اطلاعات تکمیلی کارت دعوت وپستال

در فرهنگ ما فارسی زبانان چگونگی دعوتِ میزبان نمایش دهنده ی احترامی است که او برای مهمان خود قائل است. در بعضی موارد اوضاع شکل و شمایل دیگری دارد و از این فراتر می رود، به عنوان مثال در فضای فعالیت های کاری گاهی ممکن است قضاوت درباره ی چند و چونِ اعتبار یک شرکت بر مبنای نحوه ی طراحی یا ساز و کارِ دعوت” شکل بگیرد. خیلی قصد تکیه و تمرکز روی مسائل بالا را نداریم اما اگر برای یک مهمانی، همایش، نشست یا رویدادی خاص قصد تهیه ی کارت دعوت دارید؛ مطالعه ی نکات ارائه شده در این نوشتار می تواند کمک حال شما باشد.

روش چاپ کارت پستا ل

طراحی و چاپ کارت پستال یکی از ابزارهای تبلیغات و اطلاع رسانی در بسیاری از کسب و کارهایی محسوب می شود و این روش  از ابزار بازاریابی و تبلیغات سودمند و تاثیر گذار، به ویژه در تعطیلات عید نوروز، در حوزه کسب و کار و برای شرکت ها و موسسات به شمار می رود. . یکی از رسوم پسندیده ایرانیان، هدیه دادن می باشد، که این رسم، با ارسال کارت تبریک اختصاصی ، اعتبار شرکت ها و موسسات  را  ارتقا می بخشد.
برای چاپ کارت پستال ارزان در تهران راه های متعددی وجود دارد. اگر به تیراژ پایین نیاز دارید از روش چاپ کارت پستال دیجیتال و اگر به تیراژ بالا نیازمند هستید از روش چاپ کارت پستال افست استفاده نمایید. مشتریان می توانند برای ثبت سفارش به سامانه چاپ آنلاین ایران کهن مراجعه نموده و از خدمات ما در چاپ اختصاصی کارت دعوت  و کارت دعوت همایش و مراسم ها بهره ببرید.
با اینکه در انواع تبلیغات که امروزه به کار برده می شوند تبلیغات آنلاین و دیجیتال پیشرفت چشمگیری کرده و اغلب از  کارت دعوت اینترنتی استفاده می کنند، ولی هنوز هم نمیتوان از تبلیغات چاپی چشم پوشی کرد. شاید یکی از دلایلی که هنوز روشهایی مانند طراحی و چاپ کارت دعوت جای خود را به کارتهای آنلاین و مجازی نداده اند این است که کارت دعوت ساده یکی از روشهای بازاریابی و تبلیغات سودمند و تاثیر گذار است .

چاپ کارت دعوت دیجیتال
نحوه دعوت از میهمانان نکته مهمی است که در فرهنگ ما ایرانیان بسیار حائز اهمیت بوده و به نوعی بیانگر احترامی است که میزبان برای میهمان خود قائل می شود. روش های بسیاری برای این کار وجود دارد که پیش تر هم به آن ها اشاره کرده ایم، اما با این حال ارائه کارت دعوت وجهه بهتری داشته و رسمیت بیشتری به دعوت شما می بخشد. همان طور که می دانید، توجه به نحوه طراحی و چاپ کارت دعوت و کیفیت آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؛ بنابراین باید نهایت دقت و توجه خود را برای آن صرف نموده و به اصطلاح از آن سرسری نگذرید.

توجه داشته باشید که هدف از چاپ کارت دعوت، دعوت از میهمانان برای حضور در مراسم شما است. از این رو باید تمامی اطلاعات مورد نیاز آن ها را در این کارت درج نموده و هیچ نقطه ابهامی برای افراد باقی نگذارید. به بیان دیگر، طراحی و چاپ کارت شما باید به گونه ای انجام شده باشد که مخاطبان با دیدن آن بازتابی از مراسم پیش رو را مشاهده نمایند. توجه داشته باشید که اطلاعات رویداد یا مراسم پیش رو حتما باید به صورت کامل در کارت درج شده باشد.

مواردی از قبیل نام میزبان، زمان رویداد، مکان برگزاری مراسم، لیست کوتاهی از برنامه ها در صورت لزوم و … از جمله اطلاعاتی هستند که بهتر است در طراحی کارت دعوت خود از آن ها استفاده نمایید. بهترین کار این است که پیش از اقدام به چاپ این کارت، خود را در جایگاه میهمانان قرار داده و از دید آن ها کارت دعوت را بررسی نمایید. در صورتی که اطلاعات درج شده کامل بوده و هیچ جای ابهامی برای مخاطب باقی نگذاشته اند، می توان گفت که کارت شما آماده چاپ و ارائه به میهمانان می باشد. در چند سال اخیر افراد بخشی ازابراز اندوه خود برای از دست دادن عزیزان را، با اهدا کارت پستال تسلیت به دوست، خانواده و اقوام ابراز می دارند.

انواع چاپ کارت پستال

چاپ کارت پستال می‌تواند به صورت و اشکال ابعاد مختلفی طراحی و چاپ گردد:

کارت دعوت یا پستال یک لتی:

چاپ کارت پستال یک لت بیشتر در سایزA5 چاپ می‌شود و یا در سایز 17.5 در 24.5 که این مدل از کارت پستال را کارت دعوت یا کارت پستال یک لتی می‌گویند.

کارت دعوت یا پستال دو لتی

وقتی کارت پستال جهت مناسبتهای گوناگون و پیام تبریک را قرار است به مخاطب خود منتقل کند کارت تبریک گفته می‌شود و زمانی که قرار است مخاطب را جهت حضور در مراسمی دعوت کرد به آن کارت دعوت گفته می‌شود و زمانی که قرار است جهت پیام تسلیت داده شود کارت تسلیت گفته می‌شود.

چاپ کارت تبریک می‌تواند جهت تبریک:

– عید نوروز
– روز مادر
– روز معلم
– تولد
– شب یلدا
– روز پدر
– افتتاح و راه اندازی کسب و کار
– همایشها
– نمایشگاهها
– مراسم ها
– کنفرانس
– عروسی
– مراسم ترحیم
چاپ شود.

چاپ کارت دعوت فوری

چاپ دیجیتال کارت دعوت بهترین انتخاب برای چاپ کارت دعوت در زمان کم و با بهترین کیفیت است. امروزه با استفاده از دستگاه های چاپ ‏دیجیتال می‌توان سرعت چاپ کارت تبریک یا کارت دعوت را افزایش داد.

چاپ کارت تبریک اختصاصی

برای تبریک به اشخاص مختلف در مراسم‌های خاص از چاپ کارت تبریک اختصاصی استفاده می‌شود که متفاوت و مختص به آن مراسم و نوع تبریک است.

همیشه برای مهمانی های جشن و سرور و مراسم عزاداری یا حجاج از چاپ کارت دعوت های مخصوص استفاده می‌شود. بدون شک استفاده از رنگ و ایده پردازی در هر کدام از کارت دعوت ها متفاوت است. برای دعوت دوستان و آشنایان به مراسم عروسی از یک طرح با تم شاد و روشن برای کارت دعوت استفاده می‌شود.

دلیل این امر آگاه کردن مهمان در همان ابتدای کار از دلیل دعوت است. بدون اینکه مطالب درون کارت دعوت مشاهده شود، هدف از دعوت مشخص می شود.

کارت مناسبتی چیست و چگونه طراحی می شود؟

کارت مناسبتی یا کارت دعوت، برای دعوت رسمی از میهمانان جهت حضور در مراسم استفاده می شود.

کارت مناسبتی در جنس ها و انواع مختلف طراحی و تولید می شود و قیمت کارت ها نیز بسته به جنس و نوع آنها متفاوت است.

طراحی کارت مناسبتی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد و بایستی نکات ظریفی از جمله: رنگ مناسب،  درج عکس جذاب و متن خاص را در آن رعایت کنید.

اصولا در یک طرف کارت مناسبتی، عکس و در طرف دیگر آن متن دعوت درج می شود. از این رو در انتخاب عکس و متن دقت و سلیقه به خرج دهید تا سبک و سیاقتان را به میهمانان خود نشان دهید.

 

منابع

irankohan

irankohan
centralchap

chapasretabligh

samdhprint

giftsazan

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *