هر آنچه که باید در مورد این جنبه مهم برندسازی بدانید

وقتی صحبت از برندسازی می شود، آنچه می بینید همان چیزی است که به دست می آورید. حداقل این احساسی است که مشتریان بالقوه خواهند داشت.

آنها هیچ دلیلی نخواهند داشت که به برندی که از نظر بصری غیرقابل توجه است، از شک و تردید بهره مند شوند. کسب چنین اعتمادی به برند بستگی دارد. در برندسازی، «آنچه می‌بینید» هویت بصری یک برند است.
هویت بصری نحوه شکل دادن به ادراک و ایجاد تصور از طریق عناصر قابل مشاهده برندتان است. تصاویر شکل قدرتمندی از ارتباط هستند، به خصوص که با کلمات مرتبط نیستند. آنها در سطح اولیه و احساسی صحبت می کنند و بنابراین قانع کننده تر هستند.

به عنوان مثال، نظرسنجی 99designs توسط ویستا نشان داد که اکثریت (84٪) صاحبان مشاغل کوچک معتقدند که برندسازی بصری به جذب مشتریان جدید کمک می کند و 88٪ معتقدند که به ایجاد اعتماد مشتری کمک می کند.

علاوه بر این، 78٪ دریافتند که نام تجاری بصری به طور قابل توجهی به افزایش درآمد کمک می کند. اما با قدرت ارتباطی زیاد، مسئولیت بزرگی به همراه دارد: شما می خواهید بیشتر مراقب باشید تا پیام اشتباهی ارسال نکنید.


برای اطمینان از اینکه تصاویر شما آنطور که باید ارتباط برقرار می کنند، ما این راهنما را برای همه چیزهای هویت بصری گردآوری کرده ایم – تا پایان شما آماده خواهید بود که یکی را ایجاد کنید که توجه مشتریان را جلب کند
.

مطالب

·        تشخیص بصری چیست؟

·        عناصر هویت بصری

·        طراحی گرافیک چگونه هویت بصری را پیاده سازی می کند

·        چگونه یک هویت بصری برجسته طراحی کنیم

o       هویت خود را مشخص کنید

o       عناصر طراحی را یاد بگیرید

o       یک داستان جذاب بگویید

o       سادگی را هدف بگیرید

o       ایجاد تعادل در یکپارچگی و تمایز

o       بدانید چه زمانی عقب نشینی کنید و چه زمانی برجسته شوید

o       طراحی متوسط


آیا تشخیص بصری دارید؟

هویت بصری شامل تمام تصاویر و اطلاعات گرافیکی است که برند را مشخص می کند و آن را از دیگران متمایز می کند. به عبارت دیگر، همه چیزهایی را که مشتریان می توانند به صورت فیزیکی ببینند، از لوگو گرفته تا حافظه داخلی، توصیف می کند.

اغلب، هویت بصری با توسعه یک راهنمای سبک برند خاتمه می‌یابد، که دستورالعمل‌های ثابتی را در مورد نحوه نمایش بصری برند در همه زمان‌ها و همیشه ارائه می‌دهد.
هدف از هویت بصری
:

 

·        برای ایجاد یک اثر عاطفی در مخاطب

·        برای اطلاع بینندگان در مورد ماهیت برند و خدمات/محصولاتی که ارائه می دهد

·        برای یکی کردن بسیاری از جنبه های مختلف یک کسب و کار از طریق تصاویر بصری سازگار


ظاهر و هویت برند
هویت بصری به طور جدایی ناپذیری با هویت برند مرتبط است.

از یک سو، هویت برند بیانی جامع از هر چیزی است که یک برند را به آنچه هست می‌سازد. این شامل هویت بصری همراه با عناصر غیر بصری مانند صدای برند، دستورالعمل‌های ویرایش کپی، بیانیه ماموریت، ارزش‌های اصلی و غیره است.

در عین حال، هویت بصری یک رشته جداگانه است که شامل فرآیند فکری و رویکرد متفاوتی به هویت برند به عنوان یک کل است. اگرچه برخی از همپوشانی ها وجود دارد، اغلب وظایف مختلفی در هر یک وجود دارد. هویت برند توسط بازاریابان نظارت می شود و هویت بصری شامل طراحان و مدیران خلاق می شود.
به طور خلاصه، هویت برند توصیف می‌کند که برند در درون چه کسی است، در حالی که هویت بصری نشان می‌دهد که برند در بیرون چه کسی است
.

عناصر هویت بصری

باور بصری اساساً یک زبان بصری نمادین است و بنابراین محتوای آن مانند کلمات است. این عناصر هستند که به پیام رسان در ایجاد معنا کمک می کنند.در اینجا به این چیزهای مختلف که برای ایجاد معنای فیزیکی در کنار هم قرار می گیرند نگاه می کنیم.


گرافیک

گرافیک، در زمینه یک ویژگی بصری، دارایی های تصویر ترسیم شده یا رندر شده هستند. آنها می توانند به سادگی شکل و فرم باشند – به یک آجر لگو یا یک بطری کوکاکولا و اینکه چگونه این شبح های متمایز برند آنها را تعریف می کنند نگاه کنید.

یا می‌توانند پیچیده‌تر باشند، مانند آرم‌ها، نمادها، یا حتی تصاویر یا انیمیشن‌ها در مقیاس کامل.


تایپوگرافی

تایپوگرافی شکل یا سبک متنی است که در برند خود استفاده می کنید. انواع مختلفی از فونت ها وجود دارد و هر کدام می توانند تأثیر متفاوتی بر بیننده داشته باشند، از جمله سطح متفاوتی از خوانایی.

برای اهداف هویت بصری، باید نشانه‌های نقطه‌گذاری را در لوگو، فونت سرصفحه و فونت بدنه خود در نظر بگیرید (که باید تا حد امکان قابل خواندن باشد).

پالت رنگ

رنگ برای تعریف برند از طریق یک رنگ، رنگ و رنگ خاص استفاده می شود (بیش از سه رنگ توصیه نمی شود). این بدان معناست که این برند به جای رنگ قرمز یا سبز از فوم شیراز و دریا استفاده می کند.

هنگامی که رنگ به درستی استفاده شود، می تواند قوی ترین احساسات را در بیننده ایجاد کند.
اگرچه پالت رنگ اغلب با لوگو شروع می شود، اما این رنگ ها باید برای همه مواد برندسازی مجددا استفاده شوند.

طراحان معمولاً می خواهند یک رنگ اصلی (رنگ اصلی برند شما)، یک رنگ ثانویه (استفاده شده در پس زمینه) و یک رنگ برجسته (برای کنتراست در دارایی هایی مانند دکمه های CTA) را مشخص کنند.

به یاد داشته باشید که عدم وجود رنگ هایی مانند سیاه و سفید نیز یک انتخاب رنگ کاملاً معتبر است.

تصویرسازی

هر ناشر را توصیف می کند که به عنوان “تصویر” زنده نام تجاری در محتوای عکس و ویدیو و تبلیغات عمل می کند.

وقتی صحبت از هویت بصری به میان می آید، طراحان فقط باید تصاویری تولید کنند که شخصیت برند و مهمتر از همه مشتریان آن را به بهترین شکل نشان دهد.
تصاویر مرتبط‌ترین عنصر برای مخاطب هدف هستند زیرا مردم با چهره‌ها همدلی می‌کنند و طبیعتاً می‌خواهند خود را در برندهایی که مصرف می‌کنند ببینند.

این به این معنی است که، برای مثال، دستورالعمل‌هایی در مورد اینکه آیا هر تصویر یا ویدیویی باید به‌عنوان شرکتی خوانده شود یا به مردم عادی نشان داده شود، بسته به اینکه کدام تصویر بصری ایجاد شود.
قرار است در مورد آن صحبت شود
.

دارایی های فیزیکی برند

دارایی های فیزیکی اشیای مادی هستند که به هویت بصری برند کمک می کنند. به بیان دقیق، این ممکن است در مورد برندهایی که حضور فیزیکی ندارند صدق کند و ماهیت این دارایی ها حتی در شرکت هایی که حضور فیزیکی دارند نیز متفاوت خواهد بود.

اما از آنجایی که یک عنصر مهم هویت بصری برای برندهای فیزیکی است، ارزش بررسی دارد.
دارایی‌های فیزیکی می‌تواند شامل چیدمان و طراحی فروشگاه (فکر کنید همه فروشگاه‌های اپل با فضای داخلی سفید و پنجره‌های شیشه‌ای چگونه به نظر می‌رسند)، یونیفرم‌هایی که کارمندان رو به مشتری می‌پوشند، و ظروف، کارد و چنگال و سفره‌های مورد استفاده در رستوران‌ها.

همه آنها پیامی را به مصرف کنندگان ارسال می کنند، از جمله عدم ثبات.

طراحی گرافیک چگونه هویت بصری را اعمال می کند

طراحی گرافیک فرآیندی است که عناصر بصری را می گیرد و آنها را به یک هویت بصری منسجم تبدیل می کند.

موارد زیر نمونه‌های رایجی هستند که در آن یک نام تجاری تصاویری را ایجاد می‌کند، که در آن طراحی گرافیکی به عنوان یک نقشه راه برای ثابت نگه داشتن آنها و همچنین از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر عمل می‌کند.

لوگو یک ویژگی برند است

طراحی لوگو و برند در قلب ایجاد هویت بصری است. لوگو مهمترین نماد برای یک برند است و انتخاب های زیادی از گرافیک، رنگ و تایپوگرافی نشان دهنده هویت بصری آینده است.

این دسته همچنین شامل عناصر شناسایی مانند کارت‌های ویزیت، سربرگ‌ها و آواتارهای اجتماعی/تصاویر جلد می‌شود که هدف در درجه اول شناسایی برند است.

تجارت و تبلیغات

تبلیغات جایی است که شرکت ها فعالانه از تصاویر خود برای دستیابی به مشتریان استفاده می کنند. این می تواند به شکل بروشور، بروشور، بیلبورد، تبلیغات تلویزیونی/مجله/بنر و موارد دیگر باشد.

از آنجایی که مصرف کنندگان به ندرت دنبال تبلیغات می گردند، عناصر بصری باید برند را شناسایی کنند و در عین حال آنچه را که می توانند برای الهام بخشیدن، سرگرم کردن و متقاعد کردن بینندگان انجام دهند.

طراحی وب و دیجیتال

طراحی دیجیتال فضایی است که مشتریان با هویت بصری شما ارتباط مستقیم دارند. این عناصر هویت بصری اغلب از طریق تصاویر قهرمان یا وب‌سایت، طرح‌ها و طرح‌های رنگی رابط، محتوای رسانه‌های اجتماعی، انیمیشن‌ها، نمادها، دکمه‌ها و موارد دیگر بیان می‌شوند.

از آنجایی که ابزارهای دیجیتال برای استفاده ساخته شده اند، هویت بصری در اینجا باید به طور یکپارچه به کاربر کمک کند تا کار خود را تکمیل کند.


چگونه یک هویت بصری برجسته طراحی کنیم
هویت برند خود را مشخص کنید


هویت برند شما باید نمایشگر را هدایت کند، نه برعکس. به هر حال، دیدگاه‌های شما برای نشان دادن اینکه شما چه کسی هستید، منطقی است که ابتدا بفهمید در مورد چه چیزی هستید
.
در حالی که نیازی به دانستن همه چیز در مورد برند خود ندارید (چون برندها می توانند و باید در طول زمان تغییر کنند)، در مورد اصول استراتژی خود تصمیم بگیرید: ماموریت شما چیست؟ ارزش های شما چیست؟ برند شما چگونه به مردم کمک می کند؟ مشتری شما کیست؟ روش ارتباطی چیست؟

سؤالاتی مانند اینها و بسیاری دیگر به شما کمک می کند تا برند خود را به عنوان یک شخص ببینید، اگر یک شخص واقعی بودند، چگونه ظاهر و ظاهری داشتند.

دیدن نام تجاری خود به عنوان یک شخص، تشخیص اینکه کدام یک از جلوه های بصری “مناسب” هستند و کدام نه در هنگام ایجاد هویت بصری بسیار آسان تر می شود.

با عناصر طراحی آشنا شوید.

برای ایجاد هویت بصری که با مردم طنین انداز شود، ابتدا باید با نحوه صحبت کردن تصاویر آشنا شوید. اینجاست که طراحی گرافیک اهمیت پیدا می کند. به همین دلیل به آن «ارتباط بصری» می گویند.
بسته به نحوه اجرای آنها، هر یک از 6 عنصر طراحی دارای تداعی های داخلی هستند که مشتریان خواهند داشت و تنها تعداد معدودی برای برند خاص شما مناسب خواهند بود.

به عنوان مثال، برخی از فونت های برند ممکن است قدیمی در نظر گرفته شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مدرن در نظر گرفته شوند. برخی از معانی رنگ ها هیجان را منتقل می کنند در حالی که برخی دیگر سردی را منتقل می کنند.

طراحی گرافیک در نهایت یک ابزار بیان بصری است و یک ابزار فقط به اندازه کاربرش قدرتمند است. اگر بدانید چگونه از آن استفاده کنید، می تواند زندگی شما را آسان تر کند، یا اگر ندانید می تواند خطرناک باشد.

یک داستان جذاب بگویید

در حالی که طراحی گرافیک برای انتقال ایده‌ها به صورت بصری مفید است، این ایده‌ها باید کنار هم جمع شوند تا داستانی قانع‌کننده درباره برند شما بیان کنند. بصری ها قدرت جلب توجه را دارند، اما داستان ها قدرت جذب مردم را دارند.

آن‌ها ریشه‌های افراد ضعیف را می‌گیرند، شرور را تحقیر می‌کنند و ریشه قهرمان را دارند.
داستان های خوب بر اساس شخصیت ها و درگیری ها ساخته شده اند. تصمیم بگیرید که قهرمان شما کیست و به او مانعی بدهید تا بر آن غلبه کند: مشتریان شما و نقاط دردناک آنها یا سر و صدای برندهای دیگر که کسب و کار شما و نیازهای آنها را نادیده می گیرند
.
برای مثال، بیایید به لوگوی
My Green Heroes Ezanova نگاه کنیم. سایه سبز حس طبیعت را تداعی می کند و سبک هندسی برگ ها (در کنار عکاسی با آیفون) نشان می دهد که فناوری در هسته اصلی این برند قرار دارد.

با این حال، نحوه چیدمان آرم به صورت عمودی و انتقال رنگ ها از تیره به روشن، از بالا رفتن از تخریب محیط زیست خبر می دهد. عکس های افراد مدرن که با افتخار کت و شلوار پوشیده اند، شخصیت ما را آماده عمل نشان می دهد.
مهم‌تر از همه، هویت بصری شما باید از محبوب‌ترین قانون داستان‌گویی پیروی کند: نمایش، نگو
.

سادگی را هدف بگیرید

بدیهی است که پیام‌ها، ایده‌ها و داستان‌های زیادی وجود دارد که پس‌زمینه شما می‌تواند ارتباط برقرار کند. گزینه های متعدد می تواند هم یک برکت و هم یک نفرین باشد.
برای جلوگیری از سردرگمی، بهتر است هر بار روی یک پیام تمرکز کنید. مصرف کنندگان اطلاعات بصری را در چند ثانیه دریافت خواهند کرد و اگر فعالانه برند شما را جستجو کنند، به سرعت دریافت خواهند کرد
.
تنها زمان محدودی برای تأثیرگذاری وجود دارد، بنابراین مهم‌ترین خط را انتخاب کنید و روی تصاویر خود تمرکز کنید.

در مورد طرح ایسوک، پیام یک وعده صلح است که توسط همه عناصر قابل مشاهده پشتیبانی می شوداز یک آبی آرامش بخش، تا یک عکس مراقبه، تا تراز مرکزی.

متعادل کردن سازگاری با کنتراست

با توجه به مقدار زیادی وثیقه برند که در طول سال‌ها فعالیت جمع می‌شود، هویت بصری ناگزیر دارای بخش‌های متحرک بسیاری خواهد بود.

چالش این است که هر عنصر بصری را بدون در نظر گرفتن هدف یا رسانه خاص، گویی بخشی از همان برند است. در این مورد، داشتن دستورالعمل‌های مستند به سبک برند مهم است.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *