9 ماجراجویی طنز (اشتباه) در برندسازی

 

برندسازی به معنای ایجاد شناخت برای محصول یک شرکت در بازار است. این می تواند آنچه را که آنها برای ارائه دارند نشان دهد، موقعیتی را در چشمان عمومی به آنها اعطا کند و باعث ایجاد سود در شرکت شود.

با این حال، گاهی اوقات، نام تجاری یک شرکت می تواند ما را به این فکر وا دارد که “چه کسی به این فکر کرده است؟” در اینجا 9 مورد از انتخاب های برندینگ جالب تر (همه) در دو سال گذشته آورده شده است.

 

  1. بچه هویج

به نظر می رسد در هر وعده فقط 35 کالری داشته باشید، و نشان دادن رنگ نارنجی جذاب دیگر این کار را برای این لقمه های کوچک سالم انجام نمی دهد. بنابراین یک دسته از کشاورزان هویج با هم متحد شدند و کریسپین پورتر + بوگوسکی را استخدام کردند تا هویج را به عنوان غذای ناسالم تغییر نام دهند و به معنای واقعی کلمه از Eat ‘Em Like Junk Food به عنوان شعار خود استفاده کردند.

شما می توانید شباهت های بین این بسته ها و همتایان کمتر سالم آنها را ببینید، حتی با وجود پسر عموی Chester the Cat (Cheetos) در بسته بندی میانی. به نظر می رسد این ایده بازاریابی جسورانه تا کنون موفقیت خوبی داشته است. کشاورزان هویج نیازی به صرف دلارهای تبلیغاتی برای گفتن سبزیجات سالم به مردم ندارند. آن چرخش را به Doritos بسپارید.

 

  1. گوشت خوک ساسکچوان

ما کمی گیج شده ایم که آیا گوشت خوک همانی است که شما دوست دارید یا اینکه گوشت خوک دیگری مهم شماست. و اینکه گوشت خوک دقیقا چیست؟ خوشبختانه این کانادایی ها آن را انتخاب کردند و نام تجاری خود را به “Put Pork on Your Fork” تغییر دادند.

به نظر می رسد انجام هر کاری غیر مضحک که شامل کلمه گوشت خوک باشد، دشوار است. ما آرزو می کنیم که آنها بتوانند با طراحی مجدد خود بهتر از نوار عمومی و سایه افست عمل کنند. اما حداقل شعار هم قافیه است.

 

  1. بچه گربه های دریایی PETA

شما نمی دانستید که بچه گربه هایی نیز در دریا وجود دارند؟ تصور کنید که. به جای استفاده از ماهی واقعی (که ظاهراً خسته کننده است)، PETA از روند محبوب میم جلف و سطوح بالای توانایی در نوازش آنها برای به دست آوردن تنفر از خوردن زیباترین ساکنان اقیانوس استفاده می کند.

اوه، و شما همچنین می توانید بچه گربه دریایی خود را در PETA.org درست کنید. موارد بالا را که ما در 99designs برای الهام گرفتن از آنها ساخته ایم، بررسی کنید! هیچ کس دوست ندارد این افراد را بخورد. یا حداقل این فکری است که پشت این تغییر برند طنز وجود دارد.

 

  1. (نه) Fabuloso

این همه صحبت در مورد برندسازی طنز مرا تشنه کرده است. من فقط یک Fabuloso را می گیرم … صبر کنید، صبر کنید. این مزه درستی ندارد آه عزیزم، در یک نمونه کلاسیک از طراحی بسته بندی ضعیف، این محصول تمیز کننده بسیار شبیه به نوشابه های رنگی دیوانه کننده ای مانند پپسی و کوکاکولا که این روزها در حال تولید هستند، به نظر می رسد.

Fabuloso در نهایت بطری های خود را گشاد کرد و شباهت خود را به bevos با طعم مصنوعی کاهش داد. اگرچه بطری در حال حاضر شبیه برخی از مارک های آب میوه است، من فکر نمی کنم کسی بتواند این مایعات رنگی روشن را به عنوان هر نوع نوشیدنی طبیعی مخلوط کند.

 

  1. سونا

 

ممکن است تصور شود که بزرگترین شرکت در پرتغال دارای یک لوگوی حرفه ای، شیک و ساده است. در مورد Sonae، بزرگترین کارفرمای خصوصی در پرتغال، که دامنه گستره اش از فروشگاه های مواد غذایی گرفته تا کتاب فروشی ها و املاک و غیره را در بر می گیرد، اینطور نیست. اما، در عوض، طراحی مجدد لوگوی جدید آنها به این صورت است. به اندازه کافی جالب است، این به نظر می رسد بسیار بیشتر شبیه یک هواپیمای راف در دهه 90 است تا یک شرکت بزرگ اروپایی.

ظاهراً این لوگو تمرینی بود برای تلاش برای «باحال‌تر کردن» شرکت. اما این که نام شرکت آنها به خودی خود مانند یک هیاهو به نظر می رسد کمکی نمی کند. اگر مراقب نباشند، مردم با انبوهی از رنگ‌های نئون و شلوارهای فات در دفتر مرکزی شرکت خود ظاهر می‌شوند. تصور کنید که! یک نکته مثبت، این است که دارای یک تایپ فیس سفارشی است، بنابراین…

 

  1. شاهزاده (یا هنرمندی که قبلاً به عنوان شاهزاده شناخته می شد)

شاهزاده بیش از 30 سال است که مشهور است و برخی از بازی های مورد علاقه ما مانند When Doves Cry را می نویسد. اما وقتی شاهزاده تصمیم گرفت نام خود را با این نماد جایگزین کند، کبوترها واقعاً گریه می کردند.

انتخاب تغییر نام خود به یک تصویر غیرقابل تلفظ همیشه بهترین تلاش بازاریابی نیست. و برای تکمیل همه چیز، رسانه ها به اشتباه شاهزاده را به عنوان هنرمندی که قبلاً به عنوان شاهزاده شناخته می شد، عنوان کردند. این نماد در واقع برای نشان دادن نام نماد عشق شماره 2 بود. اگرچه همانطور که پیداست، در واقع یک تلاش بازاریابی بسیار خوب بود، زیرا شاهزاده را از یک پیوند کوچک چسبنده با برچسب ضبط خود خارج کرد، و پس از پایان آن ، او رسماً نام خود را به شاهزاده تغییر داد. این مرد اکنون بیش از هر زمان دیگری محبوب است، حتی در نیمه اول سوپرباول در سال 2007 تیتر اول شد و در مقاله مد اخیر در Vice به نمایش درآمد.

 

  1. مک فیت

این باشگاه ورزشی آلمانی نامی عجیب و غریب دارد – شاید به دلیل محبوبیت مک دونالد؟ با این حال، مشخص نیست که آیا لوگوی جدید آنها مقایسه بیشتری با شرکت بزرگ «آیا با آن سیب‌زمینی سرخ کرده می‌خواهید» انجام می‌دهد یا خیر.

با این حال، علیرغم شباهت ناخوشایند آن به سازندگان بیگ مک، ما در واقع فکر می کنیم که این طراحی مجدد یک قدم بالاتر است. لوگوی قبلی آنها، با نام آنها روی نوار آبی، چیزی بود که برخی ممکن است آن را cheezy بنامند. این یکی نرم است و به سادگی بهتر به نظر می رسد (لوگوی آنها در واقع به “به سادگی خوب به نظر می رسد” ترجمه می شود).

شما چه فکر می کنید… آیا آنها سعی دارند این مقایسه را با مک دونالد انجام دهند؟ یک سوال برای سنین

 

  1. دفتر بازرگانی دولتی

هنگامی که دفتر بازرگانی دولتی بریتانیا (OGC) با لوگوی جدید خود منتشر شد، آنها فکر کردند که یک لوگوی ساده با حروف مخفف خود را نشان می دهند. اما ناگهان انبوهی از مطبوعات دریافت کردند. لوگوی که در کنار آن چرخانده شده را ببینید…

بله! اگرچه با این لوگو بدرفتاری می‌شد و در نوری کثیف‌تر از آنچه این اداره دولتی می‌خواست دیده می‌شد، اما معلوم شد که این یک ایده بازاریابی بد نیست. OGC به شدت محبوبیت بیشتری پیدا کرد و برخی از کارمندان تیتراژکننده، که حالا با این مرد شیرین لیل، کیسه‌های پیام رسان ورزشی می‌پوشیدند.

هنگامی که در مورد ماهیت مشکوک لوگوی جدید سؤال شد، سخنگوی OGC گفت: «این اثر برای ترکیب خاصی از حروف OGC عمومی بود – و برای سازمانی که به دنبال تسلط محکم بر هزینه‌های دولت است، نامناسب نیست.» خوب گفته.

 

  1. روغن موتور AGIP

زمانی که به روغن موتور فکر می کنیم به یک چیز فکر می کنیم این است که… Hello Kitty؟ ظاهرا مالزی کاملاً به این موجود نوازشگر وسواس دارد. در حالی که مطمئن نیستیم ماشین‌ها و روغن موتور چه ارتباطی با اسباب‌بازی‌های مخمل‌دار و کیف‌های وینیل دارند، باید AGIP را به خاطر دوستی بیشتر روغن موتورشان نسبت به سگ آتش‌نشان (شیر، اژدها؟) تحسین کنیم. این باید برای هدیه ولنتاین خالص برای عزیز شما یا یک هدیه خوب برای تولد 6 سالگی باشد.

این در حال حاضر برندهای طنز ما را به پایان می رساند. امیدواریم که خندیده باشید و درس کوچکی در مورد اینکه چقدر مهم است که هر یک از مفاهیم لوگوی خود را قبل از راه اندازی آن در جهان یا مونوگرام کردن آن روی چیزها به طور کامل در نظر بگیرید، آموخته باشید. اینترنت می تواند مکانی بی رحمانه و بی رحمانه باشد.

 

آیا هیچ اشتباهی در برندسازی طنز دیده اید؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *