چاپ پرچم ها برای برگذاری و یا حتی تبلیغات مجالس عالی به نظر می رسد چرا که به کسب و کارها و یا ذینفعان مجالس کمک می کند تا بیشتر دیده شوند و طبیعتا درآمد بیشتری هم از وقایع مختلف داشته باشند. پرچم ها ، تزئیناتی عالی برای جشن ها و انواع مراسم هستند و می توانند به مدارس و تیم های ورزشی کمک کنند تا روحیه خود را بیشتر حفظ کنند ! با پیشرفت فناوری ، چاپ پرچم ها در حال حاضر آسان تر و سریعتر شده است و با این وجود چاپ طرح های سفارشی ، به ویژه برای تبلیغات ، با کیفیت بیشتری دنبال می شود. در ادامه این مطلب ازچاپ بهار به چاپ پرچم و انواع روش های ساخت آن می پردازیم.

تاریخچه پرچم

در عهد قدیم، علائم یا نشانه های میدانی در جنگ مورد استفاده قرار گرفت که می تواند به عنوان “پرچم” طبقه بندی شود. نمونه هایی از جمله Derafsh Kaviani جنگ ساسانی،  لژیونهای رومی مانند عقاب Legion X آگوستوس سزار و یا استاندارد اژدها  برای سارمتی ها است.

در طول قرون وسطی ، پرچم ها به طور عمده به عنوان یک نماد عریض در نبرد استفاده می شد، که به راحتی باعث شناسایی یک شوالیه می شد نسبت به طرحی که روی سپر نقاشی می شد. در دوره قرون وسطایی و به طور چشمگیری ، ایالت ها و محله های شهر مانند کنفدراسیون قدیمی سوئیس شروه به استفاده از پرچم ها به عنوان نشانه های محلی و کشوری کردند.

در دوران اوج دریانوردی، در اوایل قرن بیست و یکم، کشتی ها مجبوربه استفاده از پرچم ها برای تعیین ملیت خود بود؛ این پرچم ها در نهایت به پرچم های ملی و پرچم های دریایی امروز تبدیل شدند. پرچم ها همچنین به عنوان ابزار ترجیحی ارتباطات در دریا تبدیل شده و سیستم های مختلفی از سیگنال های پرچم را ایجاد می کنند.

استفاده از پرچم های غیر نظامی یا دریایی تنها با ظهور احساسات ناسیونالیستی از پایان قرن ۱۸ شروع می شود؛ اولین پرچم های ملی به آن دوره می رسند و در طول قرن نوزدهم هر دولتی مستقلا یک پرچم را به عنوان پرچم ملی خود معرفی کرد .

پرچمهای تبلیغاتی

امروزه چاپ پرچم تبدیل به یک عنصر هویت بخش به شرکت ها و سازمان های بزرگ شده است . امروزه پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز را در همه مکان های تجاری و اداری را می توان پیدا کرد. به نوعی همان گونه که پرچم هر کشور برای مردم آن قابل احترام است پرچم هر سازمان نیز تبدیل به بخشی از هویت آن شده و برای آن مجموعه مهم و قابل احترام است .
تنوع در تولید انواع پرچم باعث استفاده بیشتر از این محصول شده به نوعی که همچون بج سینه پرچم نیز می رود به نوعی از اقلام ست های اداری همچون کارت ویزیت و.. محسوب شود و استفاده از آن در تمام مجموعه ها رایج گردد.

جنس پرچم تبلیغاتی

پارچه‌ها از تنوع ویژه‌ای در طرح، رنگ و جنس برخوردار هستند. این ویژگی باعث شده است تا بتوان از پارچه‌های متنوعی برای دوخت پرچم استفاده کرد. پارچه‌هایی از جنس ساتن و جیر برای ساخت پرچم تبلیغاتی مناسب هستند. پارچه ساتن در رنگ‌های مختلف و به صورت مات و براق در ساخت پرچم استفاده می‌شود. البته از کاغذ و پارچه بنری هم برای تولید پرچم‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود که تمامی جنس‌ها به سلیقه مشتری انتخاب می‌شود. پایه‌هایی که برای پرچم تبلیغاتی استفاده می‌شود از جنس استیل، برنج و سنگی است و معمولا از پایه خورشیدی و پنجه شیری که نوعی پایه برنج هستند، برای ایستادگی پرچم اهتزاز استفاده می‌شوند.

چاپ پرچم به صورت صفحه ایی

یکی از گزینه هایی که می توانید برای چاپ پرچم خود از آن استفاده کنید ، چاپ پرچم به صورت صفحه ایی می باشد. در این روش از الگوهای قرار داده شده بر روی صفحه ابریشم که از قبل رنگ آمیزی شده است ، استفاده می شود. مزیت استفاده از این روش در تولیدات انبوه بیشتر به چشم می آید ، چراکه ساخت پرچم های سفارشی با تعداد زیاد را آسان می کند. همچنین با استفاده از این روش می توان جلوه هایی خاص به همراه رنگهای متفاوت بر روی پرچم ها ایجاد کرد. ناگفته نماند که حجم رنگها و جوهرها در اندازه مطلوبی مورد استفاده قرار می گیرند و از دوام آن ها اطمینان حاصل می شود.

یکی دیگر از ویژگی های روش چاپ پرچم صفحه ایی ، قابلیت چاپ به صورت خودکار یا دستی است که این موضوع آن باعث می شود که طرح های با کیفیت با کمترین ابزارآلات خلق شوند. بنابراین همانطور که قبل تر هم اشاره کردیم ، این روش برای تولید انبوه و انجام سفارشات عمده چاپ پرچم مناسب تر می باشد. اما مانند هر روشی ، این روش هم نکته منفی دارد که در مورد استفاده از رنگ ها است و هرچه رنگهای بیشتری برای تولید پرچم استفاده شود ، هزینه کلی ساخت پرچم بیشتر خواهد بود.

چاپ پرچم رومیزی

اگر می خواهید که اقتدار شرکت، سازمان، گروه و یا کشور خود را به همگان نشان دهید می‌توانید از پرچم های رومیزی برای این منظور استفاده نمایید. البته قرار دادن پرچم های رومیزی بر روی میز های سالن های همایش و مراسمات یک درخشش خاص را به این گونه مراسم ها القا کرده و حس اعتماد بالایی را در افرادی که قرار است به شما اعتماد کنند ایجاد می نماید. قرار دادن پرچم با لوگو شرکت مربوطه بر روی میز یک زیبایی خاصی را به محیط کاری شما القا خواهد کرد. از پارچه های متفاوتی می توان برای چاپ کردن طرح های مورد نظر بر روی پرچم رومیزی استفاده کرد اما معمولاً از پارچه های ساتن مات و یا براق برای چاپ پرچم این منظور استفاده می شود. دیدن پرچم واحد مربوطه به طور ناخودآگاه در افراد آن اقتدار و بزرگی شرکت را انعکاس می کند. برای اقتدار بخشیدن به کسب و کارتان بهتر است که در مکان‌های عمومی و نمایشگاه ها از چاپ کردن برند و لوگو بر روی پرچم حتما استفاده نمایید. پس از تولید پرچم های رومیزی می توان آنها را بر روی پایه های سنگی و یا پایه های فلزی قرارداد. چاپ لوگو بر روی ساتن مات رنگ ها را کاملاً شفاف و زیبا نشان می‌دهد پرچم رومیزی باید در ابعاد خاصی چاپ گردد معمولاً پرچم ها را در اندازه ۲۰ در ۳۰ سانتی متر تولید می نمایند. شما می توانید لوگو خود را هم به صورت یک رو و هم به صورت دو رو بر روی پرچم چاپ نمایید. روش جدیدی که برای چاپ کردن پرچم رومیزی مورد استفاده شرکت های مختلف از جمله دنیای پرچم قرار گرفته است چاپ به صورت لیزری می باشد.

پرچم اهتزاز

پرچم اهتزاز از محصولاتی ویژه محیط‌های خارجی و بیرونی است. این محصول در دو مدل؛ پرچم اهتزاز افقی و پرچم اهتزاز عمودی تولید می‌گردد. چاپ پرچم مورد استفاده در این محصول چاپ سیلک، چاپ اسیدی و چاپ دیجیتال می‌باشد. پارچه مورد استفاده در پرچم اهتزاز ساتن بوده که به دلیل داشتن جلوه و وزن مناسب با باد ملایم شروع به حرکت خواهد کرد.

پرچم ساحلی

پرچم ساحلی یکی از موفق‌ترین نمونه‌های پرچم در زمینه تبلیغاتی می‌باشد. از این پرچم در ورودی‌ها و مراکز تجاری و صنعتی به طور گسترده استفاده میشود. ابعاد و دید عالی پرچم ساحلی موجب موفقیت آن در تبلیغات شده است. پرچم ساحلی در دو ابعاد 3 متری و 2 متری چاپ و تولید میگردد. پارچه مورد استفاده در تولید پرچم ساحلی راشل، ساتن تایوان میباشد. از مدل‌های این محصول میتوان به پرچم ساحلی گرانولی که با استقبال فراوان روبرو شده اشاره کرد. پایه پرچم این محصول شامل؛ پایه پرچم گرانولی، خارجی و ایرانی، آبی و شنی می‌باشد. هر کدام از این پایه پرچم‌ها دارای وزن و ابعاد متفاوت بوده که در مقاومت پرچم در برابر افتادگی بسیار تاثیر گذار است.

ویژگی ها و مزایای چاپ دیجیتال پرچم:

از چاپ دیجیتال پرچم؛ در صورتی که تعداد چاپ محدود باشد (كمتر از ۲۰ عدد) يا تعداد رنگ چاپ زياد باشد، و همچنين در مواردي كه طرح داراي ترام باشد (عكس يا نوشته ي كم رنگ در پس زمينه)، جهت توليد پرچم استفاده می شود.

  • در چاپ ديجيتال از جوهرهاي سابليميشن و كيفيت چاپ با دقت ۱۲۰۰ DPI استفاده ميشود. زیرا که اين رنگها قابل شستشو هستند و دوام زيادي دارند.
  • در اين نوع چاپ پرچم از پلاتري مخصوص استفاده مي شود. بدین معنی که، طرح کار را مستقيماً از كامپيوتر دريافت کرده و برای چاپ روي انواع پارچه استفاده میشود. پس از چاپ، پارچه وارد محفظه ي خشك كننده مي شود. و در نهایت بعد از خروج از محفظه پرچم آماده ي استفاده است.
  •  چاپ ديجيتال بر روی انواع پارچه هاي ساتن انجام مي شود چون ساتن در مقابل حرارت دستگاه پلاتر تغییر رنگ نخواهد داد. اما در پارچه هاي جير امكان چاپ ديجيتال وجود ندارد، چرا که پارچه هاي جير نسبت به حرارت حساس بوده و تغيير رنگ مي دهند. بنابراين پارچه های جیر براي چاپ ديجيتال مناسب نمي باشند.
  • چاپ پرچم برای مواردی از قبیل تيراژ بالا، تعداد رنگ كم، عدم محدوديت زمان و نياز به چاپ بر روي پارچه جير مناسب نیست. و بهترین گزینه ی چاپ برای موارد ذکر شده چاپ سیلک می باشد.

چاپ لیزری یا لمینت پرچم

چاپ پرچم به صورت لمینت جدیدترین روش چاپی است که توسط شرکت های تولیدکننده پرچم ارائه می شود. در این نوع چاپ، می توان پشت و روی پرچم در قالب تمپلیت و هم از وسط چاپ کرد.

پرچم های چاپ شده را می توان شست و تمیز کرد. شما می توانید خیلی راحت و بدون محدودیت هر نوع رنگی را روی پرچم چاپ کنید.

شما می توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را در وسط پرچم چاپ کنید، پرچم ها از قبل آماده و دوخته شده اند و چاپ در مدت یک روز کاری آماده شده و تحویل می شود.

 

virgool

irflag

tehranparcham

donyayeparcham

atlas-adv

barangco

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *