9 دلیل که چرا مشتریان نمی خواهند با شما کار کنند (و چه کاری باید در مورد آنها انجام دهید)

آیا از رفتار بانکتان با شما ناراضی هستید؟ من مطمئن هستم که خدمات عالی آنها به مشتریان باعث می شود از خوشحالی بپرید. مگر اینکه در میلیون ها نفر غرق شوید و در سوئیس زندگی کنید، این داستان احتمالاً برعکس آن چیزی است که واقعاً تجربه می کنید. بانک ها به دلیل خدمات ضعیف به مشتریان بدنام هستند و اکثر بانک ها واقعاً به از دست دادن یک یا دو مشتری اهمیت نمی دهند.
از سوی دیگر، تجارت طراحی داستانی کاملاً متفاوت است. شما فقط چند مشتری دارید که می توانید با آنها کار کنید و اگر خدمات مشتری شما بد باشد، آنها را ترک می کنند و هرگز به عقب نگاه نمی کنند. بیایید ببینیم چرا این اتفاق می افتد.

1. شما یک دیوای طراحی هستید

عکس: پدرو کلین (از طریق فلیکر)
آن دخترها و پسرها را در ایکس فاکتور می شناسید که بعد از اینکه داوران به آنها می گویند نمی توانند بخوانند هیجان زده می شوند؟ تعداد کمی از مردم آنها را دوست دارند و من مطمئن هستم که حتی تعداد کمتری نیز مایل به همکاری با آنها است. نحوه واکنش بیش از حد آنها به انتقاد باعث می شود احساس ناراحتی کنید و در مورد کلمات خود بسیار مراقب باشید.
حال همین وضعیت را در رابطه مشتری و طراح تصور کنید. اگر پس از دریافت بازخورد منفی عصبانی می شوید یا حالت تدافعی به خود می گیرید، مشتریان شما احساس راحتی نمی کنند که به شما چه فکر می کنند. این آنها را مجبور می کند که به جای پیشبرد پروژه، روی شاد کردن شما تمرکز کنند، که اغلب منجر به یک رابطه بد می شود.
نکات کلیدی: کار کردن با او سخت نباشد. یاد بگیرید که آرام باشید و تا حد امکان به طور عینی کار خود را مشاهده کنید. بازخورد را شخصا نگیرید – وانمود کنید که به مشتری و طراح دیگر اهمیت می دهید. شما بیشتر پذیرای انتقاد هستید.

2. او در حال شمردن سکه ها است


عکس: slgckgc (از طریق فلیکر)
“البته، من می توانم اشتباه تایپی کارت ویزیت شما را تصحیح کنم، اما هزینه آن 25 دلار خواهد بود.”
در حقیقت؟
پول مهم است اما هیچ کس دوست ندارد با تولیدکنندگان ارزان اسکیت کار کند. اگر برای یک شغل 2500 دلاری 25 دلار بیشتر بخواهید، شما را بی ادب و غیرحرفه ای نشان می دهد. بله شما مستحق آن هستید اما مشتری نیز مستحق ستایش است.
پیام کلیدی: اسکروج نباش. اجازه دادن به مشتری که هر چند وقت یکبار به شما توجه کند، راه طولانی در ایجاد رابطه شما خواهد داشت. به یاد داشته باشید، هر 100 دلار، 1000 دلار است.

3.شما هرگز بازخورد مشتری را جدی نمی گیرید


عکس: gfairchild (از طریق فلیکر)
ممکن است شما متخصص باشید، اما مشتری نیز موجودی زنده، نفس‌کش و باهوش است. اگر هر عقیده ای را که از شما سرچشمه نمی گیرد رد کنید، در خطر این هستید که به عنوان یک خودخواه معرفی شوید که فکر می کند همیشه حق با اوست.
از منظر صرفاً تجاری، این مکان مناسبی برای بودن نیست. مشتریان دوست ندارند با افرادی که به آنها بی احترامی می کنند کار کنند و رفتار کردن مانند یک متخصص غیرقابل لمس راهی مطمئن برای ایجاد چنین احساسی در آنها است.
نکات کلیدی: همیشه ایده ها و بازخوردهای مشتری را جدی بگیرید. در تجربه من، همیشه نکات خوبی برای گرفتن وجود دارد. علاوه بر این، مشارکت دادن مشتری در تصمیم گیری خلاقانه، روابط تجاری جدید شما را تقویت می کند.

4. در مورد رقابت خود بد صحبت می کنید


عکس: Miguel Pires da Rosa (از طریق Flickr)
اگر در مورد رقابت خود بد صحبت کنید، ظاهر شما را بدتر می کند. اگر در کاری که انجام می دهید خیلی خوب هستید، نباید دیگران را تحقیر کنید. کارها و مراجع شما باید خودشان صحبت کنند. علاوه بر این، شما باید نسبت به افرادی که در همان صنعت هستند، احترام بگذارید و از آنها حمایت کنید.
خط پایانی: هرگز در مورد رقابت خود بد صحبت نکنید. مودب باشید، اجازه دهید مشتری خودش تصمیم بگیرد و با شما به عنوان یک حرفه ای واقعی رفتار می شود.

5. باید به شما یادآوری شود

عکس: شیمل (از طریق فلیکر)
مشتریان از زمانی که ضرب الاجل ها را فراموش می کنید، تغییرات طراحی و سایر جزئیات پروژه را فراموش می کنید متنفرند.
بله، این پروژه آنهاست، اما آنها هزار چیز دیگر برای فکر کردن دارند و از شما انتظار دارند که مراقب خودتان باشید. اگر مشتری به شما یادآوری کند که چه کاری باید انجام دهید، در منطقه بسیار خطرناکی هستید.
نکته کلیدی: از پروژه مراقبت کنید، مشتری ایجاد نکنید. اگر درخواست به موقع تکمیل شود و موارد فراموش شده را پیگیری کنید، نشان خواهید داد که نه تنها یک طراح خوب، بلکه مدیر پروژه خوبی نیز هستید.

6. شما حرفه ای به نظر نمی رسید


عکس: مارک مک لافلین (prek Flickr)
دوستانه بودن مهم است، اما با مشتری به عنوان یک دوست رفتار نکنید.
“OMG”، “THX”، “XOXO” و سایر اختصارات ذاتی در زبان پیامک هرگز نباید ایمیل شما را وارد کنند. آنها شما را نابالغ، غیرحرفه ای و در نهایت غیرقابل اعتماد نشان می دهند. ناگفته نماند به فحش دادن یا بی ادبی.
نکته مهم: آرام بودن در روابط حرفه ای خوب است، اما زیاد از آن دور نشوید. در حالی که نشان دادن کمی شخصیت خوب است، همیشه به یاد داشته باشید که در یک گفتگوی کاری هستید، نه یک مهمانی محله.

7. غیر قابل پیش بینی هستید

کلاژ: جوگورینها بورووا (از طریق فلیکر)
مهم ترین کیفیت تجاری که یک طراح می تواند داشته باشد، قابلیت اطمینان و پیش بینی است. درست است، این فقط به استعداد شما مربوط نمی شود.
مردم باید بتوانند اعتماد کنند که شما کار را انجام خواهید داد و قبل از پایان مهلت پروژه ناپدید نمی شوید. بنابراین هیچ کس نمی خواهد با دانشمندان دیوانه کار کند، مهم نیست که چقدر استعداد دارند.
نکته کلیدی: استعداد شما بی ارزش است تا زمانی که مردم شما را باور کنند. خوب است که در کاری که انجام می‌دهید خوب باشید – و حتی بهتر است که وقتی مهم است آنجا باشید. برای قابل اعتماد بودن شهرت داشته باشید و مشتریان جدید همچنان بیایند.

8. شما بیش از حد وعده می دهید و کم می آورید


عکس: بن مورفی آنلاین (از طریق فلیکر)
“بله می توانم!”
گفتن چیز متفاوتی احساس خوبی دارد، اینطور نیست؟ شما به استعدادهای خود افتخار می کنید و مشتریان شما خوشحال هستند که راه حلی برای مشکل خود پیدا کرده اند.
بعد از چند هفته، مشتری یک اسلحه در مقابل خود دارد و شما موهای خود را می کشید تا راهی برای عمل به وعده خود پیدا کنید.
مهم: بیش از حد قول ندهید. اگر نمی توانید کاری را که خواسته شده است انجام دهید، آن را بگویید – مشتری به خاطر آن به شما احترام خواهد گذاشت. گزینه دیگر این است که با فریلنسرهای دیگری کار کنید که در این نوع کارها تجربه بیشتری دارند، بنابراین شما بیایید بله بگویید و اتفاقات را نیز رقم بزنید.

9. شما تمام تلاش خود را نمی کنید


عکس: وسلی فرایر (از طریق فلیکر)
مشتریان با شما کار می کنند زیرا نمونه کارهای شما را دیده اند و اعتماد دارند که شما به خوبی برای آنها طراحی خواهید کرد.
اگر نتایجی را که انتظار دارید به دست نیاورید، آنها را فریب می دهید – هیچ کلمه ای بهتر برای آن وجود ندارد. شما همچنین می توانید نمونه کارهای دیگر طراحان را بگیرید و آنها را به عنوان متعلق به خودتان در نظر بگیرید.
مشتریان اهمیتی نمی دهند که دیر آمدید، آپارتمانتان زیر آب رفته یا مریض هستید. آنها احساس فریب خوردگی خواهند کرد.
خط آخر: هرگز چیزی را فقط برای بازاریابی طراحی نکنید. وقتی صحبت از طراحی گرافیکی (یا تقریباً هر تلاش خلاقانه دیگری) به میان می آید، دیر رسیدن به تأسف بهتر است. بنابراین اگر برای بهترین بودن به زمان بیشتری نیاز دارید، آن را مصرف کنید. ممکن است ضرب الاجل را از دست بدهید، اما شهرت خلاق خود را حفظ خواهید کرد.
خدمات مشتری در چند کلمه
ما باید همیشه به یاد داشته باشیم که در تجارت خدمات هستیم. رفتار منصفانه با مشتریانمان به اندازه انجام یک کار عالی مهم است.
البته این مهم است که بگوییم همه اینها فقط در صورتی معنا پیدا می کند که با مشتری کار کنید که با اصول مشابه یا مشابه و اخلاق تجاری هدایت می شود. به دست آوردن چنین مشتریانی به خودی خود یک هنر است و موضوع مقاله بعدی خواهد بود.
برای راضی نگه داشتن مشتریان از چه قوانینی پیروی می کنید؟ لطفا به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *