چاپ روی کاشی

چاپ روی کاشی یکی از مواردی که در چاپ روی اجسام کاربرد زیادی دارد، چاپ روی کاشی است. این کار از گذشته تا کنون به روش‌های مختلفی انجام می‌شده است.

امروزه با روش‌های نوین چاپ دیجیتال، چاپ به صورت مستقیم انجام می‌شود و بدون محدودیت انواع طرح‌ها را می‌توان بر روی کاشی‌های مختلف اعمال کرد.

چاپ کاشی پازلی

اگر مجموعه ای از کاشی های کوچک در کنار یکدیگر قرار بگیرند و قسمت های مختلف طرح، روی سطح آنها چاپ و تشکیل یک پازل بزرگ را دهند و در نهایت تصویر یکپارچه‌ای ایجاد نمایند به آن کاشی پازلی گفته می‌شود.

به علت استفاده از این روش هیچ گونه محدودیتی در اندازه طرح وجود نخواهد داشت. این نوع چاپ روی کاشی و سرامیک برای خانه‌های مدرن، شرکت‌های معتبر و یا دفتر کار هنری کارائی بسیاری دارد.

قابلیت های استفاده از کاشی پازلی بسیار زیاد است از جمله چاپ روی کاشی و سرامیک برای تزئین فضای داخلی ساختمان و بناها، تزئین فضای راهرو یا اتاق های کاری شرکت ها، طراحی اختصاصی آرم،

لوگو و نام شرکت روی کاشی و سرامیک جهت تبلیغات، زیباسازی اتاق ها یا فضای لابی هتل ها، چاپ عکس در ابعاد بزرگ و خیره کننده، استفاده در اماکن فرهنگی و هنری، هدیه تبلیغاتی ماندگار، استفاده در رستوران ها و …

چاپ کاشی یک تکه

چاپ روی کاشی یک تکه مخصوص فضای داخلی ساختمان است. در بسیاری از موارد می‌توان با قاب‌های مختلف و مخصوصی که برای کاشی های یک تکه ساخته می‌شود زیبائی و کیفیت آن را دو چندان کرده و با محافظت کاشی ها ماندگاری آن را افزایش داد.

از این کاشی‌های کوچک و مقرون به صرفه می‌توان به عنوان هدایای تبلیغاتی برای نشان دادن آرم و لوگو یا چاپ طرح‌های فانتزی مانند نماد ماه‌های تولد برای هدیه دادن استفاده نمود.

چه مواردی قیمت کاشی را تعیین می کند؟

قیمت کاشی به عوامل متعددی بستگی دارد ولی از مهم ترین آن ها در اینجا نامبرده و در مورد آن ها توضیح داده خواهد شد:

اولین موردی که می تواند در حد ابعاد و اندازه و تعدادی تعیین کننده باشد جنس کاشی به کار رفته می باشد که این مواد اولیه تولیدی کاشی و جنس کاشی می تواند تاثیر بسیاری بر روی کیفیت کاشی های تحویلی داشته باشد از قبیل رنگ پذیری  که هر مقدار لعاب استفاده شده کیفیت بهتر و همچنین کاشی مورد استفاده قابلیت رنگ پذیری بهتری داشته باشد .

کیفیت محصول نهایی را افزایش می دهد و همچنین این جنس محصول مقاومت آن را در برابر ضربه و فشار را تعیین می کند و هر چه این کیفیت مواد اولیه و ساخت کاشی در کوره بهتر بوده باشد مقاومت بالاتری نسبت به آسیب هایی که ممکن است به کاشی وارد کند خواهد داشت .

ابعاد کاشی ها متفاوت بوده و در نتیجه قیمت متفاوتی خواهد داشت و به طور کلی ابعاد کاشی ها را می توان بین ۵ در ۵ سانتی متر تا ۱۰۰ در ۱۰۰ سانتی متر در نظر گرفت .

جوهر مورد استفاده در چاپ کاشی و سرامیک به شدت در قیمت آن تاثیر گذار است اگر جوهر مورد استفاده کیفیت لازم را نداشته باشد در نتیجه کاهش قیمت مناسبی در هزینه تمام شده کاشی خواهیم داشت .

ولی در مقابل ممکن است  در مقابل عوامل طبیعی مانند نور خورشید یا گذر زمان آسیب ببیند و به مرور رنگ آن از بین برود و یا کم رنگ شود.
ساخت دکوری با استفاده از کاشی:

با استفاده از یک دستگاه پرس چاپ کاشی امکان چاپ هر نوع تصویر و عکسی را روی کاشی دارید.

شما می توانید هر طرح مورد نظر خودتان و یا تابلوهای نقاشان معروف را با استفاده از پرینتر بر روی کاغذهای سابلیمیشن چاپ کنید و سپس این تصاویر را بر روی کاشی پرس کنید.

از کاشی های پازلی نیز می توانید انواع کاشی تزیینی با کاربردهای مختلف را ایجاد کنید و با هزینه کم به راحتی کسب و کار مناسبی برای خود را اندازی کنید.

ویژگی های چاپ کاشی

چاپ بر روی کاشی بدون هیچ گونه محدودیت قابل انجام است.

ابعاد در کاشی ها می تواند تا 250 در 160 سانتی متر نیز به صورت یک تکه انجام شود.

در صورت نیاز سفارش دهنده می توان چاپ کاشی پازلی را نیز در مراکز چاپ انجام داد.

چاپ بر روی کاشی به صورت پازلی برای فضاهایی است که ابعاد بزرگ بوده و نصب به دشواری انجام می پذیرد.

در این فضاها برای راحتی در نصب و اجرای کاشی ها به صورت پازل چاپ تصاویر با کنارهم قرار گرفتن کاشی ها کامل می شود.

انتخاب تصویر برای چاپ با نظر سفارش دهنده بوده و نحوه چاپ و انتخاب روش با نظر متخصصان در این امر در مراکز چاپ صورت می گیرد.

قیمت چاپ کاشی با توجه به گستردگی استفاده از آن بسیار مناسب بوده و قابلیت استفاده به عنوان یک ابزارتبلیغاتی موثر در مکان های مختلف را دارد.

چاپ روی کاشی به صورت پازلی هزینه کمتری نسبت به چاپ آن با ابعاد بزرگ دارد.

برای چاپ بر روی کاشی از دستگاه فلت بد استفاده می شود.

استفاده از روکش یو وی بعد از چاپ فلت بد کاشی مانع از آسیب دیدگی آن می شود.

روکش یو وی کاشی را از صدمات محیطی و طبیعی حفظ می نماید.

 کاشی به عنوان لوح تقدیر
از دیگر استفاده‌های کاشی و سرامیک می‌توان به لوح تقدیر اشاره کرد. لوح‌های تقدیر را می‌توان با قاب و بدون قاب سفارش داد.
کیفیت بسیار بالا، ماندگاری طولانی، جذابیت خاص از گزینه‌های برتری لوح‌های تقدیر کاشی و سرامیک نسبت به کاغذی‌ست.

کاشی فانتزی مگنت‌دار
کاشی‌های اندازه ۵×۵، با اندازه کوچک که دارند برای طرح‌های خاص بسیار مناسب و جذابند.
از این اندازه کاشی می‌توان برای چاپ طرح‌های فانتزی مانند نماد ماه‌های تولد یا چاپ تصاویر به صورت پازلی استفاده کرد.
چاپ بر روی این نوع کاشی چه تک و چه پازلی جذابیت منحصربقردی دارد. با قیمت بسیار مناسب آن می‌توان به عنوان تبلیغات نیز استفاده کرد. تبلیغاتی که همیشه ماندگار است.

تهیه شده در چاپ خانه چاپ بهار

newart

samdhprint

pixelino

recordsd

irankohan

zarinchap

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *