کارت اسکرچ چیست؟

کارت های تبلیغاتی از جمله کارت هایی هستند که برای دادن آدرس و مشخصات یک کسب و کار به مشتری تحویل داده خواهند شد.

کارت اسکرچ یکی از انواع کارت های تبلیغاتی است که با لیبل اسکرچ به مشتریان تحویل داده خواهد شد. در واقع این کارت ها بسیار مشابه با کارت های ویزیت هستند، فقط یک بخش از آن ها به صورت سفید طراحی می شود که روی آن کد مورد نظر برای قرعه کشی درج خواهد شد.

سپس، یک لیبل اسکرچ روی آن قرار می گیرد تا از کد محافظت کند. البته نوشتن کد محدود به کد قرعه کشی نبوده و می توان هر نوع کدی را روی این کارت ها درج کرد.

کارت اسکرچ به دلیل داشتن لیبلی به نام اسکرچ با این نام شناخته می شود. لیبل روی این کارت، فقط با یک جسم نوک تیز تراشیده می شود و کد زیر لیبل نیز به راحتی قابل مشاهده نیست.

به همین خاطر، این کارت ها به صورت اختصاصی برای یک فرد چاپ می شوند.

کارت اسکرچ یکی از انواع کارت های تولید شده برای کسب و کارهای مختلف است. در واقع، این کارت ها همان کارت های معمولی هستند که به صورت اختصاصی برای هر مشتری تولید می شوند.

روی کارت اسکرچ یک بخش برای قرار دادن بارکد یا کد قرعه کشی وجود دارد. این بخش به شکل یک مستطیل سفید رنگ طراحی شده که کد یا بارکد روی آن نوشته می شود. سپس، لیبل اسکرچ مانند یک برچسب روی کد قرار می گیرد.

مشتری پس از گرفتن کارت اسکرچ دار، می تواند لیبل اسکرچ را روی از کارت بخراشد و به راحتی کد مورد نظر خود را مشاهده کند.

چاپ اسکرچ زمانی انجام می شود که نیاز به دادن یک کد اختصاصی به هر مشتری باشد. در صورت نیاز به چاپ اسکرچ، می توانید با مجموعه افرنگ در ارتباط باشید که بهترین خدمات را با آخرین روش های در این زمینه به شما ارائه می کنند.

کارت اسکرچ چه کاربردهایی دارند؟

۱-کارت های قرعه کشی حاوی کدهای تخفیف

۲- کارت فعال سازی نرم افزار های خاص(آنتی ویروس ، VPN و …)

۳- کارت شارژ (کارت تلفن ، کارت اینترنت ، کارت های عضویت و … )

۴- کارت های ضمانت یا گارانتی کالا

۵- کارت های کنترل اصالت کالا

کارت های اسکرچ با نامهایی مانند : کارت ویزیت  شماره دار، کارت اسکرچ دار، اسکرچ  کارت  و یا کارت رمزدار نیز در بین مردم رایج هستند.

بازاریابی با کارت اسکرچ

یک ویژگی کارت اسکرچ که بسیار جالب است بازاریابی با استفاده از کارت‌های اسکرچ برای تعامل با مشتریان می‌باشد.

شما می‌توانید برای رسیدن به اهداف تجاری خود از بازاریابی اسکرچ کارت‌ها استفاده کنید. چرا که کمک بسیار بزرگی در حرفه‌ایی‌تر شدن تجارت شما می‌باشند.

شاید فکر کنید که کارت‌های اسکرچ دار یک شکل غیرمعمول بازاریابی هستند، اما میزان استفاده از آن بسیار زیاد است. آنها ابزاری قدرتمند برای افزایش فروش و تقویت برند شما هستند.

استفاده از آن ها در فروشگاه می‌تواند به شما در دستیابی به مشتریان بالقوه جدید کمک کند. به طور کلی کارت‌های اسکرچ به دلیل برانگیخته کردن حس کنجکاوی مشتریان، این قابلیت را دارند که شما با استفاده از آنها مشتریان بیشتری جذب کنید.

انواع چاپ اسکرچ

همانطور که گفته شد چاپ اسکرچ با شکل های متفاوتی به چاپ می رسند و به همین دلیل هم است که محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

این طرح و رنگ ها از هم متفاوت هستند و هر کدام برای برخی از کسب و کار ها مورد استفاده قرار می گیرند.

اما چاپ اسکرچ تنها به شرکت های بازی سازی و تولید کننده های مواد غذایی کاربرد ندارد و می تواند برای مصارف بیشتری مورد استفاده قرار بگیرند.

برای مثال در برخی از کسب و کار ها می توانید مشاهده کنید که از این چاپ برای کارهای متفاوتی بهره می برند.

جنس کارت اسکرچ چیست؟

در مجموعه ما شما امکان چاپ کارت اسکرچ با قیمتی پایین به روی تمام متریال های موجود در بازار که روکش هایی از جنس سلفون مات و براق،لمینت مات و براق، پی وی سی مات و براق ، و هر نوع روکش دیگه ای که مدنظرتون هست با کیفیت بالا و قیمت مناسب قابل انجام است.

مراحل چاپ کارت اسکرچ چیست؟
در مرحله اول طراحی کارت ویزیت اسکرچ دار انجام میشود پس از تایید نکات فنی و قواعد چاپ آماده برای ارسال به چاپخانه میشود.
بعد از برش و و قالب خوردن کارت ها طبق الگو آماده انجام مرحله بعد است در این مرحله چاپ کد متغیر طبق فایل اکسل ارسالی از شما انجام خواهد شد در مرحله آخر چاپ اسکرچ (الصاق لیبل اسکرچ) روی کد انجام میشود.

معرفی انواع چاپ اسکرچ
خریداران برای چاپ کارت اسکرچ و خرید آن دو گزینه پیش رو دارند. این دو روش چاپ به شرح زیر می باشند:
  • چاپ اسکرچ سیلک: این روش یک شیوه منسوخ شده برای چاپ اسکرچ بوده و به دلایلی چون نامناسب بودن شکل ظاهر، قیمت بالا و پایین بودن سرعت چاپ چندان مرسوم نمی باشد.
  • لیبل اسکرچ: این لیبل ها به صورت آماده و رولی تولید شده و عرضه می گردند. در واقع کدهای محرمانه پس از چاپ اسکرچ، به کمک این لیبل ها مخفی می شوند. امروزه از لیبل اسکرچ در طراحی و چاپ کارت اسکرچ استفاده می شود. مزیت هایی که این لیبل دارد محبوبیت آن را در میان کاربران افزایش داده است. از جمله مزایای این لیبل، خراش راحت و نرم به کمک ناخن و بدون آسیب رساندن به پوست، قیمت مقرون به صرفه، مقاومت بالا در شرایط مختلف، امنیت بالا و ناخوانا بودن متن زیر لیبل در مجاورت منبع نوری می باشند.

تهیه شده در مجموعه تیم بهار

chapcart

afrangco

tehran-print

scratchcard

ziqmo

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *