بج سینه

بج سینه در ابتدا به صورت سنجاق سینه و از اکسسوری های اعیان در پوشش اروپاییان بود که بعدها به نشانه احساس تعلق به سازمان و نشان دهنده رتبه در ارتش و نیروهای نظامی به کار گرفته شد.

در دنیای برندینگ و کسب وکار از این قطعه که از جنس فلز ساخته می شود برای تکمیل پوشش سازمانی در جلسات رسمی و رویدادهای مرتبط با برند استفاده می شود .

این بج معمولا با الهام از نشان تجاری و لوگوی همان برند به طور خاص سفارش داده شده و در اختیار مدیران و رده های ارشد برند قرار میگیرد و ممکن است بسته به پایه و رده ی سازمانی رنگ و فرم آن اندکی متفاوت باشد.

این قطعه فلزی که سمت چپ سینه نصب می شود برای مردان روی یقه ی کت و برای بانوان روی مقنعه و یقه و گاه قسمت بالای آستین قرار می گیرد.

استفاده از بج  در پوشش نیروی انسانی و کارکنان مجموعه احساس تعلق به برند را افزایش می دهد و در جلسات رسمی به پوشش طرفین مذاکره رسمیت و اعتبار بصری می بخشد.

در نمونه های غیر رسمی تر این قطعه با چوب و دیگر مصنوعات ساخته می شود و برای کاربردهای فانتزی پیکسل نامیده می شود که البته پیکسل ها جنبه تزیینی دارند و بج به حساب نمی آیند.

تاریخچه‌ی بج سینه

بج سینه در طی قرون وسطی به عنوان جواهرات بسیار پرطرفدار بوده است، در طی این دوران بج سینه‌ها در انواع بسیار گرانبها و تهیه شده از طلا، تا انواع دیگر تهیه شده با دیگر فلزات مورد توجه مردم بوده‌اند.

بعدها در خانواده‌های سلطنتی در اروپا هم بج‌های سینه جایگاه خاص خود را پیدا کردند. با تشکیل ارتش به عنوان یک سازمان دارای سلسه مراتب، بج سینه به بخش جدا ناپذیری از لباس نیروهای نظامی تبدیل شد.

امروزه بج سینه جایگاه خاص و ثابتی در یونیفورم کارکنان سازمان‌ها، برندهای معتبر، دانش آموزان مدارس و … دارد.

ویژگی های بج سینه و پیکسل :

  • طراح های منحصر بفرد.

  • نگهدارنده سوزنی و مگنت.

  • آبکاری طلا و یا کرم.

  • ساخت تعداد محدود.

  • برش های خاص.

  • ثبات رنگ.

مزایای استفاده از بج و پیکسل

  1. یک وسیله کارآمد جهت انجام تشریفات اداری (سمینار، نمایشگاه، جلسات رسمی و مراجعات حضوری).

  2. متمایز نمودن کارکنان یک سازمان از غیر.

  3. هدیه تبلیغاتی ممکن که علاوه بر زیبایی خاص گزینه مناسبت و متفاوت برای معرفی برند و سازمان شما خواهد بود.

نصب بج سینه

در حالت کلی روش های گوناگونی وجود دارند که سازمان های مختلف از آن برای نصب بج سینه یا همان پلاک سینه استفاده می کنند. بسیاری از آن ها را می توان به لباس دوخت و یا برخی دیگر را به صورت موقت و با سوزان یا سنجاق سینه به گوشه هایی از لباس وصل کرد.

از دیگر روش های نصب آن به این شیوه است که آن را به کمک چسب هایی که از طریق گرما فعال می شوند می توان به قسمت هایی از لباس که مدنظر است ضمیمه کرد.

هزینه بج کت یا بج سینه چقدر است ؟
خیلی از شرکت‌ها هزینه‌های هنگفتی برای تبلیغات خود پرداخت می‌کنند؛ اما به این مورد دقت نمی‌کنند که بج کت قیمت بالایی ندارد ولی در تبلیغات بسیار موثر است.
همچنین خیلی از افراد دیگر نه به عنوان تبلیغ، بلکه به عنوان زیبایی و جزیی از کت خود، به آن بج مورد علاقه خود را نصب می‌کنند. خب فکر می‌کنم تا اینجای کار قانع شده‌اید که بج کت چقدر در تبلیغات یا حتی زیبایی کت و استایل شما مهم است.

جمع بندی
اگر بخواهیم یک جمع بندی درست نماییم ، می توان نشان سینه را ابزاری کارآمد دانست که در هرجا و مکانی بتوان آن را معرف خوبی برای کسب و کار خود نامید.
امروزه با گسترش بسترهای مختلف تبلیغاتی همچنان استفاده از ابزارهای کارآمد مانند بج کت نه تنها کمرنگ نشده که زمینه بهتری را برای نمایش آن از طریق انتشار تصاویر رسمی در شبکه های مجازی ، سایت ها و پوشش های مختلف فراهم آورده است.
همراه بودن آن با اتصال روی لباس مانند اتیکت سینه ،  می تواند محدودیت مکان را از آن حذف نموده و فرصت دیده شدن را بدون هیچ مانعی بدهد.
همچنین به دلیل ساختار ظاهری و جواهر گونه آن که با ظرافت همراه است نیز ، حس با ارزش بودن در ایجاد و مخاطب را جذب خود می نماید.

تهیه شده در مجموعه چاپ بهار

Tandispelak

jahanparchamneshan

virgool

parsiaideh

samasign

chapkhone

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *