سر کار چی می پوشی؟

آنچه به WEThe UK می آورید گرم می شود و محل کار در حال گرم شدن است. این به بحث بزرگی در مورد اینکه چه زمانی پوشیدن شورت قابل قبول است، اینکه آیا تی شرت ها و صندل های بند دار حرفه ای هستند یا اینکه آیا باید کراوات بپوشید یا نه، اشاره می کند.

کدهای لباس برای کمک به تیم ها برای حمایت از تصویری که شرکت ها می خواهند ارائه کنند وجود دارد، اما کارمندان فکر می کنند کارفرمایان تا کجا می توانند کد لباس خود را رعایت کنند؟
از Crocs گرفته تا هزینه‌های زندگی، ما از 1000 کارمند اداری بریتانیا نظرسنجی کردیم تا درباره سیاست‌های کد لباس، نظرات آنها و میزان هزینه‌ای که برای کمد لباس کار خود در سال خرج می‌کنند بیشتر بدانیم.

آیا کدهای لباس هنوز در بریتانیا اعمال می شود؟

از پاسخ دهندگان ما پرسیده شد که آیا کارفرمای آنها کد لباس دارد یا خیر. جای تعجب نیست که 74 درصد گفتند که کارفرمایشان کد لباس دارد، 21 درصد پاسخ منفی دادند و فقط 5 درصد لباس فرم می پوشند.

اما این بدان معنا نیست که پاسخ دهندگان ما با قوانین تعیین شده موافق هستند یا از آنها پیروی می کنند.


برای شغلی که دارید لباس بپوشید

ما پاسخ‌های مصاحبه‌شوندگان خود را عمیقا بررسی کردیم تا بفهمیم کدام صنایع دارای کد لباس نیستند و کدام یک نیاز به لباس فرم دارند.
به عنوان یک چهره عمومی مهم که نیاز به نشان دادن کسب و کار و/یا مسئولیت خود دارد، کسانی که به احتمال زیاد کد لباس دارند عبارتند از:

• املاک و آپارتمان – 100 درصد.
• غیرانتفاعی و خیریه – 89%
• کسب و کار و اطلاعات – 83٪
• امور مالی و بیمه – 75%
• آموزش – 71%

کار در خانه یا کار در یک صنعت “دست روی” نشان می دهد که کد لباس استفاده نیست، اکثر افرادی که کد لباس ندارند عبارتند از:

• کشاورزی – 63%
• خلاقیت، هنر و طراحی – 29٪
• منابع طبیعی/محیط زیست – 19%
• بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی – 12%
• ساخت و ساز، تاسیسات و پیمانکاری -11%

جای تعجب نیست که صنایعی که به تعامل با عموم مردم شهرت دارند، به نظر می رسید که در مورد لباس فرم، جایگاه اول را به خود اختصاص دهند. صنایعی که بیشترین رای را به طور مساوی کسب کردند عبارتند از:

• فروش – 25%
• وقت آزاد – 9%
• ماشین – 8٪
• بازده – 5٪
• خدمات بهداشتی – 3٪آیا کارکنان قوانین لباس را رعایت می کنند؟

 

به نظر می‌رسد کارمندان می‌دانند که با کارفرمای خود در کد لباس چه جایگاهی دارند یا نه، اما این بدان معنا نیست که همه آنها موافق هستند. ما از پاسخ‌دهندگان پرسیدیم که آیا فکر می‌کنند کارفرمایان باید مجاز به تنظیم و اجرای یک کد لباس باشند.
حدود 80 درصد معتقدند که کارفرمایان باید مجاز به تنظیم و اجرای نظم و انضباط در محل کار باشند و تنها 18 درصد بر خلاف آن معتقدند.
برای 1 درصدی که نظر «دیگر» داشتند، نتایج نشان داد که کارفرمایان باید فقط به دلایل زیر یک کد لباس ایجاد و اجرا کنند:
“بله اگر برای ایمنی / PPE”
بستگی به محل کار دارد
بستگی به صنعت و اینکه آیا نقش مشتری رو به رو است یا خیر. اگر کارمندان با مشتریان روبرو نیستند، آیا کارکنان باید بتوانند نحوه لباس پوشیدن خود را انتخاب کنند؟

 

نسل ها در مورد کدهای لباس اجباری چه فکر می کنند؟

تحقیقات بیشتر نشان داد که 60 درصد از کسانی که «نه» گفتند زیر 35 سال بودند، در مقایسه با 10 درصد از افراد بالای 45 سال و تنها 5 درصد از افراد 18 تا 24 ساله که پاسخ «بله» داشتند.
به نظر می‌رسد نسل‌های قدیمی‌تر کدهای لباس را ترجیح می‌دهند تا به همان شکلی که هستند باقی بمانند، در حالی که نسل هزاره و Gen X به دنبال محیطی آرام‌تر هستند.

شاید به این دلیل باشد که آنها بخش بزرگی از حرفه خود را در خانه با پیراهن دوربین هوشمند و کت های نامرئی pj کار می کردند.

لباس چشمگیر

ما از پاسخ دهندگان خواستیم توضیح دهند که چگونه کد لباس فعلی خود را توصیف می کنند.

• آرام – شما می توانید هر چه بخواهید بپوشید، هیچ چیز نامناسب نیست – 32%

• گاه به گاه هوشمند – کد لباس محدود – 20٪

• تجاری هوشمند – من باید کت و شلوار، ژاکت، بلوز و پیراهن بپوشم و لباس اداری هوشمند – 16٪

• کاملاً ریلکس – من می‌توانم هر چیزی را که بخواهم بدون عواقب بپوشم – 12%

ذهن – من مجاز به پوشیدن شلوار جین، تی شرت و غیره نیستم. – 12%

• یکنواخت – 8%;

به نظر می رسد گاه به گاه جایگاه اول را به خود اختصاص دهد و پس از آن smart casual. به نظر می رسد این روزها محل کار معمولی بیشتر به سمت آرامش متمایل شده است، احتمالاً تحت تأثیر افرادی که از خانه کار می کنند و هوای گرم که به انگلستان می روند.
برای کسانی که با عقل سلیم پاسخ دادند – من می توانم آنچه را که دوست دارم بدون سر و صدا بپوشم – 69٪ زیر 35 سال بودند.
جای تعجب نیست که اشغال یک موقعیت مشترک در انتهای لیست بسیار راحت و هوشمندانه است. به نظر نمی رسد مصرف کنندگان از مد “آنچه می خواهید بپوشید” استقبال می کنند، اما آنها می دانند که مد هوشمند لزوما یک نیاز روزمره نیست، به ویژه برای کسانی که ممکن است در خدمات مشتری کار نکنند.
برای کسانی که عاقلانه انتخاب می کنند – من مجاز به پوشیدن شلوار جین، تی شرت و غیره نیستم. بیش از 41 درصد از این پاسخ دهندگان 35 سال و بالاتر هستند.
کسب و کار هوشمند جایگاه سوم را با بسیاری از صنایع از امور مالی گرفته تا آموزش و پرورش که کارکنان را ملزم به پوشیدن لباس مناسب برای شغل خود می کند، به خود اختصاص داده است.

اگرچه زمان تغییر کرده است، به نظر می رسد برخی از صنایع باید در پوشاک خود هوشمندانه بمانند. یونیفرم‌ها همیشه روی زمین راحت هستند و مخصوص صنایع خاصی هستند، همانطور که قبلا دیده‌ایم، مانند مراقبت‌های بهداشتی و تولید.

سر کار چی میپوشی؟

ما از پاسخ دهندگان نظرسنجی خود خواستیم آنچه را که مجاز به پوشیدن در کمد لباس خود نیستند به اشتراک بگذارند.

• لباس، دامن، لباس و/یا شورت – 30%
• جلیقه و/یا تاپ برش – 29 درصد.
• روکش های آشکار، شفاف و یا کم برش – 29%
• شلوار جین پاره – 27%
• تی شرت بند و/یا تصویر بزرگ – 24%
• شلوار لی – 23%
دونده – 23٪
• شورت – 23 %
• کفش باز، صندل و دمپایی: 22%
• کلاه یا کلاه – 19٪
• لباس‌های فعال (لگ‌های ساق، تاپ فوتبال، شورت دوچرخه‌سواری) – 18٪
• لباس با آرم (نایک، آدیداس و غیره) – 16٪
• هود و یا جامپر – 14٪
• اقلام طراح – 14%
• Crocs، Uggs، پمپ و یا کفش های برزنتی – 11٪
• پاشنه – 5%
• جواهرات (اعلامیه، انگشتر، حلقه های بزرگ) – 4%

نتایج نشان می دهد که فروتنی بزرگترین رقیب کارفرمایان است. 3 تای بالا دامن های کوتاه، لباس، لباس بازی، شورت، جلیقه، باز، گشاد یا شورت هستند.

مسلماً این فقط در مورد کارمندان زن صدق می کند و بحث های زیادی را در ماه های تابستان ایجاد کرده است. زمانی که جلیقه هنگام پوشیدن به درستی جا می شود.
اقلام معمولی از جمله شلوار جین پاره، تی شرت های گرافیکی، ساق پا و دویدن در خط مشی کد لباس پاسخگوی ما محبوب هستند.

اغلب این بحث وجود دارد که شلوارهای شلواری و ساق شلواری چاپ شده را می توان در صورت پوشیدن مناسب مناسب دانست، اما آیا لباس های جین و سالن کمی دور هستند؟

جالب اینجاست که 22 درصد از پاسخ دهندگان به اشتراک گذاشتند که نمی توانند با کفش در بسته یا بسته کار کنند.

برای برخی از محل‌های کار، این ممکن است به دلایل بهداشتی و ایمنی هنگام بلند کردن یا جابجایی اشیاء یا ورود به کارخانه یا انبار باشد، اما آیا این کد لباس بیش از حد از بین رفته است؟ برای کسانی که در ادارات یا محل های کاری کم خطر کار می کنند، کفش ها ممکن است به تشخیص خود برای محافظت مناسب در نظر گرفته شوند.
اما کارفرمایان نگران چه چیزی نیستند؟ به نظر می رسد سلیقه شما در جواهرات تنها 4 درصد است. نتیجه نهایی – کارفرمایان علاقه ای به کار پلیس ندارند. همین امر در مورد کفش هایی که باز نیستند نیز صدق می کند. 5% پاشنه و 11% کروک، اوگ، چکمه و کفش بوم برای برخی از کارفرمایان پاسخ دهندگان ما خوب است.
شاید نتوانید در تابستان امسال یک جلیقه و صندل های زیبا برای کار بپوشید، اما می توانید با کروک و گوشواره های حلقه ای بزرگ کنار بیایید، اگر این کار شما بیشتر است.

کد لباس شامل چه مواردی می شود؟

به غیر از انتخاب آشکار لباس، از پاسخ دهندگان نیز پرسیدیم که کارفرمای آنها چه چیز دیگری را در کد لباس بیان می کند یا اعمال می کند.

40٪ به اشتراک گذاشتند که دستورالعمل های بهداشت شخصی و یا مراقبت بخشی از کد لباس آنها است. این واقعاً تعجب آور نیست، اما ما را به تعجب وا می دارد که آیا 60 درصد از کارفرمایان اهمیتی نمی دهند یا چیزی در مورد کارمندانی که ممکن است این یکی را برآورده نکنند، نمی گویند.
به دنبال آن محدودیت خالکوبی و/یا سوراخ کردن با 36 درصد آرا انجام شد. حتی در سال 2023، داشتن کمی جوهر بدن یا سوراخ کردن گوش یا بینی یا هر چیز دیگری که در محل کار غیرقابل قبول است، هنوز معمول به نظر می رسد. آیا کسی باید بر اساس توانایی او در انجام کار و ترجیحش برای اصلاح بدن شخصی قضاوت شود؟
جالب توجه است، بسیاری از پاسخ دهندگان همچنین به اشتراک گذاشتند که محدودیت‌هایی در مورد ناخن‌های مصنوعی و/یا لاک ناخن، ژل و اکریلیک (35%)، محدودیت در رنگ، مدل و/یا مراقبت از مو (28%) و محدودیت‌هایی در آرایش و/یا برنزه مصنوعی وجود دارد. (23%). بخشی از کد لباس آنها برای کسانی که در صنایعی مانند مهمان‌نوازی و مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کنند، این ممکن است قابل درک باشد، زیرا اجازه دهید با آن روبرو شویم: هیچ‌کس یک مژه مصنوعی در فاهیتای خود نمی‌خواهد.
در انتهای لیست، ایمنی و امنیت قرار داشت. PPE (ماسک، عینک، فولاد تا چکمه، بزرگراه ها) 22 درصد آرا و برچسب های نام، تسمه ها، نشان ها و شناسه ها با تنها 4 درصد به دست آوردند.

بمان یا بکش، بازی مد در محل کار

اکنون که می دانیم پاسخ دهندگان باید چه چیزی را به عنوان بخشی از کد لباس خود بپوشند یا نپوشند، می خواهیم بدانیم که آیا موافق هستند یا خیر. ما از پاسخ دهندگان خواستیم نظرات خود را در مورد کدهای لباس و اینکه آیا باید بمانند، استراحت کنند یا به طور کلی آنها را کنار بگذارند، به اشتراک بگذارند.
من آنها را دوست دارم اما فکر می کنم آنها می توانند انعطاف پذیر / شلخته باشند، آنها با 30٪ آرا محبوب ترین انتخاب بودند.
بعد از آن من از کدهای لباس خوشم نمی آید و 29 درصد را دوست ندارم.
من آنها را دوست دارم، آنها مطمئن می شوند که کارمندان باهوش به نظر می رسند و با 20 درصد آرا سوم می شوند.
من آنها را دوست ندارم، اما فکر می کنم برخی از موقعیت ها دارای شماره لباس های خاصی هستند که 17 درصد از آرا را خواهند داشت.

آنها را نابود کن! هر کس باید بتواند هر چه می خواهد بپوشد که تنها 4 درصد آرا است.
جای تعجب نیست که 52 درصد از کسانی که رای داده اند من آنها را دوست دارم، اما فکر می کنند که می توانند انعطاف پذیرتر/سخت تر باشند، زن هستند. خانم‌ها از پیروی از یک کد لباس خوشحال هستند، اما می‌خواهند در لباس‌هایی که می‌توانند بپوشند انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشند. در مقایسه با 59 درصد از مردانی که می خواهند قوانین لباس را به طور کامل لغو کنند.
به کسانی که به لغو آنها رای دادند! همه باید بتوانند آنچه را که می خواهند بپوشند: 77 درصد زیر 35 سال سن داشتند. من آنها را دوست دارم، کارمندان را باهوش نگه دارید، جایی که 33٪، یک سوم پاسخ دهندگان بالای 35 سال سن داشتند.


لباس فرم می پوشی؟

50٪ از پاسخ دهندگان به اشتراک گذاشتند که کارفرمای آنها لباس اختیاری / گزینه ای برای خرید لباس کار مارک دار ارائه می دهد.
30 درصد به اشتراک گذاشتند که از لباس کار مالیات دریافت کردند.

22٪ لباس های خود را به صورت رایگان دریافت می کنند و 19٪ از لباس پوشیدن یا جمعه های غیر رسمی لذت می برند.

مردم چقدر برای لباس کار هزینه می کنند؟

بین هزینه‌های زندگی و بسیاری از ما که هنوز در خانه کار می‌کنیم، از پاسخ‌دهندگان خود خواستیم که سالانه چقدر برای لباس کار هزینه می‌کنند.
20 تا 50 پوند با 27 درصد آرا، محبوب ترین مبلغی بود که برای خرید لباس کار خرج می شد. در مرحله بعد، 26٪ بین 50 تا 100 پوند خرج کردند.
19 درصد لباس کار رایگان می گیرند، 12 درصد بین 11 تا 20 پوند خرج می کنند و 10 درصد هیچ هزینه ای نمی کنند.
تنها 7 درصد آرا 100 تا 150 پوند بود. آیا هزینه های زندگی ما را مجبور کرد به قیمت لباس کار کمربندمان را ببندیم؟

چه کسی بیشتر برای لباس کار هزینه می کند؟

با نگاهی به سن، 22 درصد از افراد 45-55 ساله فقط 0-20 پوند در سال خرج می کنند در حالی که 41 درصد از افراد 18-24 ساله و 27 درصد از افراد 25-34 ساله که تمایل بیشتری به خرج کردن بین 50 تا £ دارند. 100. هر چه سن شما بیشتر باشد، احتمال اینکه برای لباسی که سر کار می پوشید کمتر خرج کنید بیشتر می شود. شاید به این دلیل که درآمد قابل تصرف باید در جای دیگری هزینه شود، مانند مراقبت از کودک یا سایر نیازهای خانواده.
«هیچ خرج نمی‌کنم» به رای کارکنان بهداشتی داده شد که البته پزشکان، پرستاران، مراقبان، ماماها با لباس فرم می‌آیند و مجبور نیستند برای لباس کار هزینه کنند.
0 تا 20 پوند در میان کسانی که در امور مالی و بیمه بودند که می توانستند با خرید گاه به گاه یک پیراهن جدید، کت و شلوار محکمی پیدا کنند که بتواند سال ها دوام بیاورد، محبوب بود.
خرج کردن 20 تا 50 پوند در بین کسانی که در صنعت تولید هستند رایج است. که ممکن است شامل تجهیزات ایمنی، هزینه اضافی یونیفرم یا مواردی مانند بخاری برای شرایط نگهداری سرد باشد
50 تا 100 پوند برای بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی خرج می شود و این افراد اغلب در مشتریان، دفاتر و محتوای آنلاین ظاهر می شوند. ظاهری باهوش و شیک هزینه دارد.
100 تا 150 پوند به عنوان بهترین افراد در صنعت خلاقیت، هنر و طراحی انتخاب می‌شوند، که در نمایشگاه‌های تجاری ظاهر می‌شوند و در رسانه‌های اجتماعی پست می‌کنند و فراتر از آن، این افراد می‌خواهند مطمئن شوند که به خوبی هنر خود به نظر می‌رسند.
من لباس کارم را به صورت رایگان دریافت می کنم که برای آموزش بیشتر محبوب بود برخی از مدارس لباس کار را می پذیرند یا اگر در برخی مهدکودک ها یا مدارس SEN کار می کنید اغلب لباس کار ارائه می شود.

متاسفم، اما شما نمی توانید آن را بپوشید!

آخرین چیزی که از پاسخ دهندگان پرسیدیم این بود که آیا تا به حال لباس مورد بررسی را تحت خط مشی کد لباس انتخاب کرده اند یا خیر.
30 درصد از پاسخ دهندگان ما اعتراف کردند که تحت پوشش کد لباس هستند و در نتیجه دیگر هرگز این لباس را نپوشیدند.
با نگاه دقیق‌تر به نقش جنسیت در کدهای لباس، متوجه شدیم که تقریباً از هر 5 مرد، 1 نفر در پاسخ به این سوال که آیا تا به حال کدگذاری شده‌اند یا خیر، پاسخ منفی می‌دهند، در حالی که بیش از 2 نفر از هر 5 زن پاسخ مثبت دادند. این زنان همچنین گزارش دادند که کارفرمای آنها از آنها خواسته بود لباس خود را عوض کنند و/یا بپوشانند.
برای مردانی که لباس می پوشند، 12 درصد می گویند که به پوشیدن آن لباس ها ادامه می دهند زیرا موافق نیستند.
ویکی راسل، سرپرست تیم تجربی در InstantPrint، در مورد این یافته ها اظهار نظر کرد:
“کد لباس یک راه عالی برای کارفرمایان است تا مطمئن شوند تیم آنها هوشمند به نظر می رسد و کسب و کار را به بهترین شکل ممکن نشان می دهد. ما انتظارات و دستورالعمل های واضحی را برای تیم خود تعیین می کنیم که به آنها اجازه می دهد سلیقه و شخصیت خود را به شیوه ای حرفه ای نشان دهند.” ”

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *