لیبل با برش خاص(کاتر پلاتر)

به بیان ساده تر یک دستگاه کاتر پلاتر یک دستگاه یک چاپ دیجیتال می‌باشد که به برش و ترسیم اشکال بر روی کاغذ یا هر ماده اولیه دیگری کمک بسیار زیادی می‌کند.

کاتر پلاتر ها تصاویر خطی درست شده در نرم افزارهایی که خروجی خطی دارند را به صورت برش بر روی کاغذ منعکس کرده و طرح ها را برای ما قابل جدا کردن می کند و به این ترتیب لیبل های تبلیغاتی چاپی را قابل استفاده می کنند.

نرم افزارهایی برای این کار درست شده است که البته کاربردی ترین انها CorelDRAW می باشد که اغلب کسانی که در کار تولید انواع لیبل و استیکر هستند از این نرم افزار استفاده می کنند.

چاپ دیجیتال و برش کاتر پلاتر لیبل ها، با استفاده از کامپیوتر ها و کنترل شده لیبل ها را با دقیق ترین و بدون خطا ترین حالت به شکل حرف و اشکال برش می زند.

 برای درک راحت تر، می توان عملکرد دستگاه کاتر پلاتر لیبل ها را همانند عملکرد یک چاپگر دیجیتال در نظر گرفت،  در حالی که چاپگر نازل را برای قرار دادن کلمات و تصاویر بر روی کاغذ قابل چاپ کنترل می کند،

در دستگاه برش، کامپیوتر یک تیغه برش تیز را بر روی سطح کنترل می کند تا  برش های دقیقی ایجاد شود.

دستگاه های کاتر پلاتر دیجیتال لیبل ها، در صدها (اگر نه هزاران) مدل ، با کارکردها و قابلیت های مختلف در بازار موجود هستند. با وجود این گستردگی در مدل ، همه دستگاه ها از یک روال برای برش استفاده می کنند.

برش دستگاه کاتر پلاتر به چه صورت است؟

برش کاتر پلاتر به این گونه است که با استفاده از نرم افزارهای خاص نحوه برش به دستگاه انتقال داده می شود و به این شکل طرح اجرا شده توسط تیغه دستگاه قابل جدا شدن از سطح اولیه می شود.

انواع استیکرها برچسب ها لوگو ها برش های طرح دار و… تنها بخشی از کارایی این دستگاه می باشد که توانسته با ایجاد طرح و اشکال خاص و بسیار دقیق  بر روی ورقه های با ضخامت های متنوع هر گونه طرحی را با اهداف مختلف ایجاد کند.

این امکان فراهم شده است تا با برش دستگاه کاتر پلاتر نام برند ، لوگو یا شعار تبلیغاتی یک شرکت یا واحد تجاری تبلیغاتی را با ظرافت و دقت بسیاری در معرض دید عموم قرار دهید.

کاتر پلاتر نیم تیغ

کاتر پلانک به دستگاهی گفته می‌شود که وظیفه برش را ایفا می‌کند. خروجی این دستگاه می‌تواند شکل‌های مختلف مانند منحنی یا خطی داشته باشد؛ بنابراین در بسیاری از صنایع مورداستفاده قرار می‌گیرد.

برای برش خوردن ورق‌هایی مانند طلق، شبرنگ، لیبل، استیکر و… باید آنها رو رول کرده و روی دستگاه قرار دهید. حال دستگاه با طرح دریافتی حاصل از نرم‌افزار، ورق‌ها را در طرح و اندازه موردنظر شما برش می‌دهد.

برش‌ها به‌صورت نیم تیغی انجام می‌شوند تا به‌طور کامل جدا نشوند. در کل از این دستگاه برای برش انواع ورق برچسب‌دار استفاده می‌شود که نباید تکه‌ها کوچک آن کاملا از یکدیگر جدا شوند.

تهیه شده در مجموعه چاپ بهار

tarhheram

centralchap

npaprint

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *