Creative set of 15 horizontal Business card template. Flat style vector illustration.


کارت ویزیت

اگر نمی خواهید با هزینه چاپ کارت ویزیت به صورت حرفه ای کنار بیایید، ممکن است علاقه مند به یادگیری نحوه ساخت کارت ویزیت در خانه باشید. در حالی که این روش کمی بیشتر از استفاده از یک سرویس چاپ حرفه ای کار می کند، تنها هزینه واقعی شما کارت و جوهر خواهد بود. درباره مراحل ساخت کارت ویزیت خودتان بیشتر بیاموزید تا ببینید آیا این چالشی است که می‌خواهید انجام دهید.

 

1. ایده های کارت طوفان فکری

 

اولین گام در یادگیری نحوه ساخت کارت ویزیت در خانه مسلماً سرگرم کننده ترین است – رسیدن به این که می خواهید کارت شما چگونه به نظر برسد! حتی اگر اهل خلاقیت نیستید، می‌توانید از این نکات برای هدایت فرآیند استفاده کنید.

 

در مورد لوگو تصمیم بگیرید

 

چه یک کسب و کار کوچک داشته باشید و چه یک کارآفرین انفرادی، احتمالاً نوعی نماد یا آرم مرتبط با معاملات تجاری خود دارید. ارائه این تصویر روی کارت یک راه عالی برای ایجاد هویت برند است.

در حالت ایده آل، لوگوی شما نباید بیش از حد پیچیده باشد. چیزی ساده و به یاد ماندنی موثرتر از یک گرافیک رنگارنگ و شدید خواهد بود – و برای چاپگر خانگی شما راحت تر می شود که به درستی رندر شود.

 

اطلاعاتی را که می خواهید شامل شود انتخاب کنید

 

لوگوی شما بخش مهمی از کارت شما است، اما چه اطلاعات دیگری باید داشته باشید؟ در اینجا لیستی از موارد ضروری وجود دارد که می‌خواهید بدون توجه به کسب‌وکار یا صنعت خود، در آن قرار دهید:

 

·        نام: از نام کامل خود استفاده کنید و از نام‌های مستعار عجیب و غریب که حرفه‌ای نیستند اجتناب کنید.

·        نام شرکت: مردم باید بدانند شما کجا کار می کنید! نام کامل شرکت را درج کنید.

·        عنوان شغل: به همین ترتیب، مردم باید بدانند که شما چه کار می کنید.

·        اطلاعات تماس: این ممکن است شامل شماره تلفن، ایمیل، آدرس، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت شما باشد، بسته به اینکه ترجیح می‌دهید افراد چگونه با آنها ارتباط برقرار کنند.

هنگامی که تمام این ملزومات را دارید، چند مورد اضافی وجود دارد که در صورت داشتن فضا ممکن است خوب به نظر برسند:

 

·        کد QR: این یک راه محبوب برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار شما است. کاربران فقط باید کد گوشی خود را اسکن کنند تا به محتوای وب شما هدایت شوند.

·        شعار: یک عبارت یا شعار جذاب می تواند به شخصی سازی کارت شما کمک کند.

·        هد شات: در برخی از صنایع، مانند املاک، داشتن هد شات برای شناسایی خود بسیار مهم است

.

اندازه خود را انتخاب کنید

 

در ایالات متحده، اندازه استاندارد کارت ویزیت 3.5 اینچ در 2 اینچ است. این احتمالاً همان چیزی است که می‌خواهید برای کارت‌های خانگی خود به آن بچسبید، زیرا این ساده‌ترین اندازه برای یافتن الگوها و کاغذ خواهد بود.

 

طرح رنگ و فونت را انتخاب کنید

 

برای کسب و کار سرگرم کننده و خوش قلب، مانند یک نانوایی یا خدمات پیاده روی حیوانات خانگی، رنگ های روشن تر را انتخاب کنید. برای چیزهای جدی تر و حرفه ای تر، مانند یک شرکت حقوقی یا حسابدار، از رنگ های تیره و خنثی استفاده کنید. احتمالاً روی یک کارت ویزیت سفید یا کرم چاپ می‌کنید، بنابراین از رنگ‌های کم‌رنگی که به سختی دیده می‌شوند اجتناب کنید.

در مورد فونت، شما چیزی می خواهید که خواندن آن آسان باشد و خیلی تنگ نباشد. از خط‌های شکسته، حروف بلوک یا فونت‌های تزئینی خودداری کنید، زیرا رمزگشایی آنها با یک نگاه سریع دشوار است. و سعی کنید حداقل از 7 امتیاز استفاده کنید. فونت تا همه چیز واضح باشد

اگر در این مرحله گیر کردید، بهترین شرط شما این است که فقط به یک پالت یا قالب از پیش ساخته شده از یکی از برنامه های طراحی که در زیر به آن اشاره می کنیم تکیه کنید.

 

2. یک اپلیکیشن طراحی دریافت کنید

 

اگر در حال طراحی کارت ویزیت خود در خانه هستید، احتمالاً در سطحی نیستید که بدانید چگونه از Adobe Photoshop یا InDesign استفاده کنید – و این کاملاً خوب است! تعداد زیادی برنامه طراحی دیگر وجود دارد که استفاده از آنها به مهارت صفر نیاز دارد.

کانوا

 

Canva یک برنامه طراحی محبوب است که هزاران قالب از پیش ساخته شده برای کارت ویزیت را ارائه می دهد. شما می توانید از بین میلیون ها نماد، تصویر، فونت و تصویر انتخاب کنید تا به کارت خود جذابیت بیشتری بدهید. اگر تصمیم دارید که سرکش باشید و طرح خود را از ابتدا ایجاد کنید، Canva به شما این امکان را می دهد که این کار را نیز انجام دهید.

 

مایکروسافت ورد

 

اگرچه Word اساساً برای پروژه‌های مکتوب است، اما با قالب‌های کارت ویزیت نیز همراه است که می‌توانید با آنها بازی کنید. می‌توانید گزینه‌های موجود را در Office.com مرور کنید—و حتی قالب‌هایی را بیابید که کاملاً متناسب با کاغذ کارت ویزیت Avery هستند.

 

Adobe Express

 

Adobe Express مانند خواهر کوچک فتوشاپ است و از همه بهتر، رایگان است. با هزاران الگو برای انتخاب همراه با هزاران گزینه سفارشی سازی بارگذاری شده است. اگر طرح ممتاز را انتخاب کنید، می توانید عناصر مارک دار را به صورت خودکار وارد کنید تا کارها سریعتر انجام شود.

 

3. مقاله خود را انتخاب کنید

 

داشتن کاغذ ممتاز برای کارت ویزیت شما بسیار مهم است. ضخامت استاندارد کارت ویزیت 14 pt است. در انتهای پایین و 20 pt. در سطح بالا ما 14 pt را توصیه می کنیم، زیرا احتمالاً با چاپگر خانگی شما بهتر کار می کند.

از آنجایی که چاپگرهای خانگی به احتمال زیاد نمی توانند روی کاغذ تیره چاپ کنند، بهتر است از کاغذهایی با رنگ روشن تر مانند سفید استفاده کنید.

پایان نیز یک نکته مهم است. سطوح براق با کارت‌های رنگارنگ‌تر می‌توانند عالی به نظر برسند، اما اگر نوع متنی بیشتری داشته باشید، مات می‌تواند بهتر به نظر برسد.

در نهایت، احتمالاً می خواهید برگه های کارت ویزیت سوراخ دار بخرید. به این ترتیب، می‌توانید پس از چاپ به جای برش، کارت‌ها را بیرون بیاورید. بدون اینها، برای اطمینان از ترد و تمیز بودن لبه کارت‌هایتان، به یک برش کاغذ نیاز دارید.

4. کارت های خود را در خانه چاپ کنید

 

هنگام چاپ کارت های خود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید چاپگر شما به وظیفه خود عمل می کند. مشخصات را بررسی کنید تا حداکثر وزن کاغذی که چاپگر شما می تواند تحمل کند را ببینید. اگر چاپگر فعلی شما کار نمی کند، در عوض برخی از انتخاب های ما را برای بهترین چاپگرها برای مشاغل کوچک بررسی کنید. در آن لیست نیست، اما ما Canon PIXMA PRO-100 را نیز توصیه می کنیم، زیرا به طور خاص برای کارت های سنگین در نظر گرفته شده است.

قبل از چاپ، همیشه ابتدا یک آزمایش انجام دهید. طرح را روی کاغذ معمولی چاپ کنید تا مطمئن شوید جوهر شما کار می کند و طرح خوب به نظر می رسد. هنگامی که راضی شدید، سپس می توانید یک کارت آزمایشی را روی کارتن چاپ کنید. اگر از کاغذ سوراخ دار استفاده می کنید، مطمئن شوید که همه چیز به درستی در مستطیل قرار گرفته است.

در نهایت، هنگامی که همه چیز خوب به نظر می رسد، می توانید یک صفحه کامل را چاپ کنید. از چاپ چند برگه کارت به طور همزمان خودداری کنید، زیرا ممکن است جوهر شما کم شود و منجر به چاپ با کیفیت پایین تر شود. کاغذ مقوای ضخیم نیز می تواند در چاپگر جمع شود و باعث گیر کردن کاغذ شود.

 

آیا باید کارت ویزیت خود را در خانه چاپ کنید؟
 

قبل از انتخاب چاپ کارت ویزیت در منزل باید به چند نکته توجه کنید. اول – آیا همه تجهیزات را دارید؟ اگر تنها چیزی که برای خرید نیاز دارید مقداری کارت است، این هزینه بزرگی نیست. اما اگر نیاز به خرید یک چاپگر یا تخته برش جدید دارید، احتمالاً خیلی بیشتر از زمانی که کارت های خود را به صورت حرفه ای چاپ کرده باشید، هزینه خواهید کرد.

به طور کلی، دو سناریو اصلی وجود دارد که در آن چاپ کارت ویزیت شما در خانه بیشترین منطق را دارد. اگر کارت‌های ویزیت فعلی‌تان تمام شده و فقط به چند تعویض سریع نیاز دارید تا بتوانید کارت‌های جدید سفارش دهید، ایده خوبی است. در این مورد، حتی می توانید از طرح کارت های اصلی خود استفاده کنید و زمان طراحی را کاهش دهید.

درست کردن کارت ویزیت خودتان نیز در صورتی مناسب است که فقط به کارت هایی با کیفیت کمی مانند 25 تا 50 نیاز دارید. برای چنین مقدار کمی، چاپ حرفه ای آنها اغلب مقرون به صرفه نیست.

برای همه حالات دیگر، احتمالاً بهتر است از یک سرویس چاپ حرفه ای استفاده کنید. این می تواند در وقت شما صرفه جویی کند و می دانید که نتیجه ای با کیفیت خواهید داشت.

خط پایین

چاپ کارت ویزیت شما در خانه کمی کار می خواهد، اما اگر زمان و تلاش خود را صرف کنید، نتایج می تواند بسیار مفید باشد. تا زمانی که از اصول طراحی جامد استفاده می کنید، الگویی را انتخاب می کنید که با اطلاعات شما کار می کند و از کاغذ و لوازم چاپ با کیفیت استفاده می کنید، باید کارت هایی را که تقریباً به همان حرفه ای بودن کارت ها به نظر می رسند از یک سرویس چاپ دریافت کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *