راهنمای فونت

 

یکی از مواردی که همیشه باید مدارک خود را قبل از تأیید اثر هنری خود برای چاپ بررسی کنید، فونت ها است. این به این دلیل است که اگر آنها را جاسازی نکرده بودید ممکن است به طور خودکار تغییر کنند.

اگر اثر هنری خود را در قالبی ذخیره کنید که فونت‌ها وجود داشته باشد، وقتی همان فایل اثر هنری در رایانه دیگری که به فونت اصلی دسترسی ندارد باز می‌شود، به احتمال زیاد فونت جایگزین می‌شود. این به این معنی است که حروف می توانند کاملاً متفاوت به نظر برسند و بر اندازه متن تأثیر بگذارند و کل طرح را از بین ببرند.

در اینجا سه راه وجود دارد تا مطمئن شوید فونت های شما دقیقاً همانطور که هر بار آنها را روی صفحه نمایش خود می بینید چاپ می شوند!

 

صاف کردن تصویر

صاف کردن تصویر چیست؟

اگر طرح شما از لایه‌های مختلف زیادی استفاده می‌کند، می‌توانید آنها را در یک لایه «مسطح» کنید. صاف کردن به عنوان ذخیره به عنوان یک تصویر نیز شناخته می شود.

چگونه یک تصویر را صاف کنم؟

 

برای صاف کردن یا متراکم کردن تمام لایه‌های تصویرتان در یک لایه، چند گزینه وجود دارد:

اگر از Adobe Photoshop استفاده می کنید، یک فرمان «Flatten Image» در زیر منوی لایه (یا در پالت لایه در نسخه های جدیدتر) وجود دارد.

همچنین می توانید کل فایل اثر هنری را به عنوان یک فایل تصویری مانند jpeg، PNG یا tiff ذخیره کنید

نکته اضافی: هنگامی که اثر هنری را مسطح کردید، در آینده قابل ویرایش یا اصلاح نیست. در صورتی که می خواهید در آینده آن را تغییر دهید، همیشه یک کپی از فایل طراحی اصلی (با کلیک روی “ذخیره به عنوان”) نگه دارید.

 

ترسیم فونت

 

Outlining چیست؟

طرح کلی به عنوان تبدیل به منحنی نیز شناخته می شود. این به معنای تغییر متن به اشکال برای چاپ است.

چگونه تصویر خود را در Adobe Creative Suite ترسیم کنید

برای ترسیم طرح کلی تصویر در فتوشاپ، روی لایه متن کلیک راست کرده و گزینه create outlines یا تبدیل به شکل را انتخاب کنید. با این کار فونت شما به پیکسل هایی برای چاپ تبدیل می شود.

برای ترسیم فونت خود در Illustrator و InDesign، باید روی متن خود کلیک راست کرده و ایجاد خطوط کلی را انتخاب کنید. از طرف دیگر، می‌توانید ایجاد خطوط کلی را از منوی نوع در بالای صفحه انتخاب کنید.

پس از طرح کلی، متن غیرقابل ویرایش است – بنابراین به خاطر داشته باشید که در صورت تمایل به ایجاد هرگونه تغییر در آینده، یک کپی از طرح اصلی را نگه دارید.

جاسازی فونت

 

جاسازی فونت چیست؟

جاسازی فونت به معنای ذخیره اطلاعات فونت در سند است. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که فایل خود را به صورت PDF ذخیره می کنید.

 

 

چگونه فونت های خود را جاسازی کنم؟

اگر از Adobe Creative Suite استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که PDF از پیش تنظیم شده روی PDF/X1a تنظیم شده است تا مطمئن شوید همه فونت‌ها جاسازی شده‌اند.

برای مایکروسافت آفیس، به Options > Save بروید و «Embed Fonts in the File» را علامت بزنید. سایر نرم افزارهای طراحی ممکن است از شما بپرسند که آیا می خواهید در هنگام ذخیره فونت ها را جاسازی کنید.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *