راهنمای کامل طراحی بروشور املاک و مستغلات

هنگام فروش ملک، برداشت اول همه چیز است. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای هر مشاور املاک این است که فهرست‌هایشان در یک بازار شلوغ برجسته شود.

برای جذب خریداران فهیم، باید هر ملک را در جذاب ترین حالت ارائه دهید. یک راه عالی برای نمایش لیست های خود از طریق بروشورهای بازاریابی املاک و مستغلات است.
اگر یک مشاور املاک و مستغلات هستید، بروشورهای مربوط به املاک موجود شما می تواند به شما کمک کند تا بازی خود را ارتقا دهید.

چرا یک بروشور با طراحی خوب می تواند در جلب توجه مشتریان بالقوه و ایجاد تأثیر ماندگار بسیار کمک کند. با عکس های زیبا و مشخصات ملک، خریداران بالقوه همه چیز مورد نیاز خود را در یک مکان دارند.
در اینجا دلیل موثر بودن بروشورهای املاک و همچنین برخی نکات طراحی بروشور املاک برای شروع کار است.


دفترچه املاک چیست؟

بروشور املاک و مستغلات یک ابزار بازاریابی چاپی است که دارایی ها را فهرست می کند. آنها معمولاً شامل عکس های ملک و همچنین توضیحات مفصلی از ویژگی های آن هستند.

همچنین شامل اطلاعات مهم در مورد موقعیت ملک، قیمت ها و سایر اطلاعات مهم است. بروشورها معمولاً روی کاغذ تیره و براق چاپ می شوند تا جذابیت بیشتری داشته باشند.

6 بروشور بهترین مزایای املاک و مستغلات

علاوه بر تاثیر اولیه ماندگار، دلایل زیادی برای استفاده از بروشور املاک و مستغلات در هنگام فهرست کردن ملک برای فروش وجود دارد.

در اینجا برخی از مزایای منحصر به فرد بازاریابی املاک و بروشورها آورده شده است.

 1. به عنوان یک ابزار بازاریابی قدرتمند عمل کنید

بروشورهای املاک و مستغلات راهی موثر برای اطلاع رسانی در مورد لیست املاک جدید شما هستند. آنها به عنوان یک جزء کلیدی از استراتژی بازاریابی کلی شما عمل می کنند و باعث افزایش دید برند و جذب خریداران احتمالی بیشتر می شوند.

همچنین می توان آن را به راحتی در رویدادهای خصوصی مانند خانه های باز یا گروه های شبکه املاک و مستغلات ارائه داد.

 1. دسترسی به اطلاعات را تسهیل می کند


بروشور املاک و مستغلات تمام اطلاعات مهم در مورد لیست شما را در یک مکان دارد.

خوانندگان می توانند توضیحات و عکس های ملک را در یک سند جمع و جور و آسان بخوانند. این امر باعث می‌شود آنها برنامه‌ریزی برای بازدید یا پیگیری حراج را آسان کنند.

 1. عناصر مهم ملک را نشان دهید

بروشورها جذاب ترین قسمت های ملک شما را به نمایش می گذارند. اگر خانه ای با حیاط خلوت، آشپزخانه سطح بالا یا زیرزمین تمام شده می فروشید.

بروشوری این ویژگی ها را با عکس ها و توضیحات زیبا به نمایش می گذارد.

خریداران عاشق داستانی در مورد یک خانه هستند و یک بروشور خانه با طراحی خوب می تواند به ایجاد یک داستان متقاعد کننده کمک کند که به آنها کمک کند آینده خود را تصور کنند.

 

 1. دید برند را افزایش می دهد

ساختن نامی برای خود در املاک و مستغلات جای تعجب ندارد. نمایندگان املاک می توانند از مواد تبلیغاتی برای افزایش آگاهی از برند و شهرت کلی خود در صنعت استفاده کنند.

لوگوی شما، مطالب تبلیغاتی شما، از جمله صفحات وب سایت و رسانه های اجتماعی، به همه کسانی که آنها را می خوانند، متوجه کسب و کار شما می شوند.

 1. مشارکت خریدار را تشویق می کند

پس از بازدید از خانه باز، خریداران بالقوه می توانند بروشور را برای بررسی به خانه ببرند. اگر علاقه مند به خرید خانه هستید، اطلاعات تماس شما به راحتی در دسترس است.

این به شما کمک می کند تا سرنخ های بیشتری دریافت کنید و با تشویق آنها به تماس سریع با شما در صورت تمایل، شانس خود را برای فروش افزایش دهید.

 1. افزایش علاقه ایجاد کنید

بروشورها همچنین روشی موثر برای ایجاد علاقه به املاک شما در جامعه شما هستند. مثلا، جعبه ای از بروشورها را در خارج از ملک خود یا در مناطق پر رفت و آمد قرار دهید.

تا مردم بتوانند هنگام عبور آنها را تحویل بگیرند. می توانید از خدمات پست مستقیم برای توزیع این بروشورها در منطقه خود استفاده کنید.

بروشور املاک و مستغلات باید شامل چه مواردی باشد؟

بروشور املاک شما باید حاوی تمام اطلاعاتی باشد که یک خریدار بالقوه برای ارزیابی ملک نیاز دارد. بروشور همچنین باید بر بهترین کیفیت ملک تأکید کند و اطلاعات تماس را برای تشویق خریداران ارائه دهد.
در اینجا یک چک لیست سریع از آنچه که هر بروشور املاک و مستغلات باید شامل شود آورده شده است:
شرح اموال – شامل شرح دقیقی از هر ملک باشد اندازه کلی و چیدمان، سبک معماری، قدمت ملک و سایر جزئیات مرتبط را ذکر کنید.
عکس های با کیفیت – زیبایی ملک را با عکس های باکیفیت از هر اتاق و فضای بیرونی به نمایش بگذارید.
پلان های طبقه – پلان های طبقه را اضافه کنید تا به خوانندگان نگاهی کامل به چیدمان ملک بدهید. پلان طبقات باید شامل ابعاد هر اتاق باشد.


اطلاعات قیمت – قیمت درخواستی ملک باید به طور برجسته نمایش داده شود.
جزئیات تماس – شامل شماره تلفن، آدرس ایمیل و هر گونه اطلاعات تماس مرتبط دیگر باشد.
نقشه موقعیت مکانی – همچنین می توانید یک نقشه کوچک از موقعیت مکانی دقیق ملک را برای کمک به خوانندگان جهت جهت دهی خود قرار دهید.

برای کمی لذت بیشتر، می‌توانید امکانات رفاهی اطراف مانند فروشگاه‌های مواد غذایی یا رستوران‌های محبوب را نیز اضافه کنید.
ویژگی ها و کاربردهای اصلی – فهرستی از جذاب ترین و مفیدترین ویژگی ها را در ابتدا برای جذب خوانندگان درج کنید.
اطلاعات محله – خریداران احتمالی به اطلاعات اولیه مانند تراکم ساختمان، نزدیکی به مدارس محلی و مناطق خرید اصلی نیاز دارند.
توصیفات یا نظرات – شامل توصیفات مشتریان قبلی که با آنها کار کرده اید تا به بروشور خود اعتبار بیافزایید.

فراخوان به اقدام – فراخوان برای اقدام عبارتی است که خوانندگان را تشویق می کند تا در فرآیند خرید ادامه دهند، مانند “امروز با ما تماس بگیرید” یا “تماس با ما”.

دعوت به اقدام شما باید متناسب با اموال و کسب و کار شما باشد.


نکاتی برای طراحی موثر بروشور املاک و مستغلات

طراحی بروشور املاک شما تعیین کننده موفقیت این ابزار بازاریابی است. در اینجا نحوه طراحی بروشوری است که مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهد.

 • مخاطب هدف خود را مشخص کنید

قبل از اینکه شروع به نوشتن یک نسخه یا طراحی بروشور خود کنید، باید دقیقاً نوع خریدار را مشخص کنید که می خواهید جذب کنید.

به عنوان مثال، آیا می خواهید خریداران جوان، خانواده های در حال رشد یا بازنشستگان را جذب کنید؟ آیا در تلاش برای جذب سرمایه گذاران املاک و مستغلات هستید؟
برای درک مخاطبان خود و شناسایی اولویت های آنها هنگام خرید خانه وقت بگذارید. این اطلاعات تصمیمات خلاقانه شما را هنگام چیدن یک پوستر راهنمایی می کند.

همچنین باید به اهداف خود برای این بروشور فکر کنید. شاید بخواهید ملکی را به سرعت بفروشید یا بخواهید در جامعه سر و صدای رسانه ای ایجاد کنید.

ممکن است بخواهید از یک بروشور به عنوان بخشی از یک کمپین بازاریابی بزرگتر استفاده کنید. این اهداف را هنگام طراحی بروشور خود در نظر داشته باشید.

 • یک طرح جلد جذاب ایجاد کنید

جلد بروشور شما اولین چیزی است که خوانندگان می بینند، بنابراین باید جذاب باشد. یک عکس خاص از ملک و آدرس ملک با فونت پیچیده انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید برخی از دارایی‌های برند کوچک، مانند لوگو یا نام تجاری خود را اضافه کنید.
در مورد عناصر بصری روی جلد زیاده روی نکنید، زیرا این کار می تواند خواننده را غرق کند و بروشور را حرفه ای تر جلوه دهد.

در عوض، جلد را به عنوان یک تیزر برای بقیه لیست در نظر بگیرید. نمونه بروشورهای املاک را از املاک مشابه در منطقه خود برای الهام گرفتن مشاهده کنید.

 • از برندسازی ثابت اطمینان حاصل کنید


هنگام تهیه بروشور خود، ثبات کلیدی است. رنگ ها، فونت ها، اشکال و سایر عناصر طراحی را در هر صفحه ثابت نگه دارید. این باعث می شود کل بروشور منسجم تر به نظر برسد.

نام تجاری بروشور شما باید با سایر دارایی های بازاریابی شما مانند وب سایت، پست های رسانه های اجتماعی و تبلیغات سازگار باشد.

 • شامل عکس های با کیفیت بالا

کیفیت عکس‌های شما می‌تواند بروشور شما را بسازد یا خراب کند. استخدام یک عکاس حرفه ای را در نظر بگیرید تا از ملک شما به بهترین شکل ممکن عکس بگیرید.

عکس ها باید با بهترین وضوح ممکن منتشر شوند تا خوانندگان بتوانند ملک را با جزئیات ببینند.

 • یک چیدمان چشم نواز ایجاد کنید

داخل بروشور شما باید طرحی جذاب داشته باشد اما درهم و برهم نباشد. تعادل عکس ها با توضیحات جذاب، لیست مشخصات کلیدی، پلان طبقه و سایر عناصر کلیدی.

اگر نمی دانید طراحی را از کجا شروع کنید، به دنبال الگوهای بروشور املاک باشید تا به شما در شروع کار کمک کند.

 

فونت هایی که برای بروشور خود انتخاب می کنید تأثیر زیادی بر جای می گذارد، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید. در حالت ایده آل، شما فونتی می خواهید که تعادل خوبی از شخصیت و وضوح داشته باشد.

یک فونت منحصر به فرد به بروشور شما کمک می کند تا برجسته شود. اما شما همچنین باید مطمئن شوید که بروشور شما به راحتی قابل خواندن است.

فونت نیز باید اندازه مناسب بروشور شما باشد. این باید عکس ها را تکمیل کند، نه اینکه بر آنها غلبه کند.

 • به فضای سفید فکر کنید

مقداری فضای سفید در بروشور شما برای ایجاد تعادل مورد نیاز است. اگر فضای سفید کافی ندارید، بروشور به هم ریخته به نظر می رسد و خواندن آن سخت است.

با این حال، فضای تمیز بیش از حد می تواند بروشور را خالی کند.
برای یافتن مقدار مناسب فضای سفید، مطمئن شوید که متن، تصاویر و سایر عناصر خیلی نزدیک به هم قرار نگرفته باشند.

با اولویت دادن به محتوای مهم و استفاده از فضای خالی برای بخش‌های جداگانه، اقتدار روشنی را حفظ کنید، و خوانندگان را برای یافتن اطلاعات راحت‌تر کند.

 • بر نقاط فروش خود تاکید کنید

هنگامی که خریداران بالقوه بروشور خانه باز را به خانه می آورند، به آن مراجعه می کنند و در طول فرآیند تصمیم گیری خود به آن مراجعه می کنند.

برای مشاهده آسان، نکات کلیدی فروش را در سراسر بروشور برجسته کنید. همچنین کسانی را که ملک را ندیده اند وسوسه می کند که خانه باز راه اندازی کنند.

دعوت به اقدام باید از زبانی پویا و جذاب استفاده کند و خریداران بالقوه را تشویق به برداشتن گام بعدی کند.

فراخوان برای اقدام باید به طور برجسته در پایین بروشور شما ظاهر شود تا خوانندگان را درگیر خود نگه دارد.

همچنین، اطلاعات تماس شما باید به وضوح نمایش داده شود تا خوانندگان دقیقا بدانند با چه کسی تماس بگیرند.

 • از چاپ حرفه ای و مواد با کیفیت بالا بهره ببرید

استفاده از خدمات چاپ حرفه ای به شما کمک می کند تا طراحی بروشور املاک خود را به سطح بالاتری ارتقا دهید.

چاپگرهای حرفه ای از مواد باکیفیت استفاده می کنند و قیمت های مقرون به صرفه ای را ارائه می دهند، بنابراین پول بیشتری نسبت به چاپ خودتان دریافت می کنید.

چاپگرهای حرفه ای ایده های بروشور شما را زنده می کنند، نوع مواد مناسب، می تواند به شما در تصمیم گیری در مورد تکمیل و موارد دیگر کمک کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *