8 راه ساده برای ایجاد کسب و کار مستقل

 

برای من، دسامبر زمانی از سال برای تأمل و تفکر است. آیا من در مسیر درستی حرکت می کنم؟ چگونه به اهدافم نزدیکتر شوم؟ آیا راهی وجود دارد که بتوانم در کاری که انجام می دهم بهتر شوم؟

اما همین که شروع به کشف پاسخ‌ها می‌کنم، انبوهی دیگر از صورت‌حساب‌ها از درها می‌آیند، و تنها چیزی که می‌توانم بپرسم این است: “چگونه می‌خواهم هزینه آن را بپردازم؟!”

خوب، قبل از اینکه صورت‌حساب‌ها شروع به کار کنند، در اینجا پاسخ‌هایی وجود دارد که من کشف کرده‌ام و می‌خواهم آن‌ها را به اشتراک بگذارم.

 

  1. با یک شریک کار کنید

 

مشتریان اغلب برای اجرای عملیات بازاریابی خود به خدمات مختلف زیادی نیاز دارند… و من روی کلمه تاکید می کنم، بسیار!

آنها به طراحان گرافیک، تصویرگران، چاپگرها، دکوراتورهای داخلی، معماران، مشاوران بازاریابی، تولیدکنندگان ویدئو نیاز دارند.

همه این حرفه ها خدمات خاصی را ارائه می دهند، اما 1 سرویس به ندرت می تواند هر چیزی را که مشتری نیاز دارد ارائه دهد – مگر اینکه با هم شریک شوند.

این واقعا یک ایده قدرتمند است: پیوستن به نیروها با شخص دیگری در زمینه ای متفاوت، بنابراین هر دو می توانید طیف وسیع تری از خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید.

به عنوان مثال، اگر در طراحی وب مهارت دارید، با یک تصویرگر خوب شریک شوید تا هر دوی شما بتوانید خدمات طراحی و تصویرسازی وب ارائه دهید.

همین امر در مورد طراحان نیز صدق می کند – مشارکت توسعه دهندگان، یا مشارکت تصویرگر و چاپگر تی شرت. امکانات بی پایان هستند.

اگر تعجب می کنید که این کار در عمل چگونه کار می کند، یک روش ساده وجود دارد که همه را راضی نگه می دارد: شرکا کنترل مشتریان خود را حفظ می کنند و به سادگی یکدیگر را بر اساس هر پروژه استخدام می کنند.

همیشه فقط یک نفر پروژه را هدایت می کند و با مشتری صحبت می کند، اما ممکن است با یک شریک در پشت صحنه کار کند.

از نظر پولی، شریکی که پروژه را اجرا می کند، معمولاً هزینه اندکی را به مجموع هزینه های پروژه اضافه می کند تا زمان صرف شده برای «مدیریت» شریک دیگر و هماهنگی امور با مشتری را پوشش دهد.

 

  1. به مشتریان بگویید چه چیزی شما را متفاوت می کند

 

دنیا مکانی شلوغ است و به این زودی ها تغییر نمی کند. صدها طراح هر روز به این امید وارد بازار می شوند که بتوانند در طراحی حرفه ای ایجاد کنند. بنابراین، چرا یک مشتری باید شما را انتخاب کند؟

پاسخ شما به این سوال ضروری است. می تواند به اندازه دلخواه شما بزرگ یا کوچک باشد، اما باید یک نقطه تفاوت داشته باشید.

بنابراین در مورد آن فکر کنید – آیا در انجام نوع خاصی از کار عالی هستید؟ شاید بتوانید خدمات فوق العاده خوبی به مشتریان ارائه دهید؟ یا شاید بتوانید از طریق یک سبک خاص قول اصالت طراحی را بدهید؟

در هر صورت، منحصر به فرد بودن خود را بیابید و مطمئن شوید که در مورد آن به مشتریان خود بگویید. شما می توانید به جای اینکه فقط یک طراح دیگر باشید، هزینه بیشتری دریافت کنید و از شهرت خاصی برخوردار شوید.

 

  1. زمین آسانسور خود را ایجاد کنید

 

elevator pitch ارائه ای از کسب و کار آزاد شما در سه تا پنج جمله است. دلیل نامگذاری آن به این دلیل است که باید بتوانید تا زمانی که آسانسور به مقصد می رسد (معمولاً 30 ثانیه تا 2 دقیقه) این کار را انجام دهید.

اما چرا این رویکرد سریع مهم است؟

دلیلش این نیست که مشتریان دوست دارند در آسانسور صحبت کنند (اگرچه من چند نفر را می شناسم که این کار را انجام می دهند)، بلکه به این دلیل است که آنها خیلی سرشان شلوغ است که نمی توانند بیشتر از این مدت به شما گوش دهند – آنها شغل، بچه، خانواده، گزارشی برای نوشتن و 75 مورد دیگر دارند. کارهایی که در لیست کارهایشان قرار دارند

زمین آسانسور طوری طراحی شده است که توجه آنها را جلب کند و درست در برنامه شلوغ آنها خانه ای برای خود بسازد.

اینجاست که منحصر به فرد بودن و نقطه تمایز شما واقعاً می درخشد. معمولاً این مهم ترین چیزی است که می توانید در زمین آسانسور بگویید.

برای درک اینکه چگونه همه چیز با هم ترکیب می شود، این قدم آسانسور را مقایسه کنید:

“سلام، من جو هستم و وب سایت هایی را برای مشاغل کوچک انجام می دهم.

من ارزان‌ترین طراح دنیا نیستم، اما دوست دارم زمان زیادی را روی کارم سرمایه‌گذاری کنم و وب‌سایت‌هایی بسازم که واقعاً به مشتریانم کمک می‌کنند فروش بیشتری داشته باشند.»

 

یا این یکی:

 

“سلام، من جو هستم و برای مشاغل کوچک وب سایت انجام می دهم. همه آنها عالی به نظر می رسند و همه مشتریان من بسیار خوشحال هستند. قیمت های من هم مقرون به صرفه است.»

 

کدام طراح را استخدام می کنید؟

 

دفعه بعد که مشتری بالقوه از شما می پرسد، “چه کار می کنید؟” مطمئن شوید که یک پاسخ خوب و سریع دارید.

 

  1. در تماس باشید

 

این ضرب المثل می گوید: «خارج از دید، دور از ذهن»، و به همان اندازه که من از حکمت عامیانه خوشم نمی آید، این یکی درست تر از آن است که من دوست دارم اعتراف کنم.

برقراری ارتباط با مشتریان قبلی شما می تواند تنها و مهمترین منبع کسب و کار جدید برای شما باشد، به یک دلیل کاملاً عملی – شما به عنوان یک یادآور زنده برای پروژه طراحی جدیدی که مدتی است به تعویق انداخته اند عمل می کنید.

مشتریان به ندرت پروژه های طراحی را در بالای لیست کارهای خود قرار می دهند.

معمولاً این چیزی است که آن‌ها آن را به تعویق می‌اندازند تا زمانی که به طرز آزاردهنده‌ای آشکار شود که باید انجام شود، یا تا زمانی که شما ظاهر می‌شوید و به آنها دلیلی می‌دهید که زودتر درباره آن فکر کنند.

بنابراین به مشتریان خود به عنوان برنامه های یک شبه نگاه نکنید. گهگاه به داخل بپرید و بپرسید “هی، اوضاع چطور پیش می رود؟” تعجب خواهید کرد که چند بار پاسخ درخواست یک پیشنهاد است.

 

  1. فرافروش را یاد بگیرید

 

پیشخدمت های خوب استاد گران فروشی هستند. دفعه بعد که از یک رستوران دیدن می کنید، به سوالاتی که می پرسند توجه کنید:

آیا با آن سیب زمینی سرخ کرده می خواهید؟

برای نوشیدن چی دوست دارید؟

آیا در حال و هوای دسر هستید؟

در حالی که این پرسش‌ها برای مفیدتر کردن پیشخدمت‌ها طراحی شده‌اند، اما هدف دیگری نیز دارند: فروش کالاهای بیشتر.

مشتریان شما اغلب باید به همان روش مفید یادآور شوند. یک وب سایت با کد نویسی بهتر خواهد بود.

یک تصویر تی شرت اگر دارای سه تنوع مختلف باشد بهتر است تا مردم بتوانند مورد علاقه خود را انتخاب کنند. یک لوگو همیشه در طراحی کارت ویزیت جدید بهتر است.

توجه داشته باشید که چگونه پرفروش بودن هرگز به تنهایی یک پروژه بزرگ نیست، بلکه افزوده خوبی به پروژه اصلی است که روی آن کار می کنید.

به این ترتیب است که اصلاً در حال «فروش» نامرئی می‌شوید – شما فقط یک اطلاعات مفید ارائه می‌دهید.

در فروش فوق‌العاده استاد شوید و همه پروژه‌های خود را سودآورتر از آنچه هستند خواهید کرد.

 

  1. به کسی کمک کنید

 

در حالی که من از شما حمایت نمی کنم که فقط برای اهداف بازاریابی به افراد کمک کنید (به هر حال باید این کار را انجام دهید)، خدمت به دیگران احتمالاً یکی از قوی ترین راه ها برای ایجاد تجارت شما است.

دلیلی برای آن وجود دارد که ریشه در روانشناسی اجتماعی دارد و به آن تعامل متقابل می گویند: مردم همیشه سعی می کنند در ازای کمکی که ارائه می کنید به شما بازپرداخت کنند، معمولاً به میزان قابل توجهی بیشتر از هزینه خرید خدمات شما در وهله اول.

اگر به یک موسسه خیریه کمک کنید تا یک وب سایت داشته باشد، آنها احتمالاً مشتریان را به شما معرفی می کنند.

اگر طراحی جلد آلبوم را برای یک گروه موسیقی گاراژ انجام دهید، ممکن است شما را با افراد جالبی در شهر آشنا کنند.

شما این ایده را دریافت کردید – همه ما از کمک‌رسانی قدردانی می‌کنیم و سعی می‌کنیم به هر نحوی که می‌توانیم آن را جبران کنیم.

کمک کردن به کسی را از همین امروز شروع کنید تا هم کسب و کار و هم زندگی شما را تغییر دهد.

 

  1. اتصال و اشتراک گذاری

 

واقعیت: هرچه ارتباطات بیشتری در یک صنعت خاص داشته باشید، فرصت های بیشتری به شما ارائه می شود.

مردم از آغاز کار در مورد این موضوع می دانستند، و این گونه بود که انجمن های تجاری مانند AIGA و بسیاری دیگر به وجود آمدند.

در حالی که چنین سازمان‌های حرفه‌ای هنوز جایگاهی در جهان دارند، راه دیگری بسیار قدرتمندتر برای برقراری ارتباط با طراحان دیگر در سراسر جهان و انجام آن به صورت رایگان وجود دارد – به نام شبکه‌های اجتماعی.

بنابراین حساب فیسبوک و توییتر خود را فعال کنید و اشتراک گذاری مطالب جالب و مفید را به یک عادت تبدیل کنید – طرح های خود، مقالات جالبی که پیدا می کنید، مسابقات جالب در 99طراحی و غیره.

از آنجایی که جامعه طراحی شما را به عنوان یک عضو مهم می شناسد، افراد زیادی به سمت شما می آیند و درهایی را باز می کنند که هرگز نمی دانستید وجود دارند.

 

  1. از بردهای مسابقه خود استفاده کنید

 

برنده شدن در مسابقه طراحی یک راه مطمئن برای شروع یک رابطه تجاری مداوم با مشتری است، به خصوص اگر آنها از طراحی شما بسیار راضی باشند.

بسیاری از طراحان فرصتی را که با برنده شدن در یک مسابقه به دست می‌آید تشخیص نمی‌دهند – اجازه و تمایل مشتری برای شنیدن دوباره از شما.

از این عاقلانه استفاده کنید – پس از مسابقه با مشتری ارتباط برقرار کنید و مطمئن شوید که در تماس هستید. بسیاری از طراحان موفق به راه اندازی و ایجاد کسب و کار مستقل از این طریق شده اند.

برای الهام گرفتن، در اینجا چند مصاحبه طراح از طراحان برتر در 99designs آورده شده است.

 

برداشتن گام های کوچک به سمت کسب و کار آزاد بهتر

 

هیچ یک از نکاتی که در بالا پیشنهاد دادم وقت زیادی از شما نمی گیرد – در واقع، همه آنها کارهای بسیار ساده ای هستند که می توانند به راحتی در یک روز یا کمتر انجام شوند.

با این حال، همه آنها به نتایج کوچک، اما تقریباً فوری منجر می شوند، و این دقیقاً همان انگیزه ای است که شما برای ادامه حرکت به جلو نیاز دارید.

بنابراین موارد دلخواه خود را از لیست بالا انتخاب کنید و برخی از آنها را امروز انجام دهید.

آیا یک نکته تجاری مستقل برای به اشتراک گذاشتن دارید؟ در نظرات به ما بگویید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *