طراحی کاور آلبوم موسیقی چگونه باشد بهتر است؟اگر به عنوان یک طراح، علاقه مند به طراحی کاور آلبوم موسیقی هستید و یا در این زمینه فعالیت دارید، این مقاله در چاپ بهار  مخصوص شما آماده شده است.

هنگام طراحی کاور آلبوم موسیقی به موارد زیادی باید دقت کرد؛ از انتخاب تایپوگرافی مناسب گرفته تا یک چکیده از آن قطعه (کلیپ کوتاه از گفتار یا موسیقی که از نسخه ی طولانی تر و کامل تر قطعه ی صوتی ساخته می شود، که اغلب برای تبلیغ یا نمونه استفاده می شود) و هم چنین ترکیب و چینش مناسب تصاویر در کنار هم.

در ادامه با هم می بینیم که چه تکنیک هایی کمک می کند تا یک طراحی کاور آلبوم متفاوت و حرفه ای داشته باشید.

رنگ در طراحی کاور آهنگ یا آلبوم

انتخاب رنگ یک جنبه ی مهم از هر روند طراحی است، برای جلد آلبوم هم این موضوع صادق است. حتی یک جلد کاملا سیاه و سفید هم نشان دهنده ی تصمیمی فکر شده است؛ این جلد احساس متفاوتی را از یک جلد پر رنگ و لعاب برمی انگیزد، مگر نه؟

ما راه های مختلفی را را نشان می دهیم تا با وجود رنگ های بی شمار که در طیف رنگها برای انتخاب وجود دارد، کمکتان کنیم تا تا رنگ هایی را که می خواهید در طراحی خودتان استفاه کنید، بشناسید.

اصول طراحی کاور موزیک با نرم افزار Adobe Spark

با نرم افزار Adobe Spark می توانید کار خود را انجام دهید. بدون شک، Adobe برجسته ترین سازنده ابزار طراحی گرافیک است و همانطور که انتظار می رود، در رده بندی برنامه های ساخت کاور در صدر جدول قرار می گیرد.

در حالیکه Spark شاید مهمترین محصول Adobe (برخلاف Photoshop & Illustrator) نباشد، اما مسلماً بهترین برنامه ساخت کاور موزیک برای کامپیوتر است.

Adobe Spark مجهز به بهترین عملکردهای تصویر در کلاس و قالب بندی از پیش تنظیم شده است که به راحتی می توان متناسب با خواسته های شما آن را تنظیم کرد. همچنین میزبان طیف گسترده ای از تم ها و گرافیک جذاب، با چیدمان مناسب، فونت های قابل تنظیم و متن ها (تایپوگرافی) است. در اصل برای استفاده از نرم افزار نیازی به مهارت های پیشرفته در زمینه طراحی گرافیک ندارید.

علاوه بر این Adobe Spark کاملاً قابل تنظیم است، یعنی امکان وارد کردن عکس ها / تصاویر از گالری دستگاه خود یا از وب (فضای ذخیره سازی ابری) را دارید.

در حقیقت شما با توجه به ژانر موسیقی و احساس درونی، طیف گسترده ای از گزینه ها (تم ها ، رنگ ها ، فونت ها و غیره) را انتخاب می کنید. این نرم افزار نسخه وب را نیز پشتیبانی می کند که باعث می شود از طریق هر مرورگر استاندارد در ویندوز ۱۰ (و سایر نسخه های دسکتاپ) و همچنین بر روی سیستم عامل های موبایل قابل دسترسی باشد. با این کار، به شما امکان می دهد جلد آلبوم خود را در هر کجا که بخواهید، ایجاد کنید.

همچنین جلد های آلبوم طراحی شده به راحتی می توانند از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند یا بر روی جلد های CD چاپ شوند.

اجزای کلیدی طراحی آلبوم

المان های متعددی در طراحی جلد آلبوم نقش دارند، از رنگ و تصویر روی جلد اصلی تا نوشته و فونت در پشت آلبوم. جدا کردن هر بخش از یکدیگر به شما کمک می کند به جای غرق شدن یک باره در روند کلی طراحی، قدم به قدم هر کاری را به انجام برسانید.

رنگ

انتخاب رنگ یک جنبه ی مهم از هر روند طراحی است، برای جلد آلبوم هم این موضوع صادق است. حتی یک جلد کاملا سیاه و سفید هم نشان دهنده ی تصمیمی فکر شده است؛ این جلد احساس متفاوتی را از یک جلد پر رنگ و لعاب برمی انگیزد، مگر نه؟

ما راه های مختلفی را را نشان می دهیم تا با وجود رنگ های بی شمار که در طیف رنگها برای انتخاب وجود دارد، کمکتان کنیم تا تا رنگ هایی را که می خواهید در طراحی خودتان استفاه کنید، بشناسید.

روانشناسی رنگ

رنگ، خیلی بیشتر از آنچه به چشم می آید، مفهوم در خود جای میدهد. توضیح سریع و مختصر این که، رنگ می تواند کاری کند که به ما یک احساس خاص را القا کند. رنگ، وابستگی عاطفی ایجاد می کند، و به همین دلیل است که کمپانی ها از یک سری رنگ مشخص در لوگو  یا بسته بندی خود استفاده می کنند. همین مطلب درمورد جلد آلبوم ها هم صادق است، چون به عنوان یه موزیسین می خواهید به مخاطب احساس خاصی پس از شنیدن آلبومتان دست بدهد. جلد آلبوم –که ارائه ای تصویری از موسیقی شماست- به شما اجازه می دهد تا همان حس را از راهی دیگر ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید به مخاطبتان حین شنیدن آلبوم احساس شادی و بازیگوشی دست دهد، شاید بخواهید در انتخاب رنگ جلد بیشتر به سمت زرد و نارنجی بروید. برای موسیقی آرام تر و غم انگیز و وهم آلود تر، رنگ های تیره تر به خصوص آبی تیره و خاکستری به شما کمک می کند تا همان حال و هوا را در جلد آلبوم هم داشته باشید.

 

 

 

منابع

iranmojavez

anzalweb

fartakcomplex

virgool

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *