نحوه ایجاد آیکون با پالت Pathfinder

 

پالت Pathfinder یکی از کاربردی ترین ابزارهای Adobe Illustrator است. ترکیب مسیرها، تقسیم اشیاء و تفریق اشکال را آسان تر می کند. تسلط بر آن واقعاً مفید است زیرا به شما کمک می کند تصاویر وکتوری زیباتر بسازید و گردش کار کلی شما را سرعت می بخشد. در این آموزش، می‌خواهیم عملکردهای اساسی آن را به سرعت بررسی کنیم.

 

این ویدیو به 4 قسمت تقسیم شده است و متن گام به گام آن را می توانید در زیر مشاهده کنید:

 

 1. حالت های شکل

 

 1. دکمه گسترش
 2. دکمه های مسیر یاب
 3. ساخت آیکون با ابزار Pathfinder

 

راهنمای گام به گام پالت Pathfinder

 

در اینجا پالت Pathfinder در Illustrator (پنجره > Pathfinder) به همراه نام همه دکمه ها وجود دارد.

 

 • Unite: Unite شکل های انتخاب شده را در یک شکل ترکیب می کند. رنگ به هر رنگی که شکل بالا باشد تبدیل می شود.
 • Minus Front: Minus Front شکل پایین را در جایی که شکل جلو روی آن همپوشانی دارد برش می‌دهد.
 • Intersect: Intersect یک شکل جدید ایجاد می کند که در آن 2 شکل دیگر همپوشانی دارند.
 • Exclude: Exclude فضایی را که در آن 2 شکل انتخابی با هم همپوشانی دارند برش می دهد.

 

 1. دکمه گسترش

 

دکمه Expand را فقط می توان برای Shape Modes استفاده کرد. در نسخه‌های جدیدتر Illustrator، وقتی از یک حالت شکل استفاده می‌کنید، Illustrator به‌طور خودکار اشکال انتخابی شما را «بسط» (ترکیب) می‌کند – به همین دلیل است که دکمه Expand قابل کلیک نیست.

با این حال، ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که بخواهید 2 شکل را با هم گروه بندی کنید (مثل اینکه 1 شکل هستند)، اما در واقع آنها را به یک شکل ترکیب نکنید. می توانید این کار را با نگه داشتن کلید option/alt انجام دهید، در حالی که روی 1 حالت Shape Modes کلیک کنید. سپس، هنگامی که برای ترکیب آنها آماده شدید، روی “Expand” کلیک کنید.

به عنوان مثال، من 2 شکل بالا را انتخاب کرده‌ام و در حالی که کلید option/alt را نگه داشته‌ام، روی دکمه Unite کلیک کردم.

متوجه خواهید شد که 2 شکل شما اکنون با هم گروه بندی شده اند (در 1 ترکیب نمی شوند). همچنان می‌توانید روی آن‌ها دوبار کلیک کنید و آن‌ها را همانطور که می‌خواهید ویرایش کنید. هنگامی که از محل قرارگیری آنها راضی بودید، می توانید آنها را به سادگی با کلیک کردن روی “بسط” به یک شکل ترکیب کنید.

 1. دکمه های مسیر یاب

 

این دکمه‌ها ترکیب‌های بسیار متفاوتی از کاری هستند که Shape Modes انجام می‌دهند. به جز این موارد برای زمانی که می خواهید با بیش از 2 شکل در یک زمان کار کنید خوب هستند.

Divide: Divid شکل های انتخاب شده را به قسمت هایی که روی هم قرار دارند جدا می کند. اشکال همپوشانی هر رنگی را که در بالا بود به خود می گیرند.

Trim: برش اشکال انتخاب شده را به قسمت هایی جدا می کند (درست مانند Divide)، اما شکل بالایی را برش نمی دهد. ببینید چگونه همه چیز به جز ستاره بالای آن کوتاه شده است؟

Merge: Merge دقیقاً مانند Trim است که اشکال انتخاب شده را به قطعات جدا می کند و در عین حال شکل را در بالا حفظ می کند، با این تفاوت که اشکال هم رنگ را نیز متحد می کند.

Crop: Crop از شکل بالایی مانند یک کاتر بیسکویت استفاده می کند تا همه چیز خارج از آن را برش دهد، به طوری که فقط آنچه در داخل آن بود باقی بماند (نوعی مانند یک ماسک برش). شکل بالا ناپدید می شود (در رنگ)، اما هر یک از اشکال دیگری که روی آن همپوشانی دارند را نشان می دهد.

Outline: Outline لبه های اشکال را با یک ضربه 0 نقطه به بخش های جداگانه از خطوط تبدیل می کند.

Minus Back: Minus Back نقطه مقابل Minus Front است. شکل بالا (نه پایین) را برش می‌دهد و فقط مسیری را که شکل بالا با پشت آن همپوشانی داشت، ترک می‌کند.

 1. ساخت آیکون با ابزار Pathfinder

در این مثال، من نمادهایی از غذاهایی که باید در حد اعتدال مصرف کنیم ساخته ام. 😉 Pathfinder در ایجاد یکنواخت و متقارن بودن اینها فوق العاده مفید بود.

من آن‌ها را انتخاب کرده‌ام تا نشان دهم که چگونه هر گرافیک مجموعه‌ای از ضربه‌ها و پر کردن نیست، بلکه 1 پر شده کامل است. نداشتن ضربه های مختلف برای آیکون ها بهتر است زیرا می توان اندازه آنها را تغییر داد (بزرگ یا کوچک) بدون اینکه نسبت آنها تغییر کند.

در اینجا نموداری وجود دارد که ساخت یک آبنبات چوبی را فقط با استفاده از پالت Pathfinder نشان می دهد.

با پالت Pathfinder بازی کنید تا بتوانید راه های منحصربفردی برای تطبیق آنها با پروژه های خاص پیدا کنید. پالت Pathfinder یک صرفه جویی در زمان عظیم در Illustrator است و امیدواریم این آموزش به سرعت بخشیدن به گردش کار کلی شما کمک کند!

 

چه زمانی از ابزار Pathfinder در کار طراحی خود استفاده می کنید؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *