چگونه فایل های طراحی خود را مرتب و مرتب نگه دارید

 

من یک عجایب سازمانی هستم. افراد عجیب و غریب سازمانی دوست دارند همه چیز را مرتب نگه دارند، بنابراین درک، مرتب کردن و مدیریت آنها آسان تر است.

این شامل موارد کوچکی است، مانند چیدمان مبلمان مبتنی بر شبکه و تصمیمات مهم تری مانند ادویه های کدگذاری رنگ.

اگر از این وب سایت بازدید کنید، درباره نحوه تفکر ما بیشتر خواهید دانست.

اما اگر فکر می‌کنید که سازماندهی بیش از حد چیز خوبی نیست، سازمان‌ناپذیر بودن احتمالاً بدتر است. به خصوص زمانی که نوبت به یافتن و مدیریت فایل های پروژه شما می رسد.

 

چرا به یک سیستم پرونده نیاز دارید

 

اگر تاکنون بدون سیستم فایل بوده اید، ممکن است احساس راحتی کنید که فایل های طراحی خود را در یک پوشه ریخته و راه هایی برای مرتب کردن آنها پیدا کنید.

برخی از افراد حتی از آزادی خلاقانه ای که با این رویکرد انباشته فایل به دست می آید لذت می برند.

اما با این حال که شما در مورد این موضوع احساس می کنید این واقعیت را تغییر نمی دهد که داشتن یک سیستم پرونده خوب مزایای بسیار خوبی دارد:

بهتر طراحی میکنی هر بار که بیش از 30 ثانیه را صرف جستجوی یک فایل می‌کنید، جریان طبیعی خلاقیت خود را قطع می‌کنید و استرس شروع به خزش می‌کند.

ناگفته نماند که این کار با الهام و کار شما چه می‌کند.

شما یک حس کنترل بر کار خود را باز خواهید یافت. مرتب کردن چیزها، هر چقدر هم که کوچک باشند، به شما احساس خوبی می دهد که رئیس خانه (یا هارد دیسک) هستید.

این به کار شما سرایت می‌کند و در مورد تصمیمات طراحی خود نیز اطمینان بیشتری خواهید داشت.

شما یک درس طراحی ارزشمند یاد خواهید گرفت. طراحی همه چیز در مورد قرار دادن چیزهای مناسب در مکان مناسب، به ترتیب مناسب است.

به عبارت دیگر، این در مورد معنا بخشیدن به قطعات به ظاهر مجزا است. شما می توانید از این نوع تفکر برای طراحی لوگو، وب سایت، اتومبیل، موسیقی، آسانسور یا سیستم فایل استفاده کنید.

طراحی مربوط به سازمان و ساختار است و به دور از ظاهر بودن است. در اینجا یک کتاب عالی در مورد آن وجود دارد.

در حالی که هر سیستم بایگانی بهتر از هیچ است، برخی از رویکردها برای طراحان بهتر از سایرین کار می کنند.

این موردی است که من شخصا از آن استفاده می کنم و برای تعداد زیادی از پروژه های مختلف عالی عمل می کند.

سیستم فایل 6 مرحله ای که کار می کند

 

 1. مطمئن شوید که یک پوشه Work دارید
 2. پوشه های مشتری ایجاد کنید
 3. پوشه های پروژه ایجاد کنید.
 4. پوشه های بایگانی ایجاد کنید

 

ورودی مشتری: این تمام چیزی است که در طول پروژه از مشتری دریافت می کنم. فایل‌ها، اسناد، یادداشت‌ها… شما آن را نام ببرید.

کسب و کار: نقل قول ها، برآوردها، برنامه ها، پیشنهادات و هر چیز دیگری که مربوط به بخش “تجاری” پروژه است.

دارایی ها: عکس ها، وکتورها، نمادها و سایر عناصر طراحی که برای چیدن طرح های خود استفاده می کنید. به عبارت دیگر، هر چیزی که بخشی از چیدمان نهایی شما است باید به اینجا برود.

طراحی: نام گویای همه چیز است. اینجا جایی است که فایل های طراحی واقعی خود را نگهداری می کنید، مواردی که روی آنها کار می کنید.

به طور معمول، نباید حاوی چیزی جز لیستی از فایل‌ها با طرح‌های شما در نسخه‌های مختلف یا مراحل بازبینی باشد.

به یاد داشته باشید، تمام فایل‌هایی که برای ساخت آن طرح‌ها استفاده می‌شوند، مانند عکس‌ها یا نمادها، باید به پوشه Assets بروند.

تولید: کلیه فایل های نهایی جهت تحویل به مشتری. برای پروژه‌های چاپی، اینجا جایی است که فایل‌های پیش‌چاپ خود را قرار می‌دهید که می‌توانند به چاپگر ارسال شوند، مانند فونت‌های PDF و غیره.

برای پروژه های وب، اگر کدنویسی را هم انجام دهید، این جایی است که نسخه HTML واقعی سایت را قرار می دهید.

شاید تا به حال متوجه شده باشید، اما این ساختار تقریباً مراحل مختلفی را که پروژه شما طی می کند و فایل های مربوط به آن مراحل را منعکس می کند.

پس آن عکس فوق‌العاده‌ای را که در پروژه پوستر هالووین استفاده کرده‌اید، کجا پیدا می‌کنید؟ درست است، در پوشه Assets قرار دارد. یک فایل آماده برای چاپ چطور؟ البته در پوشه Production.

 1. تغییرات را به عنوان فایل های جداگانه ذخیره کنید

 

هر زمان که در هر یک از فایل‌ها تغییراتی ایجاد می‌کنید، هرگز آن‌ها را روی فایل اصلی ذخیره نکنید.

در عوض، از دستور «ذخیره به عنوان…» برای ذخیره آنها در نسخه جدید استفاده کنید.

به این ترتیب تعداد تغییراتی که ایجاد می‌کنید و همچنین زمانی که آنها را انجام داده‌اید، پیگیری خواهید کرد. و صحبت در مورد ذخیره نسخه ها….

 

 1. 6. فایل های خود را به درستی نام گذاری کنید

 

 • بروشور نهایی
 • بروشور نهایی – تصحیح تصویر
 • بروشور فینال نهایی
 • بروشور فینال تمام فینال ها – تعمیر صفحه روی جلد
 • بروشور Final Final Final

 

بدیهی است که من با معنی کلمه “نهایی” مشکل داشتم، اما فقط به این دلیل بود که نمی دانستم “پایانی” کلمه چندان کاربردی برای نامگذاری فایل نیست – شما هرگز واقعاً نمی دانید که آیا چیزی نهایی است یا نه.

مشتری شما هم اینطور نیست. راه بهتر و آسان‌تر برای رسیدگی به این موضوع، افزودن یک عدد به نام فایل هر زمان که آن را تغییر می‌دهید یا یک نسخه جایگزین از آن می‌سازید، تا زمانی که تأیید نهایی از مشتری دریافت کنید، است. بنابراین لیست بالا به صورت زیر خواهد بود:

 • بروشور_01
 • بروشور_02
 • بروشور_03
 • بروشور_04
 • بروشور_05
 • بروشور_06

 

به این ترتیب، شما همیشه می‌دانید که آخرین مورد با بیشترین تعداد در نام فایل است و کلاینت شما می‌تواند به راحتی تغییرات و تغییرات را نیز پیگیری کند.

یک سناریوی حاشیه‌ای که ممکن است این سیستم نام‌گذاری با شکست مواجه شود، زمانی است که مشتری شما تصمیم می‌گیرد که Brochure_05 به جای Brochure_06 نهایی باشد.

راه حل این است که به سادگی فایل را باز کنید و آن را به عنوان “Brochure_07” ذخیره کنید، حتی اگر هیچ تغییری ایجاد نشده باشد، بنابراین لازم نیست بعداً به آن فکر کنید.

Office Register Classify Organization Files Folder

چگونه فایل ها را درک می کنید؟

 

درست مانند افرادی که خانه های خود را به روش های مختلف سازماندهی می کنند، آنها نیز به همان تعداد راه برای سازماندهی پرونده های خود دارند.

سیستمی که در بالا توضیح دادم بی نقص نیست و همه معضلات شما را حل نمی کند، اما شما را راه اندازی می کند و چارچوبی محکم برای یافتن و مدیریت فایل های شما در ده ها پروژه فراهم می کند.

 

چگونه فایل های طراحی خود را سازماندهی می کنید؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *