشتریان می شود و باعث می شود برند شما کمتر قابل اعتماد و حرفه ای باشد. پس مطمئن شوید که همیشه وفادار بمانیدراهنمای برندی که تمام عناصر مختلف هویت برند شما را پوشش می دهد.

این به شما این امکان را می‌دهد که به رسمیت شناختن برند و وفاداری بلندمدت برند بسازید.

هویت برند به طور خلاصه

هویت برند شما چیزی است که شما را از دریای بی‌پایان رقبا متمایز می‌کند و به مشتریانتان نشان می‌دهد که شما چه کسی هستید و هنگام کار با شما چه انتظاراتی می‌توانند داشته باشند.

و اگر می خواهید نام تجاری شما در یک نور مثبت درک شود، مهم است که هویت برند خود را به دست آورید و طرحی ایجاد کنید که به طور دقیق شما را به مشتریان خود نشان دهد.

و اکنون که می دانید چگونه آن هویت را تعریف کنید، وقت آن است که برنامه ریزی را شروع کنید.
اطلاعات برندینگ بیشتری می خواهید؟ برای خبرنامه ایمیل رایگان ما در زیر ثبت نام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *