نحوه ایجاد آگاهی از برند

آگاهی از برند ممکن است مفهومی انتزاعی به نظر برسد. چگونه مردم را با برند خود آشنا کنید؟ چه چیزی یک برند را در ذهن مردم برجسته می کند؟ آیا محصول نباید خودش صحبت کند؟ چگونه یک برند واقعاً می تواند مشتریان را متقاعد کند که محصول آنها بهترین انتخاب است؟


حقیقت این است که مردم فقط مصرف کننده نیستند. آنها خواهان ارتباط و روابط هستند، و این به برندهایی که برای خرید از آنها انتخاب می کنند نیز گسترش می یابد.

65 درصد از کسب و کار این شرکت از مشتریان فعلی است. اما برای ارتباط با مشتریان وفاداری که مدام برمی گردند، ابتدا باید به آنها اطلاع دهید که برند شما وجود دارد.

چگونه؟ خب، طبق نظرسنجی انجام شده توسط ما در 99designs توسط ویستا، که در آن 84 درصد از صاحبان مشاغل کوچک گزارش می‌دهند.

که برند بصری آنها نقش مهمی در جذب مشتریان جدید بازی می‌کند، کلید آگاهی از برند به داشتن یک نام تجاری به یاد ماندنی برمی‌گردد.

پیوست به برند خاطره انگیز روایتی است که مردم دفعه بعد که کیف پول خود را بیرون می آورند به یاد خواهند آورد.

با 3 مولفه یک داستان قانع کننده، آگاهی از برند ایجاد کنید:

نوشتن یک داستان برند جذاب مانند پختن یک کیک است.

اگرچه ممکن است برخی از مواد خود را تغییر دهید تا طعم های کیک متفاوتی داشته باشید، سایر مواد مانند تخم مرغ، روغن نباتی، آرد و حرارت ثابت می مانند.


هر داستان متقاعد کننده ای، صرف نظر از اینکه درباره چه چیزی باشد، عناصر ماندگاری نیز دارد.

اینها شامل اطلاعات روایی، اطلاعاتی است که خواننده برای بدست آوردن زمینه داستان، تعارض و حل تعارض نیاز دارد.

ایجاد آگاهی از برند با یک داستان قوی به معنای نوشتن یک رمان کامل نیست. همانطور که در طراحی لوگوی ایجاد شده برای آبجو با آبجو Virtuoso می بینید، یک تصویر می تواند یک داستان کامل را بیان کند.

این نمایشگاه است: ما می‌بینیم که آبجو وجود دارد، خرس‌ها وجود دارد، و با وجود این که در سال 2020 تنظیم می‌شود، Beer With Bears حال و هوای قدیمی و قدیمی دارد.

همانطور که با فونت و لوگوی به سبک نشان نشان می‌دهد.

ما کنجکاو شده‌ایم، می‌خواهیم بدانیم آبجو و خرس‌ها چگونه به هم می‌رسند و چگونه موقعیت را فاکتور می‌گیریم، بنابراین در ادامه می‌خوانیم تا بفهمیم این رویداد دقیقاً شامل چه چیزی است.

از طریق یک داستان هیجان انگیز از این رویداد مطلع می شویم.
نگاهی دقیق تر به نحوه عملکرد عناصر مختلف داستان سرایی در بازاریابی، آگاهی از برند بیندازید:


وضعیت قبلی چطور بود؟

قبل از اینکه برند شما راه حلی را ایجاد کند که کارساز باشد، دقیقاً توضیح دهید که سناریو چیست. کاری کنید مشتریان احساس کنند شناخته شده و شناخته شده اند.

بگذارید مخاطب بداند که همه چیز نباید یکسان باشد.
به عنوان مثال، قبل از اینکه نام تجاری شما از بیسکویت‌های شکلاتی شکلاتی وارد بازار شود، کوکی‌ها خوب بودند، کشمش بلغور جو دوسر انتخاب قابل قبولی بود، اما چیزی کم بود.

به کسانی که به این برند نیاز دارند نشان دهید که چیزهایی که احساس می کنند در موقعیت فعلی آنها احساسات معتبری هستند.

عدم وجود تکه های شکلات می تواند باعث شود که زمان ناهار خسته کننده باشد یا بعدازظهرها در اداره بدون این منبع انرژی بسیار طولانی شود.

 

تصمیم چیست؟

چگونه این برند برای نیاز مشتری راه حلی ارائه می دهد و چگونه آن را بهتر از هر برند رقیب انجام می دهد؟ این لحظه ای است که برند به عنوان شوالیه در زره درخشان داستان انتخاب می شود.

در مورد راه‌حل‌های مختصر و مشخصی که برند ارائه می‌دهد و چگونگی حل مشکلات خریدارانی که در نمایشگاه حضور دارند صحبت کنید.

با در نظر گرفتن مثال کوکی انرژی، راه حل اینجاست – چیپس های شکلاتی کافئین دار منحصر به فرد با طعمی زیبا برای حرفه ای هایی که نیاز به تقویت بعد از ظهر دارند.

اینها کلوچه های بچه شما نیستند، آنها سلاح مخفی خوشمزه مادر هستند.

محصولات فقط محصولات نیستند، مردم می خواهند بدانند آنچه در سطح بنیادی احساس می کنند معتبر، عادی و قابل حل است.

ایجاد آگاهی از برند با نشان دادن به مردم که راه حلی برای مشکلاتشان وجود دارد شروع می شود.

وفاداری به برند زمانی شروع می شود که خودشان تجربه کنند که برند شما به طور منحصر به فردی آماده ارائه آن راه حل است.

ایجاد آگاهی از برند در مناطق پرترافیک

طبق گزارش فوربس، یک آمریکایی به طور متوسط ​​بین 4000 تا 10000 آگهی در روز می بیند. با تبلیغات بسیار زیادی که مشتریان شما هر روز می بینند، جلب توجه خلاقانه آنها هرگز مهمتر از این نبوده است.

مردم در برندهایی که دوست دارند به دنبال هدف می گردند.

پیچش منحصر به فرد داستان چیست؟ آیا این وعده 100٪ پایداری است؟ آیا توسط یک فرد ضعیف با چشم انداز تأسیس شده است؟

شاید این فلسفه این است که همه باید یک جفت جوراب خوب داشته باشند؟ داستان شما لازم نیست حماسی باشد – فقط باید توجه را جلب کند (و حفظ کند.)

از آنجایی که محتوای بسیار زیادی برای همه وجود دارد، نکته کلیدی در اینجا این است که به این فکر کنید که مردم پس از خواندن داستان جذاب شما چه چیزی را باید کنار بگذارند. .

دانستن پیچ و تاب مهم می تواند به شما کمک کند تا برند را در بازاریابی آگاهی از برند تثبیت کنید و آن را ثابت نگه دارید.

برخی از شرکت های موفق کمپین های مداوم آگاهی از برند ایجاد کرده اند. هنگامی که یک نام تجاری “تأسیس شده” در نظر گرفته می شود،

این بدان معنا نیست که تلاش ها برای ایجاد آگاهی از برند متوقف می شود. در واقع معنی برعکس است – دنیا از برند انتظاراتی دارد و برای اینکه برند مرتبط باقی بماند، باید به این انتظارات ادامه دهد.

آگاهی از برند همه در یک مکان نیست، بلکه فرآیندی دائما در حال تغییر برای دستیابی به افراد جدید، گفتن داستان برند و ایجاد روابط بلندمدت است.

به عنوان مثال، کوکاکولا، یکی از شناخته شده ترین برندهای جهان، به طور متوسط ​​حدود 4 میلیارد در سال بین سال های 2015 تا 2020 برای تبلیغات هزینه می کند.

داستان و ایجاد کمپین های آگاهی از برند برای رسیدن به جمعیت ایده آل برند شما.

پنج راه برای ایجاد آگاهی وجود دارد

یک داستان متقاعد کننده، رسالت و ارزش های برند شما را نشان می دهد. اما اگر نتوانید آن را در مقابل مخاطبان هدف خود قرار دهید، مهم نیست.

در سال 2020، بیش از 89 درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که به شرکت‌هایی که ارزش‌های آنها را به اشتراک می‌گذارند وفادار می‌مانند.

ایجاد آگاهی از برند به این معناست که به مردم نشان دهید که برند شما مطابق با ارزش های خود است. شما می توانید از طریق بازاریابی محصول به این امر دست یابید.

بازاریابی برند، استراتژی کلی تبلیغ محصولات یا خدمات شما با تبلیغات کامل برند شما است و کمپین های آگاهی از برند، استراتژی هایی مانند پست های رسانه های اجتماعی، پادکست ها و وبلاگ ها هستند.

که بدون فروش آشکار خریداران به محصولات خاص، یک برند را در صنعت خود ایجاد می کنند.

در صورت موفقیت، این نوع کمپین ها نه تنها با مخاطب هدف ارتباط برقرار می کنند، بلکه یک ارتباط ارگانیک ایجاد می کنند که باعث می شود دنبال کنندگان احساس کنند با یک دوست در حال تعامل هستند.

در اینجا پنج راه موثر برای ایجاد آگاهی از برند وجود دارد:


تبلیغات بومی

قبلاً آنها را دیده‌اید: وقتی در اینستاگرام یا فیس‌بوک پیمایش می‌کنید، یک پست جالب می‌بینید. نگاهی بیندازید و بدانید که از دوستان شما نیست – از یک برند است و در واقع یک تبلیغ است.

شما درگیر تبلیغات بومی هستید.

تبلیغات بومی تبلیغی است که شبیه محتوای تولید شده توسط کاربر است. شما آن را در Pinterest، Buzzfeed و Facebook، در فید خود و هنگامی که یک برچسب خاص را جستجو می کنید، خواهید دید.

کمی سخت به نظر می رسد، اما بسیار موثر است. بر اساس Ignite Visibility، بیش از 70 درصد از مردم می خواهند در مورد یک محصول از طریق محتوا به جای تبلیغات سنتی بیاموزند.

این بدان معناست که تبلیغات بومی از بین نمی روند، آنها به انتظاری استاندارد برای نحوه ارائه تبلیغات در بسیاری از پلتفرم های دیجیتال تبدیل شده اند.


ویدئوهایی که داستان را نشان می دهد

یک مثال عالی از داستان برند، کمپین نایک برای برابری است، مطمئناً، آنها کفش می فروشند، اما خیلی بیشتر از اینهاست.

آنها در مورد ارائه فرصت، برابری و حمایت از حاشیه نشینان هستند. شعار آنها در انتهای ویدیو این است:

“برابری محدودیتی ندارد”. ویدئوها ابزار قدرتمندی برای انتقال احساسات و انسانی کردن یک برند هستند
نایک پیام روشنی برای ارسال با این کمپین داشت.

ردیابی تعامل با ویدیوها، نظرات، ریتوییت ها، پست ها و غیره آسان است.

اگر به خوبی انجام شود، با توجه به ارزش‌های اصلی، داستان می‌تواند از فروش ساده یک محصول به موارد دیگر تغییر کند.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی می تواند یک تغییر کامل بازی برای ایجاد آگاهی از برند باشد.

مردم به اینترنت مراجعه می کنند تا ببینند کارشناسان در مورد موضوعات مختلف چه می گویند.

وبلاگ نویسی – چه در وب سایت خودتان و چه به عنوان یک وبلاگ نویس مهمان – به شما این امکان را می دهد که به فردی تبدیل شوید که متخصصان به دنبال او هستند.

در یک پست وبلاگ، شما نه تنها می توانید زمینه را فراهم کنید، بلکه می توانید افکار، ایده ها و اطلاعات پیش زمینه ای را برای خوانندگان به اشتراک بگذارید.

 

در هنگام پاسخ دادن به سؤالات خود در مورد آنها فکر کنند. قرار گرفتن خود به عنوان یک متخصص در صنعت خود باعث ایجاد اعتماد می شود و به مردم می آموزد که اعتبار و ارزش را با برند شما مرتبط کنند.

وبلاگ نویسی نه تنها علاقه مندان به وب بلکه سایر افراد را نیز جذب می کند.

 

آنها برای جمع آوری 100000 دلار در ماه سپتامبر برای The Joy in Childhood، بنیاد دانکین که برای تهیه غذا و شادی های ساده دوران کودکی برای کودکان گرسنه یا نیازمند کار می کند، همکاری کردند.

هر مکان Dunkin با یک پین طلایی در برنامه Waze مشخص شده است. Waze همچنین دارای “Going Gold Voice Pack” با صدای کودکان مبتلا به سرطان است.

با دانلود هر بسته، دانکین یک کمک مالی به این بنیاد در راستای هدف جمع آوری کمک اهدا می کند.

برای Dunkin’ و Waze، این همکاری کارساز بوده است، زیرا هنگامی که مردم از برنامه Waze در اتومبیل خود در هنگام صبح به سمت محل کار استفاده می کنند،.

آنها برای گرفتن قهوه و ناهار برای دفتر به Dunkin’ هجوم می آورند. اگر مشارکت را به عنوان راهی برای افزایش آگاهی از برند در نظر می گیرید، به دقت فکر کنید که چه برندهای دیگری را می توانید تکمیل کنید.

برای مثال، اگر شما یک خرده فروش لباس ورزشی هستید، کار با یک باشگاه ورزشی یا سازمان ورزش جوانان ممکن است خوب باشد، اما کار با یک رستوران فست فود بعید است.

هشتگ و فالوورهای جذاب

آنها واقعا ساده به نظر می رسند، اما یک استراتژی فهرست نویسی عالی وجود دارد که اگر درست انجام شود می تواند به نرخ تعامل بالا منجر شود: هشتگ ها!

در اینجا یک نمونه اخیر از یک برند تثبیت شده با استفاده از هشتگ ها برای ایجاد تعامل کاربران جدید آورده شده است:

Lays Fries کمپین #DoUsAFlavor را ایجاد کرد که از مردم دعوت می کرد تا در مورد سه طعم جدید که در سال 2017 راه اندازی شد رای دهند.

اینترنت صحبت کرده و برنده برتر آن کریسپی تاکو گوستو بود. . پس از اجرای کمپین، یک مطالعه موردی گزارش داد که Lay’s 3.8 میلیون محموله انجام داد.

فروش 12 درصد افزایش یافت، تعداد طرفداران فیس بوک آنها سه برابر شد، و آنها 955 میلیون برداشت داستانی در فیس بوک داشتند.


هشتگ ها قدرتمند و مسری هستند! راز یک کمپین جمع سپاری و هشتگ عالی این است:

 

  • با فالوورها ارتباط برقرار کنید
  • استخدام مستمر
  • یک شعار جالب #DoUsAFlavor سرگرم کننده است و به راحتی قابل یادآوری است.
  • آگاهی از برند تنها آغاز راه است

دلیل کارآمدی این استراتژی‌های بازاریابی این است که از مخاطب نمی‌خواهند محصولات را بخرند، بلکه از مخاطب می‌خواهند به برندهایی که محصولات را تبلیغ می‌کنند اعتماد کرده و روی آن سرمایه‌گذاری کنند.

و منظور ما فقط سرمایه گذاری در شرایط پولی نیست – منظور ما سرمایه گذاری در برندها و شناخت آنهاست.ایجاد این آشنایی بخش بزرگی از اکثر قیف های فروش است.

قیف فروش فرآیندی است که برای راهنمایی مشتریان بالقوه برای خرید استفاده می‌شود و به این دلیل نام‌گذاری شده است که در صورت نمودار، شبیه یک قیف به نظر می‌رسد.

کمپین های موفق آگاهی از برند با مشاهده لحظات تعامل افراد با برند در طول روز ایجاد می شوند. روی جایی تمرکز کنید که جمعیت هدف شما بیشترین تمرکز را دارد و سپس آنها را به آنجا برسانید.

چگونه می توانید بفهمید که تلاش های شما نتیجه می دهد؟

محتوای رسانه های اجتماعی را با استفاده از ابزارهای گوش دادن به رسانه های اجتماعی مانند HubSpot و Hootsuite نظارت کنید.

نظرسنجی ها را به لیست ایمیل خود ارسال کنید و از Google Adwords استفاده کنید. با داده هایی که از این طریق جمع آوری می کنید.

می توانید به راحتی اندازه گیری کنید که کدام کمپین ها به اهداف خود رسیده اند و کدامیک نهسرمایه گذاری به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از آگاهی از برند به میان می آید.

مهم ترین بازگشت سرمایه این است که برند پس از پایان کمپین چقدر در ذهن مردم باقی می ماند.


محصول خود را به یاد ماندنی کنید

ایجاد آگاهی از برند با ایجاد لوگوی شما، درک ارزش های اصلی برند شما و ایجاد ماموریتی که با آن ارزش ها همسو باشد شروع می شود.

هنگامی که آن را دارید، گام بعدی این است که یک داستان خوب پیدا کنید و با آن داستان به مخاطبان هدف خود برسید.

مردم نمی خواهند این احساس را داشته باشند که دارند چیزهای معمولی را از یک دستگاه فروش خودکار می خرند.

آن‌ها می‌خواهند بدانند که پولشان محصولاتی با کیفیت، دوام و معنی‌دار به آنها می‌دهد که در زندگی آنها تفاوت ایجاد می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *