ورق های مولتی استایل

ورق های مولتی استایل یکی از پرکاربردترین متریال ها که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد ورق های مولتی استایل است. این ورق ها به دلیل انعطاف بالا و شکل پذیری ویژه در بیشتر طراحی های داخلی قابل استفاده است. رنگ بندی متنوع و طراحی های خاص باعث شده است تا طراحان داخلی از آن به عنوان یک گزینه ایده آل در ایجاد طرح های متبکرانه استفاده نمایند.

این متریال به خوبی با هر نوع بافت و سبکی قابل انطباق بوده و با کمی خلاقیت می توان از آن به عناوین مختلف استفاده نمود. اما بیشترین کاربرد ورق مولتی استایل در چاپ پلاک است. محبوبیت رنگ طلایی و نقره ای در این پلاک ها استفاده از ورق های مولتی استایل با این رنگ ها را رونق بخشیده است.

ویژگی های چاپ مولتی استایل طلایی و نقره ای  

 • در چاپ ورق های مولتی استایل طلایی و نقره ای بسته به متریال مصرفی در مولتی استایل رنگ زمینه تغییر نموده و هر پلاک با رنگی خاص چاپ می شود.
 • مغزی در ورق های سیاه بوده و بیشتر پلاک ها نیز بعد از چاپ و حکاکی به رنگ سیاه جلوه می نمایند.
 • مغزی سیاه رنگ ورق ها از متریال پلاستیک و لایه رویی از تنوع رنگی برخوردار است. به همین دلیل چاپ مولتی استایل طلایی و نقره ای  بعد از حکاکی بیشتر به رنگ های فلزی در می آیند.
 •  ورق های طلایی و نقره ای در 2 گروه خش دار و آینه ای مورد استفاده قرار می گیرند. نوع ساده یا آینه ای آن کاملا براق بوده و مانند آینه تصویر را نشان می دهد.
 • ار روش های دیگر چاپ مولتی استایل طلایی و نقره ای برش طرح بر روی برچسب و چسباندن بر روی مولتی استایل است.
 • ابعاد ورق ها در حدود 120 در 60 سانتی متر بوده و قابلیت ساخت پلاک در این ابعاد وجود دارد.
 • قیمت چاپ مولتی استایل طلایی و نقره ای بسیار مناسب بوده و گزینه ای عالی برای استفاده در امور تبلیغاتی است.
 • انعطاف پذیری بالای ورق ها بعد از چاپ باعث شده است تا در صورت نیاز بتوان این ورق ها را به صورت لوله در آورد.

مولتی استایل خشدار

یکی از معروف ترین و پرکاربردترین از انواع ورق مولتی استایل است. بر روی سطح این ورق خش هایی وجود داشته که باعث زیبایی و جذابیت کار می شود. از ورق های خش دار در فضاهای مدرن و دکوراسیون های لوکس استفاده شده و در دو نوع طلایی و نقره ای عرضه می شوند. برای ساخت انواع گیفت و لوح کاربرد دارند. و چون انعکاس خوبی ندارند در فضاهایی که در معرض نور خورشید هستند، کارایی ندارند.

مولتی استایل براق

یکی از محبوب ترین انواع ورق مولتی استایل بوده و به راحتی نور را منعکس می کنند. برای تولید انواع لوح و سطوح بیرونی هدایا کاربرد دارند. همچنین در دکوراسیون های بسیار لوکس و سلطنتی استفاده شده و ظاهری بسیار زیبا و جذاب را دارا هستند.

ورق مولتی استایل طلایی

چاپ مولتی استایل طلایی به علت رنگ زیبایی که دارد یکی از خاص‌ترین متریال‌ها در صنعت چاپ است که با توجه به اینکه رنگ طلایی از رنگ‌های پرطرفدار می‌باشد این نوع ورق از محبوبیت خاصی برخوردار است. استفاده از این نوع ورق در انواع فضا‌های داخلی و خارجی جهت زیباسازی و تغییر دکوراسیون رواج دارد.

 خلاقیت در استفاده از مولتی استایل، طراحی داخلی را دگرگون می کند:

متریالی که عموما در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد می بایست خواص مکانیکی منحصر به فردی داشته باشد. همچنین یکی دیگر از مهم ترین فاکتور های مورد توجه، ظاهر خاص آن می باشد. توجه به خواص ظاهری یک متریال و نوع انطباق پذیری با اجزای دیگر در یک مجموعه نتیجه مطلوبی به همراه خواهد داشت.

ورق های مولتی استایل از انعطاف پذیری خوبی برخوردارند که این عامل توجه بسیاری از طراحان را به خود جلب می نماید. و اصلی ترین علت این اقبال نیز ظاهر متنوع آن ها می باشد. طرح ها و رنگ های گوناگونی از مولتی استایل ارائه شده است و این طیف رنگی روز به روز گستره تر می شود.عوامل مؤثر بر قیمت چاپ مولتی استایل

حقیقتاً اینکه بگوییم برای چاپ مولتی استایل قیمت ثابت و یکسانی وجود دارد، کاملاً غلط است؛ چرا که عوامل بسیاری بر قیمت چاپ روی مولتی استایل تأثیر می‌گذارند. در ادامه این موارد را بررسی می‌کنیم.

 • نوع ورق مولتی استایل
 • روش چاپ
 • پیچیدگی طرح
 • ابعاد چاپ
 • تیراژ چاپ
 • کیفیت و تمیزی نهایی

هر یک از عوامل نام‌برده می‌توانند سبب تغییر قیمت چاپ روی مولتی استایل شوند. به عنوان مثال هر چقدر میزان پیچیدگی طرح و یا متن شما بیشتر باشد، قطعاً به زمان، دقت و تجربه بیشتری برای طراحی آن نیاز است بنابراین باعث افزایش قیمت چاپ روی ورق مولتی استایل می‌گردد.

((تهیه شده از چاپ بهار))

irankohan

newart

lazercut

hamengroup

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *