چاپ روی فلز

چاپ روی فلز با استفاده از چاپ مستقیم فلت بد برروی فلز انجام می گیرد.در این نوع چاپ انواع طرح های چاپی با ماندگاری بالا بر روی فلز چاپ می شوند.

با توجه به اینکه چاپ بر روی اجسام سخت روز به روز رونق بیشتری می گیرد ،در این میان استفاده از چاپ روی فلزات هم طرفداران بیشتری پیدا کرده است.
درتابلوهای راهنمایی و رانندگی ،نمای ساختمانی وتابلو های تبلیغاتی سطح شهر،چاپ روی فلز کاربرد فروانی دارد.

امروزه چاپ بر روی اجسام سخت به یکی از مهم ترین امور در مراکز چاپ تبدیل شده است و هر چاپ خانه را می توان با تجهیز بودن به این دستگاه ها شناخت.

چاپ مستقیم بر روی فلزات  با فلت بد و ویژگی های این نوع چاپ را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

چاپ بر روی اجسام سخت

مراکز چاپ بیشتر با دستگاه های مدرن آن شناخته می شوند و هر مرکز با دارا بودن دستگاه های مدرن تر با قابلیت چاپ بر روی هر نوع متریال در میان افراد از اعتبار بیشتری برخوردار است.

از دستگاه های بسیار مدرن که امور چاپ در حوضه های مختلف بسیار کاربردی و مهم است دستگاه فلت بد است. این دستگاه با قابلیت چاپ بر روی همه نوع متریال طراحی و تولید شده است.

تنها گزینه لازم برای محصولاتی که در این دستگاه چاپ می شوند دارا بودن سطح صاف است. این سطح در فلت بد باعث می شود تا به خوبی به سطح میز چسبیده شود و بعد از پاشش جوهر بدون هیچ گونه حرکتی وضوح تصویر در آن افزایش یابد.

علاوه بر آن قدرت خشک کردن جوهر در این دستگاه بسیار بالا بوده و این امر کیفیت تصاویر را بیشتر می نماید به همین دلیل فلت بد از کاربردی ترین دستگاه ها در مراکز چاپ است.

در چاپ روی فلزات، فلزات نمونه‌ای از متریال‌های به کار برده شده برای انجام چاپ تصاویر، متن، برند تجاری و… هستند که بدون ایجاد محدودیت در رنگ‌های چاپی برای اجرای چاپ عکس روی فلز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در سرزمین چاپ از انواع فلز‌های گوناگون در ابعاد و اندازه‌های مختلف برای چاپ استفاده می‌شود. ارگان‌های دولتی، کارخانه‌های تولید‌کننده لوازم خانگی و ابزار، ادارات و سازمان‌ها از مهم‌ترین مصرف‌کنندگان چاپ روی فلز هستند.

کاربردهای چاپ روی فلز

همانطور که گفته شد چاپ روی فلز کاربردهای زیادی دارد که بعضی از مهمترین مصادیق آنها را در ادامه می‌آوریم:

چاپ تبلیغات روی فلز

فلز یکی از اصلی ترین و مقاوم ترین مواد اولیه است که در ساخت بسیاری از وسایل و تجهیزات از آن استفاده می‌شود و امروزه به طور وسیع در کنار چاپ روی شیشه، چوب و چرم از آن برای تبلیغات، دکوراسیون و زیباسازی فضاهای داخلی و خارجی استفاده می‌شود.

تنها دستگاه‌هایی که می‌توانند وظیفه چاپ روی ورق‌های فلزی را به خوبی انجام دهند دستگاه‌های فلت بد هستند. تا قبل از آن، کاربران ناگزیر بودند برای چاپ روی فلز از روش‌های سیلک و یا تامپو استفاده کنند که هر یک دارای معایب و محدودیت‌هایی برای چاپ بود.

از جمله محدودیت‌هایی که افراد برای چاپ با استفاده از این دو روش با آن روبه‌رو بودند، محدودیت در سایز قطعات مورد استفاده و انتخاب تعداد رنگ بود.

تبلیغات محیطی و تابلوهای اطلاع‌رسانی

خیلی از شهرداری‌ها و ادارات مختلف نیاز به تبلیغات محیطی دارند. چاپ بیلبوردها، تابلوهای ایستگاه اتوبوس و مترو، تابلوهای میادین و خیابان‌ها و همچنین تابلوهایی که سر در پاساژها، ورزشگاه‌ها و … نصب می‌شوند، از پرکاربردترین چاپ‌ها در این حوزه هستند.

پیشنهاد جالب به این ارگان‌ها این است که به کمک چاپ uv که توانمندی چاپ انواع تصاویر رنگی را با کیفیت بالا دارند، طرح‌های متناسب با هر کوچه، خیابان و میدان را پیاده کنند.

برای مثال روی تابلوی نام هر میدان می‌توان تصویر متناسب با آن نام را چاپ کرد و یا تصویر هر شهید را روی تابلوی آن کوچه حک کرد.

با توجه به اینکه تابلوهای مورد نیاز ارگان‌هایی مانند شهرداری تابلوهایی هستند که استفاده بلند مدت دارند، بهترین پیشنهاد برای این‌گونه ارگان‌ها استفاده از چاپ روی فلز است.

اطلاع‌رسانی در فضاهای داخلی

یکی از کاربردهای دیگر چاپ روی فلز استفاده از آن‌ها برای تهیه تابلوهای نامگذاری اتاق‌ها در داخل ساختمان‌ها است. برای مثال نام‌گذاری کلاس‌ها در مدارس، اتاق پزشکان در بیمارستان‌ها، اتاق‌های کارشناسان و مدیران در ادارات و … به کمک این روش قابل انجام است.

همچنین برای تهیه لوح معرفی ساختمان‌ها که معمولاً در ابتدای ورودی ساختمان نصب می‌شود و در مورد تاریخ ساخت، سازنده و اطلاعات دیگر ساختمان در آن نوشته می‌شود، بهترین گزینه استفاده از چاپ فلزی است.

از آن جایی که این لوح‌ها به صورت بلند مدت استفاده می‌شود و اطلاعات آن هم تغییر نمی‌کند، چاپ فلز بهترین گزینه است.

9

چاپ تابلوهای نفیس، لوح‌ها و هدایا

بسیاری از مواقع برای چاپ آیات قرآن و یا جملات زیبا، طرح های ماندگار و … از چاپ بر روی فلز استفاده می‌شود. در واقع به دلیل نیاز به ماندگاری این طرح‌ها و نوشته‌ها استفاده از چاپ روی فلزات گرانبها و یا لوکس می‌تواند پیشنهاد خیلی خوبی باشد.

به این ترتیب این لوح‌ها گاهاً تا مدت زیادی مثلاً تا ۲۰ سال در نزد صاحبشان خواهد ماند. یکی از کاربردهای این تابلوها استفاده از آنها به عنوان هدیه به عزیزان است تا برای سالهای طولانی در نزد آنها با کیفیت عالی باقی بماند.

پیشنهاد خوبی که در این حوزه برای شرکت‌ها و کسب و کارها در جهت برندینگ بهتر وجود دارد، چاپ لوگو به همراه اطلاعات ارتباطی کسب و کار بر روی فلز و الصاق آن به محصولات است.

بدین ترتیب لوگو و اطلاعات ارتباطی شما تا سالها با مشتری خواهد ماند.

چاپ روی ابزار آلات

چاپ روی ابزارآلاتی که در حوزه صنعت، آموزش و … استفاده می‌شود، یکی دیگر از کاربردهای چاپ روی فلز است. برای مثال برای درج خطوط مدرج روی خط‌کش‌های فلزی و کولیس‌ها نیاز به چاپ دیجیتال بر روی فلز به شدت احساس می‌شود.

در واقع به دلیل نیاز به دقت بالا در وسایل اندازه‌گیری مانند کولیس، استفاده از چاپ UV بهترین گزینه است.

دکوراسیون داخلی

استفاده از دیوارپوش‌های فلزی به خصوص در بخش‌هایی از منزل یا اداره که در معرض رطوبت یا ضربه قرار دارد، یکی از راه‌های زیباسازی دکوراسیون شما به همراه مقابله با رطوبت و مصون نگه داشتن بخش‌های مختلف منزل در مقابل رطوبت و ضربه است.

با چاپ طرح‌های رنگی بر روی ورقه‌های فلزی می‌توانید دیوارپوش‌های زیبایی تا اندازه‌ ۲ در ۳ متر تهیه کنید و در محل مورد نظر نصب کنید.

برای مثال در بخشی از منزل که گلدان‌ها قرار دارند می‌توانید یک دیوارپوش فلزی و ضد زنگ با طرح ساده و رنگ قهوه‌ای پر رنگ (‌به رنگ چوب) تهیه کنید تا بدین ترتیب هم دیوار را از رطوبت گلدان‌ و گل‌ها در امان نگه دارید و هم زمینه‌ای زیبا برای گلدان‌ها داشته باشید.

چاپ مستقیم چیست؟
چاپ مستقیم یعنی اینکه چاپ مستقیما و بدون واسطه بر روی سطح چاپی انجام گیرد.

مزایای چاپ مستقیم روی فلزات چیست؟
از مزایای چاپ مستقیم قابل پاک کردن و قابل شستشو بودن این گونه چاپ ها خواهد بود و مزیت دیگران هم این است که این چاپ در محیط و زیر برف و باران و حتی تابش نور خورشید از بین نمی رود و تا اخر عمر بر روی قطعه قرار دارد.

کوچکترین و بزرگترین ابعاد چاپ روی کار:
 بین 5 الی 60 سانت میتواند روی کار چاپ انجام داد
روی چه رنگهایی میتوان چاپ انجام داد:
روی تمام رنگ های کار چه سفید و چه تیره میتوان چاپ انجام داد.
هزینه چاپ مستقیم روی فلزات به چه شکل محاسبه می شود ؟
   برای اطلاع از هزینه چاپ مستقیم روی فلزات با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

تهیه شده در مجموعه چاپ بهار

Irankohan

uvprint

iranneshan

tazarshop

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *